Panasonic TX-50EX780E problem z odswieżaniem

Raduczoju

New member
Witam Serdecznie!

Jestem świeżutkim użytkownikiem forum, także proszę Szanownych Kolegów i Adminów/Modków o wyrozumiałość, jeśli temat zamiesciłem w niewłaściwym dziale :)

Do rzeczym, od dwóch tygodni jestem "szczęśliwym" posiadaczem Panasonica serii EX780E który głównie słuzy mi za monitor do PC i z taka myślą został zakupiony, ale mam problem jeśli chodzi o podłączenie do niego PC a dokładniej odswieżanie, grafa w kompie to GTX 1060 6 GB G1 od GIGABYTE`a, jak wszyscy wiemy ten TV ma matryce VA z natywnym odświeżaniem 120hz, niestety w panelu sterowania NVIDI nie mogę wybrać wyższego odświeżania niż 60Hz niezależnie od rozdzielczości, sygnał na wejściu do TV jest max w 60Hz? tzn że grafa podaje na wyjsciu do TV tylko sygnał max w 60Hz? komp jest połączony kablem DP->HDMI, próbowałem również podłączyć przez HDMI->HDMI 2.0 jak i kablem DVI-D->HDMI i wciąż to samo, czy któryś z Kolegów dysponujący wiekszą wiedzą od mojej wytłumaczy jak chłopu w sądzie dlaczego tak jest? Czy ja może mam cos źle ustawione w samym TV? tryb "gra" mam włączony, ale nie wydaję mi się żeby to było powodem....jakie optymalne ustawienia wybrać w TV tzn co powyłączać, co powłączać kiedy podłączony jest PC? z góry będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!
 

Waldorff

Member
HDMI ma ograniczenie do 60hz, przynajmniej to w starszym standardzie. Jak coś to prędzej przez DP, ale nie wiem czy uda Ci się odpalić 120hz.
 

Raduczoju

New member
HDMI ma ograniczenie do 60hz, przynajmniej to w starszym standardzie. Jak coś to prędzej przez DP, ale nie wiem czy uda Ci się odpalić 120hz.

tak wiem, ale posiadam kabel HDMI 2.0 a obecnie podłączam przez DISPLAYPORT-->HDMI i jest to samo, gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że podobno w ogóle nie da się uzyskać wyższego odświeżania na TV podłączonym do PC, ale czy to prawda? ktoś posiada taką wiedzę, wytłumaczy dlaczego tak jest?
 

Waldorff

Member
Czasem trzeba odpalić nieobsługiwane rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Coś jak na tym video. W tym wypadku akurat Soniak, ale to nie jest ważne, chodzi o sposób. Z tym, że można to zrobić już z poziomu sterownika. Wyświetlanie/Zmiana rozdzielczości/ Dostosuj i potem trochę kombinacji. Trzeba uważać z parametrami, najlepiej zwiększać skokowo, z drugiej strony najwyżej nie wyświetli się obraz i wróci po chwili do poprzednich ustawień.

https://www.youtube.com/watch?v=fN-eAaKpit4

Aha, jeszcze jedno, raczej nie ma co liczyć na 120 w 4K, ale to chyba oczywiste.
 
Ostatnia edycja:

Raduczoju

New member
Czasem trzeba odpalić nieobsługiwane rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Coś jak na tym video. W tym wypadku akurat Soniak, ale to nie jest ważne, chodzi o sposób. Z tym, że można to zrobić już z poziomu sterownika. Wyświetlanie/Zmiana rozdzielczości/ Dostosuj i potem trochę kombinacji. Trzeba uważać z parametrami, najlepiej zwiększać skokowo, z drugiej strony najwyżej nie wyświetli się obraz i wróci po chwili do poprzednich ustawień.


Aha, jeszcze jedno, raczej nie ma co liczyć na 120 w 4K, ale to chyba oczywiste.

Oczywiście, mi wystarczy 1080p w 120Hz :) próbowałem już tym CRU, musiałem przywracać system.

w instrukcji nic takiego nie ma odnośnie obsługiwanych rozdzielczości, ale mi chodzi o odświeżanie.
 

Raduczoju

New member
Tak jak pisałem. Sprawę można załatwić bez dodatkowego oprogramowania i wystarczą opcje dostępne w sterowniku:



a czy się uda, tego niestety nie wiem. Musisz sprawdzić.

To też wiem i próbowałem w panelu NVIDI zmienić odświeżanie, zmieniam np na 120Hz przez chwilę obraz jest czarny i wraca do poprzedniej, nie mam żadnej możliwości zatwierdzenia, dodania nowego trybu. Jakieś pomysły jeszcze? :-|
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Uczepiłeś się tych 120 Hz a gry tyle nie potrzebują, ps4 24-60 Hz inne konsole tak samo, monitor może ma 120 Hz tylko po co ? Tv nie potrzebuje 120 o tym poczytaj
 

Raduczoju

New member
Uczepiłeś się tych 120 Hz a gry tyle nie potrzebują, ps4 24-60 Hz inne konsole tak samo, monitor może ma 120 Hz tylko po co ? Tv nie potrzebuje 120 o tym poczytaj

ten Panasonic ma matrycę 120Hz, podłączam do niego PC i jestem graczem FPP - tak wiem wiem, stary i gra w takie gierki :mrgreen: i jakbyś Kolego grał kiedy kolwiek w shootery to byś wiedział im wyższe odświeżanie co się przekłada na FPS`y to byś nie napisał tego posta, z całym szacunkiem :)
 
Do góry