PANASONIC TX-50CS630 - nie działają złącza HDMI.

Kolbak

New member
Cześć wszystkim! Kupiłem niedawno w sklepie internetowym (skuszony dość atrakcyjną ceną) PANASONICA TX-50CS630, po podłączeniu do dekodera Cyfrowego Polsatu okazało się że dwa, spośród trzech złączy HDMI nie dają obrazu. Ten uzyskałem jedynie z gniazda Audio Return Channel. Podłączanie do pozostałych HDMI nic nie dawało, ciemność - jak to mówią. Oczywiście wiem, że zmieniając gniazda HDMI należy wybrać w telewizorze wybór wejścia a następnie pilotem ustawić odpowiednie HDMI. Trochę się zdenerwowałem, bo przecież nie będę korzystał z telewizora mając jedno złącze do wyboru tzw.Audio Return Channel. Więc - jeżeli ktoś zechciałby z forumowiczów odpowiedzieć - pytam uprzejmie: Czy ta wada jest do naprawienia, czy powinienem TV zapakować do kartonu i odesłać do "szanownej" firmy która przysłała mi taki telewizor:?:
 

Stanley

Member
Bez reklam
Zgodnie z polskim prawem w ciągu 24 m-cy możesz reklamować sprzęt u sprzedawcy z tytułu rękojmi. Możesz również reklamować z tytułu gwarancji producenta, ale zazwyczaj jest to mniej korzystne (jesteś zdany na warunki, które ustala producent). Wybór należy do Ciebie.
Na Twoim miejscu wybrałbym opcję pierwszą, zwłaszcza przy sprzęcie nowym, "prosto z kartonu".
 

Kolbak

New member
No tak, rozumiem, ale doszedłem do wniosku, że ta wada HDMI jest chyba trudna do naprawienia i zapewne nieopłacalna, ponadto wyczytałem, że mam prawo telewizor odesłać do tego sklepu internetowego i zażądać zwrotu gotówki. Jak to załatwię to może kupię jakiegoś 50-calowca z matrycą 100H do 3 tys. bo dużo sportu oglądam. Tylko już chyba nie przez internet, no i co tu wybrać jak w dzisiejszych czasach wszystkie marki "klepią" swoje TV w Chinach? Dzięki za odp.
 

Kolbak

New member
Coś podobnego! Mam dekoder Cyfrowego Polsatu HD 3000, a w drugim pokoju Sagemcom SI80, to oprogramowanie chyba jednakowe. To dlaczego obraz jest z gniazda HDMI Audio Return Channel? Mam teraz Panasonica TX - 42-ET5E z 2012 roku podłączonego do tego dekodera i nie ma żadnych problemow z gniazdami HDMI. To mnie niepokoi jak tak jest z tymi dekoderami, kupię inny telewizor np. Sony i będzie to samo?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Różni producenci to i soft może być inny. Nie piszę tego komuś na złość tylko miałem kilka takich przypadków. Było też na forum to poruszane, właśnie Panasonic i Polsat. Sprawa jest prosta jeżeli na tych hdmi nie działa nic to zepsuty tv, jeżeli tylko Polsat nie działa to Kwestia Polsatu nie tv.
 

Kolbak

New member
Podłączałem też odtwarzacz Blu-ray PANASONIC DMP120 i działał tylko na HDMI ARC. Więc wychodzi na to że pozostałe złącza są wadliwe, czyli telewizor do oddania. Dzięki za zainteresowanie!
 

Stanley

Member
Bez reklam
No własnie zapomniałem dopisać, żebyś dla pewności sprawdził na innym sprzęcie. Teraz sprawa jest jasna - porty uwalone.
Teoretycznie, jeśli nie chcesz już tego telewizora, ani wdawać się w reklamacje, oraz od zakupu nie upłynęło 14dni - możesz po prostu zwrócić sprzęt (odstąpić od umowy) bez podawania przyczyn. Ale wówczas ponosisz koszty odsyłki. Wybór należy do Ciebie.
 
Do góry