Panasonic TX-65EX780E vs plazma Samsung PS50B650

binblady

New member
Witam

Zastanawiam sie od pewnego czasu nad wymiana mojej 7mio letniej plazmy Samsung PS50B650 na wiekszy LCD.
Wstepnie wybralem PanasonicTX-65EX780E.

Z Samsunga jestem zadowolony. Caly czas dziala. Nie mam z nim zadnych problemow. Niemniej jednach chce wieksza przekatna i swiezszy design.

Pytanie tylko czy bede zadowolony z jakosci wyswietlanego obrazu w nowym lcd kontra stara plazma?

Jakie sa Wasze doswiadczenia? Czy warto inwestowac? Czy poczekac na OLED az jeszcze troche zejda z cenami? Aktualnie sa za drogie w wersji 65 a na taka przekatna chcialbym wymienic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To powinieneś sprawdzić :
- Philipsa 65PUS8102
- Sony 65XE8505
- Oleda Philipsa 55POS9002
- Oleda LG 55B7
 

binblady

New member
Właśnie nad nim mocno się zastanawiam - jak w temacie - Panasonic TX-65EX780E vs plazma Samsung PS50B650.

Tylko cały czas nie wiem czy będę zadowolony w porównaniu z obrazem z PS50B650.

Jeszcze dwa lata temu sporo było na formach informacji, że po zmianie z plazmy na LCD użytkownicy byli rozczarowani. Ale wiadomo technologia idzie naprzód.
 

binblady

New member
Dziękuję kiki za propozycje. Za Philipsem przemawia ambilight. Oledy wygrywają, ale przy tym budżecie tylko 55 cali a mi się "marzy" 65". Oled w tej przekątnej poza zasięgiem.
 
Witam.
Rok temu stałem przed podobnym wyborem, tylko wcześniej miałem plazmę Panasonic 42PV70 i chciałem zamienić na coś większego. Po wnikliwym zapoznaniu się z tematem, jak i będąc "wierny" firmie zdecydowałem się na model TX-58EX650. W chwili kupna, żona zaproponowała kupno modelu miększego, czyli 65" i była to dobra propozycja. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Matryca VA daje głęboką czerń, tylko kąty są słabe, ale ja oglądam na wprost z odległości ok.4 m, także to nie jest dla mnie żadnym problemem.
Zdecydowanie polecam ten model.
 

pawcho

New member
Też miałem taki dylemat. Bezawaryjna plazma samusnga chyba ma już 9 lat Powoli zaczynała tracić ostrość co w codziennym użytkowaniu praktycznie nie widać ale... Kiedyś trzeba wreszcie sprzęt wymienić. Po 2-3 miesiącach ślęczenia w necie ostały się 3 LCD. Sony ex9005, panas ex 780 i doszedł na koniec samsung mu 8000. Wreszcie stwierdziłem, że te 3 tv są praktycznie w wyświetlanym obrazie prawie identyczne. Więc zaczęła decydować cena. Do tego sony ma coraz więcej krytycznych uwag na forach, / podświetlenie, kurz, jakieś robaczki wchodzące na matrycę, android/- a do tego najdroższy./ no i ma najlepszą prasę, a czy tak naprawdę zasłużona???/ Został panas i samsung. Wygrał samsung ceną /2.5 tysiąca mniej / i systemem Tizen./mowa o wersjach 75 cali/. mam go od 2 tygodni i jest super, Obraz żyleta choć panas miał ciut cieplejszy/ ale za to mniej jasną matrycę/ ale to rzecz gustu. Tizen chodzi idealnie. Wiadomo każda pliszka własny ogon chwali ale póki co uważam swój wybór za najlepszy.
 

binblady

New member
piotrh1975 dziękuje za opinię. Na pewno będzie pomocna. Przestaje się obawiać, że będę rozczarowany po zmianie, a 65 cale vs 50 robi różnicę.
 

binblady

New member
pawcho również dziękuje za opinię. Co prawda Samsunga nie brałem pod uwagę. ale rozważę...
Przyznam, że Panasonic budzi we mnie jakieś wewnętrzne zaufanie... ale to nie ma większego znaczenia.
Aktualnie Samsung UE65MU8002 vs Panasonic TX-65EX780E wypada 1000 zł taniej na korzyść Samsunga.
 

strazakp

Banned
Proponuje pozostać (z tych propozycji) pomiędzy Panasonic a Samsung. Panasonic faktycznie budzi największe zaufanie bo do niego większych zastrzeżeń nie można mieć bo i nawet w opiniach tych negatywnych nie ma specjalnie. Pozostałe Samsung, Sony, Philips to już mają tyle zwolenników ile przeciwników. Oczywiście to zależy od konkretnych modeli ale ex780 jest już spoko sprzętem ale Samsung kusi sporo niższą ceną. Wybierz pomiędzy tymi dwoma tv. Pamiętaj że jak kupisz to zawsze masz 14dni na testy i gdyby coś było nie p myśli to możesz zwrócić i zmienić na ten drugi.
 

Kris_6

Member
@Kiki Jak można zachwalać Philipsa 8102 skoro go jeszcze nie ma dostępnego? Brak opini itd także oceniać po samych parametrach to jest trochę słabe :) Testów też na razie jest mało :)
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

@Kiki Jak można zachwalać Philipsa 8102 skoro go jeszcze nie ma dostępnego? Brak opini itd także oceniać po samych parametrach to jest trochę słabe :) Testów też na razie jest mało :)


Philips 8102 to świetny TV , 128 stref wygaszania ,jasność na poziomie 800-900 nit przy HDR
Ambilight , Procesor P5 - to godny następca 7601
 

Kris_6

Member
Tylko z dostępnością jest jak jest czyli trudno dostępny :) Ale czy na pewno super to trzeba przetestować dopiero ;) Na papierze wygląda dobrze ciekawość czy tak gra ;)
 

Davide

Member
Ja z wybranych modeli Sony,Samsung,Panasonic wybrałbym Sony. Lecz jeżeli już zdecydowałeś, że Sonego Skreślasz to brałbym Panasonica
 
Do góry