PANASONIC TX-50EX700B vs PHILIPS 55PUS6272

Pym

New member
Witam,

Mam pytanko, tak jak w temacie, który telewizor będzie lepszy?
Będzie służył do oglądania filmów i seriali z reguły na Neflixie i do grania na PS4.
 

Pym

New member
Co do budżetu to obydwa są za 500Ł i tyle planuje wydać.
Odległość to jakieś 2,5-3m.
 

krzychooo

New member
Oczywiście że bezapelacyjnie Panasonic. Poczytaj tematy o tych obu modelach na forum, sam zrozumiesz dlaczego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem zawsze za wielkością ekranu.
Philips 55PUS6262 da sobie extra radę i do tej odległości to minimum.
ma nieporównywalnie lepsze multimedia i aplikacje.
Panasonic obecnie ma najgorsze na rynku.
 

krzychooo

New member
I co komu po tych aplikacjach które jak żeby z nich skorzystać trzeba wyciągać wtyczkę z gniazdka aby zrestartować TV? Co komu po tych multimediach jak telewizor sam się będzie włączał w środku nocy?
Czy telewizora nie kupuje się po to aby mieć najlepszą jakość obrazu? Czy może po to aby walczyć z kurzem na matrycy?
Ja wiem że będziesz każdemu, niezależnie od potrzeb, wciskał Philipsa lub TCL-a bo tym handlujesz. Gdybyś sprzedawał Panasonica pisałbyś ,,a po co komu multimedia! Można kupić boxa!" Prawda?
Ja wiem że kasa musi się zgadzać ale zachowajmy resztki przyzwoitości. To już powoli zaczyna być parodią, to już nie forum tylko platforma sprzedaży Philipsa i TCL.
Każdy wątek, każde zapytanie co wybrać sprowadza się do wciskania ludziom tych, co tu dużo pisać, niezbyt dobrych chińskich wyrobów.
 

janusz

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, że już nikt nie sprzedaje Panasonica. Kiki pewnie, że handluje ale poleca rózne marki np. często LG czy Sony, a wśród tańszych najczęściej Philipsa i TCL bo są najlepsze wśród budżetowych nie tylko u Kikiego ale w całej Europie (EISA).
A te bzdury o restartowaniu aplikacji w adnroidzie to już sie nie chce czytać i komentować bo i po co? Zdecydowana większość nawet piszących na tym forum o problemach z androidem i tak nie wyobraża sobie TV na innym systemie. System Panasonica to jest dopiero padaka, tam nie może się nic zepsuć bo "nie ma niczego".
 

Cyldy

New member
Nikt nie sprzedaje panasa...:) dobre wystarczy spojrzec do saturna, euroagd, mediaex i inne (z tego co wiem to w europie panas ma sie dobrze). Jak ktos bedzie chcial kupic to kupi go bez problemu (tylko nie u kikiego). Ja z obrazu jestem zadowolony nie zaluje, ze nie dalem sie namowic na philipsa czy tcla (na szczescie sa inne fora bardziej obiektywne). System w panasie sprawuje sie bardzo dobrze a to, ze nie ma w nim mnogosci aplikacji nie znaczy, ze jest do kitu. "Nie ma niczego" a co niby powinien miec tv czego nie ma panas? Ja uzywam netflixa, xboxa i ps4. Fakt odtwarzacz moglby byc lepszy ale mam podpietego pcta, ktory dzwignie wszystko. Krzychooo ma racje tutaj poleca sie philipsa i tcla a jak jest wiecej kasy to oleda ale czesto tez philipsa;) bo jest olimpijska promocja;) (a moze to na lg bylo:)). Ja rozumiem, ze marketing jest dzwignia handlu ale mozna napisac, ze tv panasa sa dobre (malo osob, nawet na tym forum, zle pisze o tej marce jesli chodzi o tv) ale nie mamy ich w dobrej cenie (i raczej miec nie bedziemy). Badzmy obiektywni bo o to chyba chodzi (wiem ja nie jestem obiektywny ale chce wyrownac szanse panasa w tej nierownej walce;)).
 

janusz

New member
Bez reklam
Twierdziciwe, że Panas ma marketing do d..y? Bo cały jest do d..y. Byłem we wszystkich sklepach o których napisałeś i produkty Panasonica zajmują około 1-2 % ekspozycji. Nic dziwnego model TX-50EX700E wypada dość słabo pod względem obrazu (gorzej niż np. TCL) przy cenie o 20 -30% wyższej, nawet już pomijając, że ten TV jest niepełnowartościowy (jak napisałeś powyżej nie da się go użytkować bez podpiętych zewnętrznych urządzeń jak np. TV box, PC):
Panasonic TX-50EX700E - test
 

krzychooo

New member
Janusz, normalnie nikt Ci nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne. Skąd my te teksty znamy.
Powiadasz że obraz na TCL jest lepszy niż na Panasonicu? Dobre! Szczególnie mecze gdy piłkarzy jest na boisku 44 bo każdy ma swój cień i grają kometą. Nie wspominając już o tym że wszyscy bohaterowie mają domieszkę indiańskiej krwi (słynne czerwone twarze). To ta magia TCL-a. Nikt inny tego nie da. Nikt inny nie da matrycy 60Hz we flagowym modelu nie dając do tego żadnych upłynniaczy obrazu.
No tak, są jeszcze wersje do oglądania mórz i oceanów jak ktoś lubi. To te z pofalowanymi matrycami.
A w instrukcji powinni jeszcze napisać aby gniazdko od TV było w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Oraz że klient aktualizacje przeprowadza na własne ryzyko.
 

janusz

New member
Bez reklam
Ja niczego nie wmawiam wystarczy być troszkę obiektywnym:
TCL U49C7006 - test
Panasonic TX-50EX700E - test
To, że widzisz 44 piłkarzy to nie wina TV tylko alkoholu. To nie, że TCL jest taki super, po prostu ten Panasonic jest słaby i nawet płynność ma słabą (to nie moje tylko cytat z recenzji "niska rozdzielczość dynamiczna obrazów ruchomych"), którą próbuje niby retuszować zmniejszając jasność. A "pionowe pasy widoczne na niektórych obrazach statycznych" tylko dobijają obraz.
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Ja niczego nie wmawiam wystarczy być troszkę obiektywnym:
TCL U49C7006 - test
Panasonic TX-50EX700E - test
To, że widzisz 44 piłkarzy to nie wina TV tylko alkoholu. To nie, że TCL jest taki super, po prostu ten Panasonic jest słaby i nawet płynność ma słabą (to nie moje tylko cytat z recenzji "niska rozdzielczość dynamiczna obrazów ruchomych"), którą próbuje niby retuszować zmniejszając jasność. A "pionowe pasy widoczne na niektórych obrazach statycznych" tylko dobijają obraz.
Po twoich wypowiedziach wniosek jest tylko jeden .Nie używałeś tego tv na dłuższą metę i nie masz pojęcia jaki jest obraz
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie konsumenci chcą aplikacje, dlatego Panasonic ma ich najmniej i przegrywa ze wszystkimi. A firmy które mają ich dużo wygrywają.
I nic na to nie poradzicie.
TCL 49C7006 - gra bardzo dobrze co do płynności obrazu.
I każdy kto ma ten wie.
Janusz wie - bo ma !
 

krzychooo

New member
Najlepszym testerem jest oko kupującego. A opierając się na testach i czytając to forum na rynku byłyby tylko dwie firmy, reszta mogłaby zwinąć manatki.
Na całe szczęście mamy w tym kraju gdzie się udać aby wybrane modele obejrzeć jak sobie radzą w akcji. I z takich sieciówek jakoś ludzie nie wynoszą na potęgę Philipsów i TCL.
Za to na forum jakoś w temacie Panasonica, Sony i kilku innych spokój i cisza. W tematach TCL-a i Philipsa tematy zaś tak brazylijskie tasiemce. I nie są to peany pochwalne tych zadowolonych użytkowników, bo kto kupi i jest zadowolony nie szuka porad na forum co zrobić aby telewizor działał tak jak producent zapewnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie Z Twojej wypowiedzi wynika że jest tylko jedna firma.
Ale ta firma to już przeszłość.
I nic tu nie pomogą Twoje opisy.
Jesteś zadowolony - super ale Panasonic traci udziału każdego dnia.
Na największym rynku w USA już nie sprzedaje telewizorów- dlaczego skoro jest taki dobry ?
Dlatego, że uważał że jest najlepszy na świecie i że nic nie musi.
A konkurencja poszukuje, wprowadza, dba, i nie brakuje jej pokory.

Dostępne są wszystkie marki, ale to kupujący kasą własną, ciężko zarobiona głosują za tym kogo uważają za dobrego.
TCL - trzecia siła na świecie , to wybór nie mój, nie Twój tylko tych co kupują.
TPV -czyli Philips , licząc monitory w których jest nr 1 - to wówczas 4 siła.
I też możesz się napinać...
Nic z tego, tak jest .
A Ci co uważali się z pępek świata i że ciemny lud kupi bo nazwa marki sama się obrani... tracą.
Każdy niech kupuje ku zadowoleniu własnemu.


\
 

krzychooo

New member
Różnica jest taka że rozmawiamy tutaj o konkretnych modelach. To ile udziału w rynku ma jaka firma, jakie są jej obroty, na jakie rynki produkuje nie ma nic do rzeczy. W tej dyskusji liczy się to jaki obraz generuje dany model. Nic więcej.
To tak jak z Saab-em. Robili świetne samochody które po dziś dzień mają masę swoich zwolenników. A jednak upadli. Ich bezpośredni konkurent Volvo przetrwało. Ale tylko dzięki temu że wykupili je chińczycy. Globalizacja i tyle.
Inżynier w Panasonicu nie będzie pracował za miskę ryżu dziennie. Chiński programista w TCL-u owszem. Więc mogą konkurować ceną. Czy za tą ceną idzie jakość? No niekoniecznie.
 

Lettner123

New member
Czyli panasonica nie warto polecać ponieważ sprzedaje dużo mniej i udziały są coraz mniejsze pomimo że ex700 jest dobrym tv .Tak to rozumiem. Na szczęście na forum są jeszcze ludzie którzy rozumieją jaką formę ma spełniać tego typu portal .Pozdr
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
W którym miejscu przeczytałeś, że jest dobry? Jest kilka osób mających sentyment do marki i świetnych plaży, które nie mogą się pogodzić z końcem fajnej marki. Panasonic nigdy nie należałdo lliczących się producentów LCD.
 

K_O_z_a

New member
Nikt nie zabroni polecać, tylko jak ktoś szuka 55 cali do 3tys to nie kupi Panasia 58cali za 3800zl zwłaszcza że to dalej model 60hz.
Ktoś powie że opłaca się doskładać te 800zl bo lepsza jakość ale tak można bez końca dokładać i kupić ostatecznie coś za 5000zl.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy poleca to co uważa i masz Lettner123 pełne prawo.
Przekonaj Kowalskiego, który jak wynika z ankiet światowych że kocha aplikacje, że ma kupić w tej samej cenie Panasonic ubogiego.
Rynek masowy sam weryfikuje potrzeby zakupami i udziałem w rynku.
Panasonic jeszcze leci na swojej marce w Europie ale na świecie ludzie już nie przywiązują do tego uwagi.
Dlatego np Xiaomi szaleje w Indiach a Panasonic wypadł z rynku w USA.

Dokładnie jest tak jak napisał - janusz.
Rynek nie lubi pustki, ktoś ją wypełni.
Bardzo lubię Panasonica i życzę mu jak najlepiej.
 
Do góry