Panasonic TX-48AS640 słaba ostrość

horni

New member
Witam jak w temacie próbowałem już różnych ustawień tego telewizorka i powiem szczerze że poziom ostrośći mnie rozczarowuje ,kolega kupił samsunga uh6400 i u niego obraz żyleta ,podmienialiśmy nawet tunery n-box żeby sprawdzić czy jest różnica ale niestety mój panas cienko wychodzi ,niby postacie z przodu planu są ostre ale już z tyłu wydaje się rozmywać ,wszystkie opcje powyłączane ifc mpeg smużenie są powyłączane i kicha ,stary sharp aquos 42 cale lepiej oddaje obraz,czy one wszystkie tak mają ?
 

horni

New member
Gdybym wiedział kupiłbym Samsunga ale na forum tak ładnie opisywano Panasa że na niego się zdecydowałem ,żena.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam trzeba czytać różne opinie...,samemu sprawdzić,zamów kalibrację będzie lepiej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie kalibracji napisz na PW.
Ale szczerze to jeszcze nigdy nie widziałem nie ostrego panasonica tej serii.
Coś masz źle ustawione.
 
Jak ktoś jest przyzwyczajony do dużych, podkręconych, nienaturalnych ostrości to na tym Panasonicu mu się będzie wydawało że jest słabo na początku (mimo, że jest tak jak powinno być). Przyzwyczaisz oczy i będzie ok.
Ustaw sobie ostrość na planszy testowej Burosch (poszukaj w Google).
 

horni

New member
Posiadam obecnie dekoder ferguson hd8900 i na nim oglądam kanały z cyfry plus ,czy zmiana na inny sprzęt poprawi jakość obrazu czy nie ma to większego znaczenia?
 

digitalus

Banned
Witam
Mialem fergusona 8800 to prawie taki sam model jak 8900 ale bez mozliwosci nagrywania.
Jakosc obrazu slaba.Mozna powiedziec ze bardzo slaba.
Pod wzgledem jakosci obrazu sd i hd manta hd8000 deklasuje fergusona.Mante mozna kupic na allegro za okolo 300- 450 zl .
Nawet kanaly sd bardzo przyjemnie sie oglada.Niemieckie kanaly sd prawie jak polskie hd , Czasami nawet lepsza jakosc kanalow sd , zalezy od programu.Roznica w jakosci obrazu jest bardzo duza i wyrazna.
Roznica w jakosci obrazu jest ogromna na korzysc tunera manta z amerykanskim chipsetem zoran supra xd180. Mam tuner manta hd 8000.Po prawej stronie na zdjeciu pilot od tunera manta.
digitalus_neqhwhq.JPG


Roznica jest podobna jak w przypadku chisetu ali w fergusonie ariva.

chipset ali - ferguson. Kanal polsat sd

DSCF6266-_erwqesq.JPG


ZORAN -manta, polsat sd
DSCF6241-_erwqeah.JPG


chipset zoran - manta. kanal RTL sd

rtlJPG_xasahsh.JPG


chipset sti ferguson 8800, 8900.RTL - sd
fergusonJ_xaahnap.JPG
 
Ostatnia edycja:

horni

New member
Wszytko stało się jasne różnica naprawdę powalająca ,dziękuję za tak wyczerpujące wskazówki i odpowiedz ,pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jakosc obrazu slaba.Mozna powiedziec ze bardzo slaba.
Pod wzgledem jakosci obrazu sd i hd manta hd8000 deklasuje fergusona.
Orzeszku... nie miałem pojęcia, że są aż takie różnice między dekoderami. Zawsze myślałem, że dekoder, to dekoder, jakość obrazu powinna być podobna. Przynajmniej na wyjściu cyfrowym HDMI. Owszem, inne funkcje mogą być mniej lub bardziej wypasione: np. nagrywanie, streaming do sieci, więcej niż jeden tuner, itp., etc.
Rozumiem jeszcze, gdyby jeden kosztował np. 300zł, a drugi 1000. Ale chyba są to modele z podobnej pólki cenowej?
Dzięki bardzo za to porównanie.
Pozdrawiam.

P.S. Ciekawe jak by tutaj wypadł mój Panas DT60, który ma wbudowane tunery DVB-S... Aczkolwiek gdy stosunkowo niedawno przeszedłem z dekodera od CP (HD3000) na ten właśnie sposób odbioru (tzn. teraz talerz wpięty prosto do tv), wydaje mi się, że jakość jest nieco lepsza... Ale zmieniłem także dostawcę, tzn. teraz odbieram z nc+.
 
Ostatnia edycja:

dkalata

New member
tak troszkę odbiegam od tematu. Pytanie czy inwestować w telewizor czy w dekoder? Bo jeśli mamy dekoder zewnętrzny wtedy telewizor pracuje jako monitor i wszystkie bajery ulepszenia obrazu kalibracje biorą w łeb.
 

digitalus

Banned
Telewizor to odbiornik sygnalu.Jesli zewnetrzne zrodlo sygnalu czyli np dvd, tuner satelitarny jest lepsze to efekt wizualny na ekranie odbiornika czyli telewizora tez bedzie lepszy.
cytat z internetu.

Tuner Manta HD9000 zbudowany jest na dwurdzeniowym procesorze Zoran Supra XD180 w którym to każdy rdzeń jest po 250MHz/375 DMIPS. Procesor ten ma wbudowany sprzętowy układ usuwający przeplot z obrazu oraz algorytmy odpowiedzialne za upscale obrazu. Dzięki temu wyświetlany obraz jest bardzo dobrej jakości i to nawet na kanałach SD. Jest to niewątpliwie bardzo dużą zaletą tego odbiornika, ponieważ pod względem jakości obrazu dorównuje on tunerom nawet kilkakrotnie droższym.
 
Ostatnia edycja:

evilblizz

New member
żeby ostrość normalnie działała na złączach HDMI tak jak w innych telewizorach, trzeba wejsc w Menu/Ustawienia Opcji/Treść Typu HDMI/ i np przy HDMI1 wybrać WYŁĄCZONY, wtedy suwak od ostrości działa normalnie.
 
Do góry