Panasonic TX-C10Y(X10Y)- najlepsze ustawienia obrazu??

slimak

New member
Bez reklam
radosuaf napisał:
Jeśli mówimy o KALIBRACJI to tak.

Zdecydowanie Nie.

1) Jest rozrzut produkcyjny.
2) Plazma z czasem minimalnie zmienia swoje parametry.
3) Warunki pomieszczenia wpływają na parametry kalibracji.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Mówiłem o ustawieniu do konkretnego egzemplarza oczywiście. Takie jest tylko jedno właściwe. Można ewentualnie mówić o 2 (dzień/noc).
 

Xisiek

New member
radosuaf napisał:
Jestem - norma jest tylko jedna.

Ta? Jaka norma? Kalibracja to wielka sciema a nie zadna norma :p
Pomyslmy chwile ogladamy telewizje np. Mam Talent na tvn w sobote wieczorem, nie mozemy obejrzec calego, wiec ogladam te pozostala czesc w niedziele w godzinach obiadu - czy sadzisz,ze przy takich samych ustawieniach bedzie to wygladalo rowniez dobrze kiedy raz jest w pomieszczeniu ciemno, a w drugim wypadku wpada nam sporo swiatla? :cool:
 

kowal801

New member
Bez reklam
Mam Talent na tvn w sobote wieczorem, nie mozemy obejrzec calego, wiec ogladam te pozostala czesc w niedziele w godzinach obiadu - czy sadzisz,ze przy takich samych ustawieniach bedzie to wygladalo rowniez dobrze kiedy raz jest w pomieszczeniu ciemno, a w drugim wypadku wpada nam sporo swiatla?
Bardzo ciekawe spostrzeżenie, jestem ciekaw co na to Kiki:-D
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Xisiek napisał:
Ta? Jaka norma? Kalibracja to wielka sciema a nie zadna norma :p
Pomyslmy chwile ogladamy telewizje np. Mam Talent na tvn w sobote wieczorem, nie mozemy obejrzec calego, wiec ogladam te pozostala czesc w niedziele w godzinach obiadu - czy sadzisz,ze przy takich samych ustawieniach bedzie to wygladalo rowniez dobrze kiedy raz jest w pomieszczeniu ciemno, a w drugim wypadku wpada nam sporo swiatla? :cool:

Przecież napisałem 2 posty wyżej, że można ewentualnie mieć 2 ustawienia dzień/noc. Ale tu nie chodzi o to, jak to będzie wyglądało, tylko jak to wyświetla ekran - a jeśli nie masz włączonych czujników światła itp. to będzie wyświetlać niezależnie od pory dnia i nocy IDENTYCZNIE.
Jeśli ktoś nie dba o w miarę przyzwoite warunki do oglądania, to na pewno nie będzie się przejmował kalibracją - ja mam zasłony w oknach i w razie potrzeby mogę je zasłonić.
Swoją drogą, do oglądania "Mam Talent" kalibracja nie jest potrzebna...
 

Xisiek

New member
radosuaf napisał:
Ale tu nie chodzi o to, jak to będzie wyglądało, tylko jak to wyświetla ekran - (...) to będzie wyświetlać niezależnie od pory dnia i nocy IDENTYCZNIE.

To ja jeszcze dopytam dla pewnosc :D

1) Ekran sie kalibruje w konkretnych warunkach otoczenia i przy danym sygnale, czy tak ?

2) Czy ja dobrze rozumiem,ze kolega oglada tak samo ustawiony panel jak na ekran pada mocne swiatlo, tak samo jak wali na ekran slonce, tak samo w pochmurny dzien, tak samo wieczorem i tak samo gdy oglada w nocy po zupelnej ciemnicy, gdy w pokoju nie pali sie zadna lampa? :hmm:

PS. Daje dyskretne wskazowki, zeby sie kolega nie wkopal ale widze, ze poki co chyba ... nie dziala :mrgreen:
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Nie, oglądanie telewizji zaczynam od kalibracji... ;-) Jak już pisałem, ustawia się tak, jak wyświetla ekran, a ekran wyświetla IDENTYCZNIE niezależnie od warunków.
U mnie warunki przez cały dzień są w miarę stałe, oglądam ZAWSZE na tych samych ustawieniach i osoby, które są naprawdę oblatane w temacie, zawsze mówią, że wygląda to dobrze.
Sądzisz, że ktoś płacąc GRUBE pieniądze za kalibrację ISF przestawia sobie suwaczki, bo akurat wyjrzało słońce, a po ponownym schowaniu się za chmurę znowu przestawia w innym kierunku?
 

Xisiek

New member
radosuaf napisał:
Jak już pisałem, ustawia się tak, jak wyświetla ekran, a ekran wyświetla IDENTYCZNIE niezależnie od warunków.
(...)
Sądzisz, że ktoś płacąc GRUBE pieniądze za kalibrację ISF przestawia sobie suwaczki, bo akurat wyjrzało słońce, a po ponownym schowaniu się za chmurę znowu przestawia w innym kierunku?

Przed przeczytaniem ponizszego prosze sie spokojnie zastanowic...

1) Czy wazne jest jak wyswietla ekran, czy jednak wazniejsze jest jak ludzkie oko widzi to co wyswietla ten ekran? :cool:

2) Mysle, ze osoba ktora placi za kalibracje daje sie pieknie wmanewrowac w nowoczesny marketing i niestety niewiele ponad to :mrgreen:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Xisiek napisał:
1) Czy wazne jest jak wyswietla ekran, czy jednak wazniejsze jest jak ludzkie oko widzi to co wyswietla ten ekran? :cool:

2) Mysle, ze osoba ktora placi za kalibracje daje sie pieknie wmanewrowac w nowoczesny marketing i niestety niewiele ponad to :mrgreen:
1) oczywiscie ,ze jesli ktos nie lubi np.koloru niebieskiego to moze tak ustawic parametry obrazu ,aby tego koloru bylo jak najmniej i byl jak najmniej nasycony- tylko czy to oznacza ze parametry tak ustawionego obrazu sa wlasciwe ?! - dla niego pewnie tak....

2)mysle ze nie... (aczkolwiek nie wzywalem fachowca od kalibracji)
przy pomocy fachowej kalibracji mozna ustawic odpowiednia temperature barwowa -czyli naturalnosc kolorow i ich nasycenie, kontrast czyli wlasciwy balans miedzy czernia a biela itp. oczywiscie takie ustawienia sprawdzaja sie w okreslonych warunkach dlatego inne sa w trybie "dzien" inne w trybie "noc". oczywiscie nie sprawdzi sie to jesli prosto w ekran wali nam slonce przez poludniowe okno... no ale w takich warunkach nie da sie niczego ogladac chocby przez refleksy swietlne wiec dowolne grzebanie przy suwaczkach i tak nam cudow nie zdziala...:D
 

radosuaf

New member
Bez reklam
trochę już za bardzo filozofujemy - może napiszę tylko, że w najdroższych lampowych wzmacniaczach jest przycisk Wł/Wył. i nic więcej (i nikt nie analizuje tutaj kształtu pokoju, gęstości powietrza, wysokości nad poziomem morza itp. - po prostu mają być dobre warunki do odsłuchu), a wieżyczkach za 500 zł wszystkie możliwe regulacje barwy dźwięku - wzorzec jest tylko JEDEN i jest to jak najdokładniejsze oddanie oryginału.
 

yacek _b

New member
A ja narażę sie może wielu tu piszacym kolegom , pewnie i adminowi , ale dla mnie ta cała kalibracja jest " grubymi nićmi szyta " . Prawda jest może i bolesna , ale wielu z nas miało duuże oczekiwania co do poprawy jakości obrazu , niestety rzeczywistość srogo to zweryfikowała i chcemy przez niby optymalne ustawienia poprawić jakość obrazu . Zgoda , ale to i tak na nic jeżeli mamy do dupy sygnał , tak do dupy , tych parę kanałów HD większości nas nie zaspokaja a popularne kanały wygladaja tak jak wyglądają , czyli nędznie . Mleko , bardzo czesto mydło , piksele itd. nasza kochana rzeczywistość polskich operatorów sieci kablowych i platform .
Swego czasu często śledziłem wątki dotyczące ustawień obrazu , spisywałem parametry i sprawdzałem na swoim tv , i powiem wam że żadne , ale to żadne mi jakoś nie pasowały , co tylko dowodzi że każdy z nas ma inne postrzeganie kolorów i inne wymagania co do jakości obrazu . I bardzo dobrze !!!! Było by cholernie nudno gdyby wszystkim podobała się tylko jedna jakość obrazu , tylko jeden model tv , jeden model auta itd.
Ustawiajcie obraz tak BY WAM SIĘ PODOBAŁ .
 
Ostatnia edycja:

pionaj

New member
yacek _b
Trudno mi się nie zgodzić z niektórymi Twoimi spostrzeżeniami :)
ale w moim przypadku sporo spraw tzw. ,wizualnych, załatwiło kupienie n-ki
Dzis praktycznie nie mam sie do czego przyczepić jeżeli chodzi o jakość obrazu :)
 

radosuaf

New member
Bez reklam
I tu wracamy do punktu wyjścia - obraz po kalibracji nie będzie się każdemu podobał. Z tego samego względu, dla którego jeden wyłącza korektor dźwięku w sprzęcie audio, a drugi podkręca basy, żeby było ŁUP ŁUP.
Jeśli ktoś nie lubi neutralnego obrazu, to kalibracja go nie uszczęśliwi.
 

Xisiek

New member
trochę już za bardzo filozofujemy - może napiszę tylko, że w najdroższych lampowych wzmacniaczach jest przycisk Wł/Wył. i nic więcej

Wiesz to jest chyba dosc slabe porownanie, chocby z tego wzgledu, ze dzwiek nie zmienia sie w zaleznosci od ilosci swiatla padajacego na wzmacniacz :cool:

Wracajac jednak do kalibracji, nie ma ona wiekszego sensu z prostej przyczyny - material wejsciowy podawany do tv po prostu jest nie jest identyczny, dlatego z gory idea kalibracji jest po prostu skazana na porazke i tu nie ma zadnych czarow :eek:k:

PS>Wzmacniacz pozbawiony regulacji typu balance,bass,treble, direct itp itd tak czy owak potrzebuje potencjonometru z selektorem zrodla i regulacji glosnosci. Tak wiec szanowny kolega chyba mija sie z prawda, natomiast zdarza sie czasami, ze wzmaniacz nie ma tego co kolega twierdzi, ze ma czyli wlacznika typu power/stand by.
 
Ostatnia edycja:
Do góry