Panasonic TX-50G20 vs. Sony KLD-55EX710

wiktoor

New member
Poproszę o pomoc
Wybrałem 3 modele:
- Panasonic TX-50G20
- LG 50 PK760
- Sony KLD-55EX710

Zasadnicze pytanie czy ten LED Sony będzie miał wystarczająco naturalny obraz (akceptowalny) w porównaniu z plazmą Panasonica G20 ewentualnie LG PK 760.

Problemem jest duzy i mocno oswietlony pokój. Kilka okien od południa i zachodu.
Odleglość około 5 m.

Czy w tym modelu LED jest problemy z czarnym i jakością obrazu z boku, czy to może byc choć troche porównywalne do plazmy.
Czy Pan od prezentacji coś powie o takim porównanu.
 

Pikus

New member
Mialem Sonego HX900 przez jakis czas i patrzac nawet z malego konta bylo widac duze ciemne plamy na ekranie. Wogole telewizor oceniam jako bardzo slaby, nawet w porownaniu ze starszymi plazmami i szybko go oddalem. EX710 bedzie mial jedynie wiecej wad, raczej na pewno nie mniej.

Generalnie plazma da naturalny, mocno nasycony obraz, wygladajacy identycznie z kazdej strony, z bardzo dobra czernia, a Sony da obraz dosc sztuczny, z bardzo slabymi katami, niejednorodny, dajacy sie ogladac tylko idealnie na wprost.

Z plazm LG obecnie raczej godna uwagi jest tylko 3D PX950.

Jednym slowem zdecydowanie polecam plazme G20 w tym porownaniu.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Plazma to dobry wybór ale zastanów sie ile ogladasz tv w dzień, przy mocno nasłonecznionym pokoju obraz na plaźmie duzo traci na wartości,też mam okna na zachód a tv stoi na przeciw nich, lecz wieczorem jest całkiem dobrze. G20 ma średnią powłoke antyrefleksyjną, v20 dużo lepiej dał by sobie rade w jasnym pomieszczeniu, jeszcze zostają rolety lub żaluzje. musisz iść na kompromis.
 

don111

Banned
a dlaczego taki rozstrzał cenowy ?
w tym budżecie co na tego Sony to możesz polować na Panasonic 50V20 lub nawet VT20 a nie na G20, wyraźnie lepsze są tu te dwie plazmy od Sony, ale szkoda trochę tych 5' mniej
 

wiktoor

New member
a dlaczego taki rozstrzał cenowy ?
w tym budżecie co na tego Sony to możesz polować na Panasonic 50V20 lub nawet VT20 a nie na G20, wyraźnie lepsze są tu te dwie plazmy od Sony, ale szkoda trochę tych 5' mniej


Wydaj mi się, że 50" będzie trochę za mały - 55" optymalny rozmiar - zostaje LED, ale jeśli mam ogladać tylko na wprost i sztuczny obraz to zrezygnuje z tych 5" więcej.
 

Pikus

New member
nie brałbym plazmy do Twoich warunków, w nasłonecznionym pomieszczeniu kiepsko sie spisze

Kolega chce miec naturalny obraz i nie chce ogladac tylko na wprost, wiec nawet w naslonecznionym pomieszczeniu LCD nic mu nie da. Plazma spokojnie sobie poradzi.

Ja mam naslonecznione mieszkanie, a w nim dwie rozne plazmy i jeden LCD. Za kazdym razem gdy wchodze do pokoju gdzie wisi LCD ( i to wlasnie jest Sony), to mysle sobie jaki ten telewizor ma fatalny porownaniu do pozostalych dwoch obraz, zeby nie uzyc bardziej dosadnych slow :) , i chocbym mial ogladac prosto pod slonce ,to w zyciu i tak bym sie na nic innego niz plazma nie zdecydowal. Zyjemy w Polsce wiec i tak znaczna czesc czasu slonca nie ma, lub jest ciemno - jak teraz w okresie zimowym.
 
Ostatnia edycja:

wiktoor

New member
Mialem Sonego HX900 przez jakis czas i patrzac nawet z malego konta bylo widac duze ciemne plamy na ekranie. Wogole telewizor oceniam jako bardzo slaby, nawet w porownaniu ze starszymi plazmami i szybko go oddalem. EX710 bedzie mial jedynie wiecej wad, raczej na pewno nie mniej.

Generalnie plazma da naturalny, mocno nasycony obraz, wygladajacy identycznie z kazdej strony, z bardzo dobra czernia, a Sony da obraz dosc sztuczny, z bardzo slabymi katami, niejednorodny, dajacy sie ogladac tylko idealnie na wprost.

Z plazm LG obecnie raczej godna uwagi jest tylko 3D PX950.

Jednym slowem zdecydowanie polecam plazme G20 w tym porownaniu.

Czy faktycznie z LG tylko PX950 może konkurować z G20 ?
Gdyby Panasonic lepiej wygladał to by już wisiał na scianie, a tak muszę słuchać że musi grać i wygladać.
 

RHJG

New member
Bez reklam
CYT;Mialem Sonego HX900 przez jakis czas i patrzac nawet z malego konta bylo widac duze ciemne plamy na ekranie. Wogole telewizor oceniam jako bardzo slaby, nawet w porownaniu ze starszymi plazmami i szybko go oddalem.
Co Ty powiesz kol.pikuś a ja miałem słonia w karafce i .....itp.
 

wiktoor

New member
Plazma to dobry wybór ale zastanów sie ile ogladasz tv w dzień, przy mocno nasłonecznionym pokoju obraz na plaźmie duzo traci na wartości,też mam okna na zachód a tv stoi na przeciw nich, lecz wieczorem jest całkiem dobrze. G20 ma średnią powłoke antyrefleksyjną, v20 dużo lepiej dał by sobie rade w jasnym pomieszczeniu, jeszcze zostają rolety lub żaluzje. musisz iść na kompromis.

Chyba wybiorę V20, czy faktycznie będzie mniej odbijał i ma lepsza powłokę ?
 

1grzecho

Member
Zyjemy w Polsce wiec i tak znaczna czesc czasu slonca nie ma, lub jest ciemno - jak teraz w okresie zimowym.

w zimowym okresie się zgodzę jednak gdy przyjdzie maj i słońce na całego to oglądanie w mieszkaniu gdzie są duże i bardzo duże okna(tak jak u mnie) może stać się wręcz nie możliwe, wszystko zależy od konkretnego przypadku i faktem jest że plazma nie jest dobra na wszystko.
pozdrawiam
 

Pikus

New member
CYT;Mialem Sonego HX900 przez jakis czas i patrzac nawet z malego konta bylo widac duze ciemne plamy na ekranie. Wogole telewizor oceniam jako bardzo slaby, nawet w porownaniu ze starszymi plazmami i szybko go oddalem.
Co Ty powiesz kol.pikuś a ja miałem słonia w karafce i .....itp.

Zawisc to jednak straszna cecha.

Kupilem tu: http://video-top.pl/ (swoja droga wszystkim polecam, swietna obsluga) , po czym wymienili mi na drugi, ktorego juz nie moglem zwrocic i sprzedalem wraz z okularami i transmiterem.

Od wrzesnia tego roku mialem 2x 46HX900, 50PK950 i 54Z1, ktorego sobie zostawilem, bo dopiero ten telewizor mi w pelni odpowiadal, a zmienialem z 42PZ85. Dodatkowo w innych pomieszczeniach mam jeszcze 2 inne telewizory, wiec jezeli chodzi o porwnanie jakosci obrazu moge naprawde duzo powiedziec, czego i Tobie w przyszlosci zycze.

Jak masz jakis wewnetrzny problem to zachowaj go dla siebie, lub udaj sie do specjalisty.
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Chyba wybiorę V20, czy faktycznie będzie mniej odbijał i ma lepsza powłokę ?


Bedzie sie mniej odbijal - znacznie i na pewno bedziesz jeszcze bardziej zadowolony niz z G20. On ma prawie identyczny obraz jak VT20 tylko bez 3D i z minimalnie gorsza czernia, jednak lepsza niz G20.

To chyba najlepszy telewizor obecnie jezeli chodzi o nowe telewizory 2D ( z produkowanych ).
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Chyba wybiorę V20, czy faktycznie będzie mniej odbijał i ma lepsza powłokę ?
Widziałem już kilka tv i powiem, że też się martwiłem tym odbijaniem światła ale w V20 jest naprawde bardzo dobrze. Wiadomo, że to też kwestia "patrzenia", bo mam też monitor "matowy" w pracy i jak słońce pada centralnie, to i na matowym kiepsko widać. Mam kilka zdjęć jak pada słońce na V20 -zobacz sobie sam, bo na słowo to nie wierz nikomu :). Pewnie i innym się przyda. Dodam, że w rzeczywistości jest jeszcze lepiej, to trzeba widzieć na żywo - w pełnym słońcu widać idealnie wszystko, a dodam że tutuaj zdjęcia są na ustawieniach moich - stonowanych. Włączając tryb dynamiczny będzie jeszcze wyraźniej. Mity obalone wyraźniejszości lcd'ka nad plazmą??
http://www.fotosik.pl
 
Ostatnia edycja:

wiktoor

New member
Widziałem już kilka tv i powiem, że też się martwiłem tym odbijaniem światła ale w V20 jest naprawde bardzo dobrze. Wiadomo, że to też kwestia "patrzenia", bo mam też monitor "matowy" w pracy i jak słońce pada centralnie, to i na matowym kiepsko widać. Mam kilka zdjęć jak pada słońce na V20 -zobacz sobie sam, bo na słowo to nie wierz nikomu :). Pewnie i innym się przyda. Dodam, że w rzeczywistości jest jeszcze lepiej, to trzeba widzieć na żywo - w pełnym słońcu widać idealnie wszystko, a dodam że tutuaj zdjęcia są na ustawieniach moich - stonowanych. Włączając tryb dynamiczny będzie jeszcze wyraźniej. Mity obalone wyraźniejszości lcd'ka nad plazmą??

Dzięki za informacje
 

wiktoor

New member
Mialem Sonego HX900 przez jakis czas i patrzac nawet z malego konta bylo widac duze ciemne plamy na ekranie. Wogole telewizor oceniam jako bardzo slaby, nawet w porownaniu ze starszymi plazmami i szybko go oddalem. EX710 bedzie mial jedynie wiecej wad, raczej na pewno nie mniej.

Generalnie plazma da naturalny, mocno nasycony obraz, wygladajacy identycznie z kazdej strony, z bardzo dobra czernia, a Sony da obraz dosc sztuczny, z bardzo slabymi katami, niejednorodny, dajacy sie ogladac tylko idealnie na wprost.

Z plazm LG obecnie raczej godna uwagi jest tylko 3D PX950.

Jednym slowem zdecydowanie polecam plazme G20 w tym porownaniu.

Pytanie jak to jest faktycznie z tym HX900. Pikus piszesz, że jest bardzo słaby. W magazynie Stuff porównuja tego soniaka z plazma i innymi 3D.
jest najlepszy w zestawieniu i cytuję - "sprzęt który wart jest kazdej złotówki, ma ogromne możliwości i powala jakościa obrazu". "Doskonała jakość obrazu czyni go zwycięzcą testu"

O co tu chodzi: dobry , czy kiepski ?
 

hcl4

New member
Pytanie jak to jest faktycznie z tym HX900. Pikus piszesz, że jest bardzo słaby. W magazynie Stuff porównuja tego soniaka z plazma i innymi 3D.
jest najlepszy w zestawieniu i cytuję - "sprzęt który wart jest kazdej złotówki, ma ogromne możliwości i powala jakościa obrazu". "Doskonała jakość obrazu czyni go zwycięzcą testu"

O co tu chodzi: dobry , czy kiepski ?
Wszyscy chwalą swoje albo to co promują (zobacz na reklamę wyżej ;) ) - oczywiście każdy ma do tego prawo. Nie ma idealnego tv. Wróc wstecz np. w temacie sharpa 810, 820 - na początku wielkie WOW, a później?? Emocje coraz mniejsze - mówię to na przykładzie sharpa bo widziałem osobiście. Ja wiem jedno - nie wierzyć żadnym netowym testom. A szczerze mówiąc najlepiej czytać negatywne opinie, bo one sa PRAWDZIWE. Prosty przykład np. z telefonami - zawsze jak mam zmienić na nowy, to np. na telepolisie czytam negatywne opinie, bo jak się później okazuje one są prawdziwe. Tutaj na forum osobą, która "przerobiła" wiele tv jest Kapral_Hick :) - poczytaj jego opinie i odnieś to do sonego :). Oczywiście jest to tylko moje zdanie. Ja mam dystans do wszystkiego i się nie napalam i jedynie wierzę w to co sam zobaczę na własne oczy i będzie mi odpowiadało.
 

Pikus

New member
Jezeli jest ktos zainteresowany dokladniejszym opisem moich problemow z DWOMA egzeplmarzami HX900 ( wiec to na pewno nie byla kwestia przypadku ), to zapraszam do przejrzenia glownego watku o HX900 na avforums, gdzie wszystko opisywalem, oraz dolaczylem nawet fotke. Moj tamtejszy nik to CeglA.

http://www.avforums.com/forums/3d-l...3-intelligent-dynamic-led-l-d-part-2-a-3.html

Poniewaz wymienionego przez sklep egzemplarza nie moglem juz zwrocic, to sprzedalem go. Nie byl to interes zycia, bo stracilem na tym odrobine pieniazkow, jednak radosc z uzytkowania tego modelu za takie pieniadze bardzo szybko spadla do 0 i zamienila sie w frustracje ( jedynie 3D wygladalo naprawde fajnie, ale ciemne plamy na ekranie psuly efekt ).
 
Ostatnia edycja:
Do góry