Panasonic Tx-50DXU701 - powystawowy.Czy dobrze zrobiłem ?

nesca74

New member
Witam...

Wczoraj kupiłem powystawowego Panasonica 50DxU701 w Rtv Euro Agd za 2100 zł z dwuletnią gwarancją + jakaś dodatkowa gwarancja na sprżęty domowe .
Sprzedawca a właściwie kierownik sklepu powiedział,że tv był na wystawie około 3 miesięcy i ma niecałe 500 godzin pracy...Stan telewizora zewnętrznie idealny,wisiał a nie stał .
Po przywiezieniu do domu i podłączeniu sprzętu coś mnie tknęło...pogrzebałem w necie i znalazłem info jak sprawdzić czas pracy tego TV . I tu leciutki zonk i nie ukrywam,że trochę się wkurw.....em Tv ma nalatane 3400 godzin ! :) Haha...trochę,żałuje,że nie sprawdziłem tego w sklepie no,ale wiecie jak jest . Napaliłem się na niego .

Pytanie brzmi : Czy robić aferę z tego powodu ? I oddać im ten Tv ? Czy nie przejmować się tymi godzinami i cieszyć się obrazem..który notabene jest doskonały 4K poprostu wymiata. Tv wygląda jak nowy i działa jak nowy..Nie ma żadnych przebarwień ani artefaktów...
Mam konkretny mętlik w głowie...z jednej strony mam gwarancję na dwa lata a z drugiej trochę czuję się oszukany...choć ta cena jak za ten TV wydaje mi się super.

Czy 3400 godzin to rzeczywiście tak dużo nawet w trybie sklepowym ? Niby ledy działają nawet 50000 godzin.

Co myślicie panowie ?
 

nesca74

New member
Widzę,że trudny temat rzuciłem ;) ..... A może jest ktoś kto kupił taki powystawowy tv ,niekoniecznie panasonic i może się wypowiedzieć na temat swojego zakupu ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ewidentnie ktoś Cię oszukał, perfidnie.
Za takie coś powinna być dyscyplinarka i przeprosiny z centrali.

Jeżeli tv ma "około" 3msc. to licząc, że latał przez 12h dziennie x 31dni x 3msc, to wychodzi +/- 1000h (1116h) więc jakie niecałe 500h?

Ty piszesz, że TV ma 3400h!
Więc jeżeli nawet latał całymi dniami w sklepie - czyli 12h dziennie, przez 7 dni w tygodniu, to, żeby nabić 3400h musiał latać przez jakieś 9msc.! - praktycznie nonstop.

To, że tv działa i jesteś zadowolony o niczym nie świadczy.
Sam mam monitory które świecą od lat 24/7 i dalej działają.

Czy robić aferę? Jak najbardziej!
Za to powinien być paragraf.

Powiedz "kierownikowi", że temat rzuciłeś na fora i napisz do centrali.
W dobie internetu kilku takich kierowników może wyłożyć firmę.

Za taki przekręt powinieneś dostać nowy tv w tej samej cenie.
Jeżeli przekręt był świadomy, to taki delikwent powinien wylecieć z roboty na zbity pysk.
Także jak najbardziej działaj i się nie daj.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Wklej zdjęcie tabeli info o systemie to zobaczymy czy tam faktycznie jest 3400h i ile razy był włączany.
 

strazakp

Banned
Generalnie to faktycznie zostałeś zrobiony w balona. Teraz tylko kwestia czy świadomie czy nieświadomie sprzedawca wcisnął wiedząc o faktycznym przebiegu. Jest to w sumie podobny temat jak z przebiegiem aut gdzie się oszukuje podając nieprawdziwy przebieg.
Mi by to chyba nie dawał spokoju. Zawsze masz 14dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.
Nie mniej jednak poszedłbym do sklepu i wyjaśnił tą sprawę z kierownikiem pokazując foto z prawdziwym czasem pracy i opowiedział o tym co sprzedawca mówił. Sprzedawca pewnie i tak nie potwierdzi tego co mówił kilka dni wcześniej ;-)
Ciężko temat ale warto podjąć jakieś kroki.
 

Waldorff

Member
Zawsze masz 14dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.

Hehehehe w RTV Euro Agd?? Przecież to jeden z najbardziej problematycznych sklepów. Rzeczy kupione przez internet i odbierane w sklepie traktują tylko jako rezerwacje czy jeszcze inne cuda, a co dopiero na miejscu. Wszystko po to, aby nie narobić sobie dodatkowej roboty w razie gdyby ktoś chciał oddać. Pozostaje liczyć na łaskę kierownictwa i tego czy akurat w danym dniu wstało odpowiednią nogą. Nie pamiętam gdzie, czy na tym forum czy sąsiednim ktoś chciał kupić Panasa chyba 780, ale na szczęście opłacił opcję, aby pracownik sprawdził na miejscu co i jak z tv. Usłyszał też, że gdyby telewizor sprawdził dokładnie dopiero w domu to byłoby "po zawodach", wtedy już tylko gwarancja i podobne przeżycia. Jednak w tym wypadku sprawa wygląda inaczej. Zostałeś wprowadzony w błąd, mówiąc dyplomatycznie i to przez samego kierownika. Ja bym wybrał się do sklepu. Gdyby np. zamiast 500h było w rzeczywistości 800h, no ok, chociaż też do zadowolonych bym nie należał. Jednak w przypadku blisko 7-krotnego zaniżenia faktycznego czasu pracy telewizora to już nie jest szczegół. Jeśli tv działa i wygląda ok, jest 2 letnia gwarancja to zostawiłbym go, ale tylko w wypadku obniżenia ceny, bo jak przed chwilą sprawdzałem cenę w Rtv Euro Agd to jest to 2290 zł, czyli za 2100 to żadna okazja.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
14 dni na zwrot jest tylko w przypadku zakupu przez internet.Niektóre sklepy w ramach życzliwości dają taką możliwość też w przypadku sklepów stacjonarnych ale euro rtv się do nich nie zalicza.
Jeśli w dokumentacji zakupu nie masz informacji o tym ile ten telewizor grał to jak udowodnisz co ci powiedział kierownik? Ciężki temat ale zawsze można spróbować.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Niech wklei foto.
U mnie od grudnia 2016r przerobił 1291 godzin a włączany był 802 razy.
Więc 3,5 tyś to jakaś abstrakcja, więc wole zobaczyć foto info o systemie bo może nie w tą linijke patrzył, a dopiero potem wieszać psy.
A tu jak zwykle. Dowodów nie ma, a wyrok kara śmierci wydany na sprzedawce :-?
 

mac_latawiec

New member
3,5 tys godzin to nie abstrakcja
Jak byłem oglądać 58dxm710 ostatnia sztuka ( powystawowy ) - sprzedawca twierdził że tv gra od 2 miesięcy , w rzeczywistości po krótkim poszukiwaniu pilota i sprawdzeniu w menu tv miał "nalatane" ponad 4 tys godzin.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dajcie spokój. Oszustwo pierwszego sortu.
Jeżeli faktycznie tv ma nalatane 3000h, to ja bym się nie babrał.
Te 200-300h moze bym i odpuścił na rzecz dodatkowego rabatu, ale 3k godzin?
Wałek i tyle. Bez znaczenia czy świadomy, czy nie.
 

nesca74

New member
Witam ponownie ...
a więc właśnie wróciłem ze sklepu gdzie nabyłem nieszczęsny telewizor...myślałem,że pójdzie gorzej ale jednak kierownik okazał się człowiekiem kontaktowym i dalsze kroki prawne nie będą potrzebne.

Zostałem wprowadzony w błąd to fakt...gdyby tv miał rzeczone 300-400 a nawet 500 godzin nalotu to bym go zostawił,ale 3400 jest nie do przyjęcia i czuję się tak jakbym kupił nowy-stary Tv.

W najbliższy czwartek tv zwracam do sklepu i biorę nówkę panasa Tx-50ex703.Oczywiście dopłacając różnicę.
A może w cenie około 3000zł możecie polecić coś innego,lepszego ??

Poniżej fotka z przebiegiem DX-a.

panas.jpg
 

Caparzo

New member
Bez reklam
300 razy włączany, to on chodził na około przez kilka miesięcy jak nastukał 3k godzin :D a myślałem że ja dużo tv oglądam :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za ten wałek nic nie powinieneś dopłacac, w tych chorym kraju człowiek się cieszy, że łaskawie można oddać.

Weź tv od Kiki, będziesz miał przynajmniej pewność co do samego tv.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego już nie wiem, trzeba zapytać.
Piszę o tym, bo jak czytam o takich przypadkach, to myślę, że lepiej brać od znajomych osób.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Reguła jest taka ,że nie powinno się kupować telewizorów powystawowych ,obawiam się że teraz lament niewiele pomoże byłeś świadomy co kupujesz oby telewizor jak najdłużej chodził bo to najważniejsze ,niestety z Euro AGD tak jest .Kupiłem u nich pralkę zapłaciłem za pakiet startowy ,po za wniesieniem praktycznie nic nie zrobili chociaż powinni ,napisałem do nich myślicie że to coś pomogło
 

nesca74

New member
Reguła jest taka ,że nie powinno się kupować telewizorów powystawowych ,obawiam się że teraz lament niewiele pomoże byłeś świadomy co kupujesz oby telewizor jak najdłużej chodził bo to najważniejsze ,niestety z Euro AGD tak jest .Kupiłem u nich pralkę zapłaciłem za pakiet startowy ,po za wniesieniem praktycznie nic nie zrobili chociaż powinni ,napisałem do nich myślicie że to coś pomogło


Nie ma lamentu,bo tak jak pisałem wcześniej załatwiłem zwrot tego tv,a właściwie wymianę na inny.
Uważam również,że przy sprzedaży takich telewizorów powinna być jasna i czytelna informacja odnośnie godzin ich pracy...tak jak znamy przebieg auta (przynajmniej w teorii ;) ) . I to powinno być uregulowane prawnie przy zakupie takiego tv od firmy handlowej.
 

nesca74

New member
Więc tak....telewizor wczoraj wymieniłem na nowiutkiego panasonica 50ex703 .
Choć to praktycznie te same Tv to między nimi jest jednak przepaść...przypuszczam jednak,że to wina tych 3400 godzin pracy.
Mianowicie na nowym Tv kolory są żywsze a biel bielsza,wogóle nowy panas świeci wyraźnie jaśniej od tego powystawowego.Nawet moja żona to zauważyła.Mam tu na myśli tryb "prawdziwe kino" i ustawienia fabryczne zarówno na jednym jak i na drugim tv takie same.

Wychodzi jednak na to,że przebieg 3400 godzin robi różnicę i po takim czasie telewizor jest już w jakiś sposób zużyty...a gdzie tam niby do deklarowanych przez producentów 30000 czy nawet jak co niektórzy podają 100000 godzin pracy :D .

Co do RTV EURO AGD gdzie kupiłem przęt...to zachowali się OK i chyba naprawdę nic nie wiedzieli o przebiegu tego powystawowca...zleciało się pół załogi sklepu,żeby na własnie oczy zobaczyć ten przebieg w menu telewizora...

Suma sumarum jestem bardzo zadowolony z zakupu EX-a . Obraz fantastyczny . Kolory naturalne i nie przejaskrawione.Przymierzam się też do kalibracji po której spodziewam się jeszcze lepszych efektów.
 
Do góry