Panasonic TX-58DXM710 vs. TX-58EX700E

dratt

New member
Witam serdecznie.
Czy ktoś były uprzejmy w kilku prostych, żołnierskich słowach wyjaśnić różnicę (poza zmianą literki) między tymi odbiornikami?
Ja niezbyt je dostrzegam a zamierzam w ciągu najbliższych dwóch tygodni kupić któregoś z nich. Różnica w cenie to 900 zł, byłbym w stanie ją zaakceptować i oczywiście rozumiem, że to model z b.r., ale czy to jedyna różnica?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa modele są 50Hz, EX ma matrycę inną matrycę 10 Bit, większe porycie kolorów. EX ma centralna podstawkę i jest już na Home Screen 2.
 

strazakp

Banned
Mam 58dxm710 i jak za te pieniądze to sobie chwalę ten sprzęt.
50/60hz daje radę i oglądając np sport nie ma widać braku płynności.
Ja trafiłem na promocję i ten TV kosztował mnie 3700zl a jeszcze po tygodniu dostałem (wygrałem w konkursie sklepu Saturn) bon na 200zl. Tak więc TV za 3500zl :)
Myślę że nie warto dokładać tych 900zl do modelu z tego roku ale zrobisz jak chcesz.
Home scren 2 i wcześniejszy Firefox os to (chyba) to samo.
 

dratt

New member
Do końca przyszłego tygodnia musiałbym się zdecydować. Trochę lepiej prezentuje się parametrami EX, ale faktycznie nie wiem, czy zobaczę różnicę między 8 a 10 bitową matrycą (młodszy się nie robię i wzrok coraz gorszy:)).
No nic, jeszcze pomyślę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jednak system FireFox i Home Screen to inna sprawa.
Ale na testach co dziwne nowe modele wypadają gorzej jak stare.
Ma rację - brałbym stare.
 

strazakp

Banned
Dla mnie wyglądają one (systemy) identycznie. Zgadzam się że system od Panasonica jest sporo biedniejszy od pozostałych producentow. Natomiast wszystko zależy od tego czego oczekujemy. Mi wystarczy yt, Netflix, player a to mają wszyscy i również FirefoxOs czy home screen.
Jeżeli Panas to faktycznie warto poszukać model z zeszłego roku tj dx780 choć może być już ciężko.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No chyba nie tylko system , który jest ubogi ale również jakość obrazu jest lepsza w Sony.
Pozwolę zacytować Twoje własne słowa:

"Juz zwrócony Klamka zapadła i Panasa juz nie ma....i nie będzie...raczej "

----------------------------

Nie żałuję przygody z Panasonikiem i nie zaluje ze go oddalem.

----------------------------
Ok...tv (Sony) stoi juz na miejscu....
Ustawiłem siebie wstępnie obraz pod siebie, i....wg mnie tv jest SUPER!!! Spora różnica względem Panasa którego mialem.
Sony dużo lepsze i wyraziste kolory...jak lubię
Wyszukiwanie głosowe super sprawa używając yt Wkurza mnie troche ze mam slabego neta ale z tym przez jeszcze kilka miesięcy juz nic nie zrobię.
Ogólnie jestem pod duży wrażeniem i nie zaluje absolutnie zwrotu Panasa i kupna Sony.

-----------------------------

Panasa mialem ale dxe720 wiec to teoretycznie polka niżej od mojego Sony.
Tak naprawde to na ta chwile nie widzę w ofercie do 5000zl modelu tv który by mogl byc lepszy od 55xd85. Ks7000 odpada!!!

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/131478-kupilem-141.html
 

strazakp

Banned
kiki, zapomniałeś dodać moje wypowiedzi kiedy to moj Sony padł po 3 tygodniach.
Ja dodam że (moze wczesniej nie bardzo było to zrozumiałe) człowiek uczy sie na błedach i na tym co sam przetestuje. Sony był dobry ale trzeba przyznać że jak kazdy tv nie był bez wad a także był droższy w sumie o 1200zł od Panasa. Ja Panasa oceniam jako stosunek jakości do ceny i własnych odczuć. Sony 55" wydawał mi się naprawde mniejszy a to niby 3". Panas pomimo 60Hz nie odstaje od 100Hz Sony płynnościa. Oglądając mecze pilki noznej Sony miał widoczne pasy w trakcie ruchu kamery na zielonej trawie a Panas już tego nie ma. Android choć super to jego funkcjonalność dla mnie była nieuzyteczna a Firefox ma tego czego potrzebuje najbardziej.
mam tez w kieszeni 1200zł które moge wydać na inny cel i to nie taki drobny :)
Pierwsze wrazenie o Sony po Panasonic dxe720 były naprawde dobre ale juz po tygodniu czegos mi brakowało...Choć miałem zamiar go juz zatrzmać na długo to dobrze sie złożyło że w Sony padła matryca...i dobrze sie zakończyło że ze sklepu dostałem zwrot kasy. Wróciłem do Panasa i jestem zadowolony, nie mają poczucia jak w Sony że czegos mi brakuje, bo wiem ile zapłaciłem za Panasa (3500zł finalnie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie piszę o trwałości czy wielkości ale o jakości - i Twojej ocenie produktu firmy Sony.
Jeśli padł by mi lepszy Sony od gorszego Panasonica, którego oddałem a mógłbym dostać nową sztukę lepszego telewizora Sony, to brałbym świadomie lepszy.

A określenia - są tylko Twoje określenia dla TV SONY :
- " tv jest SUPER!!! Spora różnica względem Panasa którego mialem."
- "Sony dużo lepsze i wyraziste kolory...jak lubię "
- "nie zaluje absolutnie zwrotu Panasa i kupna Sony."
http://www.hdtv.com.pl/forum/1371204-post982.html
 
Do góry