Panasonic TX-55CS630 problem z obrazem

Ghost589

New member
Rejestracja zgłoszeń zakończyła się w dniu 7 lipca 2015 r.... Jak pech to pech na całego. Ja zarejestrowałem się na tej stronie panasonic.pl. Nie miałem pojęcia , że taka strona w ogóle istnieje. Po wpisani uw wyszukiwarkę panasonic też się nie pojawia. Zresztą nic nie wspominał, że jest jakieś ograniczenie czasowe.
 

astw

New member
Pismo listem poleconym do sklepu. Opis wady, oczekiwanie konsumenta. Zakup mniej niż 2 mce temu - nie powinno być problemu.

Byłem dzisiaj w sklepie opisze może w punktach co i jak:
1)Pan stwierdził, że pierwszy raz o takim czymś słyszy
2)Powiedział, że jako sklep po takim czasie nie są w stanie nic zrobić (zakup 19.06.2015) - rzeczywiście w ubiegłym wieku był kupowany.
3)Powiedział , że może mi przysłać do domu serwis (ja powiedziałem, że to nic nie da bo załadują swoje zdjęcia i powiedzą, że nic nie widać)
4)Powiedział, że mogę przyjechać z telewizorem to zobaczą (wyregulują) , a jak nie pomoże to odeślą na serwis
5)Zapytany o okulary 2 pary, które miałem dostać powiedział trochę zmieszany , że ponoć przy rejestracji wyskakiwało jakieś okienko o to, to moje chyba tak wyskoczyło, że aż go nie było

Teraz pytania:
1)Co radzicie zrobić
2)Czy ktoś ma 100% info, że do Panasoniców były dodawane okulary?
 

Ghost589

New member
Witam!
Nareszcie dostałem jakiś sprzęt żeby zrobić zdjęcie. Wrzucam jak na tv wygląda kolor szary:

a>





Jak widzicie jest widoczna na całej szerokości tv kratka. Występują także niedoświetlone obszary przy brzegach matrycy. Podczas oglądania np. meczy już teraz nie wiem czy to zasługa tej kratki czy dochodzą jeszcze inne efekty. Bo nieraz też się ona uwidacznia.

Film:
https://www.youtube.com/watch?v=rny-HbpRmLc&feature=youtu.be
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest duże i DSE i duży bading. Ale też lekko ciemne rogi. Tradycyjnie środek jaśniejszy.
 

Ghost589

New member
Witam ponownie!

A więc tak TV zareklamowałem z tytułu rękojmi za wady produktu. Sklep przysłał serwis, który stwierdził że to co widać to podświetlenie i te TV tak mają jednak gdy puściłem DSE TEST powiedzieli, że jednak mocno to widać porobili zdjęcia i pojechali. Później przyjechali zabrać TV do serwisu Panasonica. Dzwoniłem dzisiaj i powiedzieli, że został wymieniony panel i Tv już idzie do mnie.
Teraz pytania do was:
*co to jest ten panel?
*czy to normalne, że się je wymienia?
*na co zwrócić uwagę przy odbiorze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinna być wymieniona matryca.
Tak wymienia się , jeśli faktycznie wymienili to może być ok. Ale Panasonic w tegorocznych seriach ma problem z równością podświetlenia matrycy o czym pisaliśmy już wiele razy. Obowiązkowo sprawdź przy odbiorze zanim podpiszesz przyjęcie telewizora i daj znać czy pomogło.
Zrób to co robiłeś.
 

Ghost589

New member
Witam
Wczoraj przyszedł TV. I niestety jest podobnie. Tzn. ciemne obszary przy ramkach ekranu się zmniejszyły, ale dalej jest kratownica na całym ekranie i wychodzące świecące diody na jasnym tle można to zobaczyć na zdjęciach w moim poście na poprzedniej stronie. Pan mi napisał , że to cecha TV LED/LCD. Czyli mam rozumieć, że wszyscy posiadający telewizory LED/LCD mają taką kratownice na jasnym tle?. Powiedzcie mi o co chodzi czy zemnie robią głupka czy ja za dużo wymagam. Bo już mi ręce opadają ,ale według mnie Tv się nie nadaje do oglądania, a w szczególności meczy wychodzi ta kratownica .

Wrzucam jeszcze jeden film jak wygląda to teraz (jak na piszecie, że jest ok to dam sobie spokój, czyli ze mną coś jest nie tak., ale ja tam jak mówiłem widzę cal czas kratownice,i według mnie jeżeli te TV tak mają powinienem zostać o tym poinformowany bo na pewno świadomie bym takiego czegoś nie kup , a w sklepie oczywiście wszystko idealnie wyglądało)ił :

https://youtu.be/FZ-DnzGNE-A

Dodam także, że na innych TV nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Proszę obejrzyjcie ten film i powiedzcie coś.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację i poproś o wymianę w sklepie na inny model innej firmy.
Panasonic w tym roku już pisałem przy innych testach po raz pierwszy w historii , obniżył mocno jakość.
Ja bym poprosił o wymianę lub zwrot - rozumiem że telewizor kupiony nie dawno ?
 

slawko_23

New member
Bez reklam

Ghost589

New member
Dziękuje wam za odpowiedzi.
Zakup był w czerwcu.
Nie chcą zrobić tego dobrowolnie dlatego wole się upewnić 100 razy. Będzie prawdopodobnie pozew do sądu. Mogę zrozumieć , że jest zastosowane takie podświetlenie , ale nie mogę zgodzić się na to , że ono przebija na filmach meczach itd. i widzę tą kratkę. Jeszcze wyśle pismo przez prawnika o odstąpieniu od umowy i jak nie da rady do pozostaje sąd. Jestem w stanie zrozumieć jakby takie coś było w Mancie za 800 zł z tesco, ale za takie pieniądze nie mogę pozwolić na taką jakość, tym bardziej , że są telewizory o połowę tańsze i tam nic takiego nie występuje.
Myślę też , że nie można się zasłaniać technologią , co to jest za odpowiedź, że to jest cecha tej technologi idąc tym tokiem rozumowania można to przypisać do wszystkiego i wtedy nie byłoby w ogóle reklamacji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety Panasonic w ostatnich seriach tak ma, gorzej że wie o tym i nic nie robi. W dobrym sklepie wymieniliby Ci na inny model , innej firmy i po kłopocie.
Daj proszę znać jak się wszystko zakończy.
 

Ghost589

New member
Po prostu przebija jakby podświetlenie co jest nie do zaakceptowania, rozumiem jak to byłby Funaji. Zrobiłem mały test i zniosłem tego Samsunga co wcześniej o nim pisałem i postawiłem go obok Panasonica i odpalałem DSE Testy tu i tu na raz. Na Samsungu kolor szary czysty bez żadnych ciemnych smug, kratek, siatek itp., a na Panasonicu sami widzicie, tak samo testy tam nic takiego nie ma. Zresztą na tym Samsungu przeszedłem całe GTA V i nic takiego nie widziałem,natomiast na Panasonicu co podkreślę za pierwszym uruchomieniem GTA V już widziałem, że coś jest nie tak przebijająca kratownica (siatka) na niebie co jest nie do zaakceptowania.
Jak serwis może odpisać, że to jak to nazwał "zjawisko", które opisuje to cecha TV LED/LCD i TV jest sprawny. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Podejrzewam, że nawet na Rubinie by było lepiej.
Chyba, że wy widzieliście przy kupowaniu TV kartkę, że mogą występować różne zjawiska, bo ja nie widziałem , a może to nawet jakieś zjawisko paranormalne?
Tak jak już pisałem na 99% sprawa będzie miała finał w sądzie bo po prostu kupiłem bubla za 4k, który się nie nadaje do niczego. Jak na kartonie może być napisane, że to oficjalny TV FC Barcelona lol - jak to zobaczyłem to prawie się zadławiłem.
W wypadku jak przegram sprawę co biorę pod uwagę zacznę też produkować jakiś sprzęt z najtańszych komponentów i nie będzie żadnych reklamacji, bo będę odpowiadał, że to cecha tych TV :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry