Panasonic TX-47AS650E VS TX-48AS640E Który ???

Borixon

Active member
Bez reklam
witam, wybór podczas chwilowego dylematu padł juz na pewno no panasa. ma byc to tv dzienny do salonu. duzo nc+, filmy blu-ray, nieraz filmy z dysku zew. i muzyka tez z dysku. zdania sa podzielone i sam juz nie wiem ktos mnie naprowadzi?? ten cal nie robi mi roznicy..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ano zmienia , bo chodzi o to jakie masz doświadczenia z telewizorami.
Model 46AS640 jest w specjalnej cenie dla niebieskich członków forum.
 

pedro1972

New member
Witam, podepnę się pod temat bo stoję przed takim samym dylematem - 47AS650 czy 48AS640 - a nie chcę już kikiemu zaśmiecać PW i może wypowie się ktoś jeszcze w temacie.

TV służy głównie do Nc+ (filmy HD, bajki, wszystko) i PS3, większość popołudnia i wieczory, 2+2 osoby z 2-3,5 m. Kąty, naświetlenie itp. w zasadzie nie mają znaczenia bo tv zawiśnie na obrotowym, w pełni regulowanym i odsuwanym od ściany uchwycie.


Z tego co doczytałem, te dwa Panasy różnią się w zasadzie matrycą i 3D ...


Nie wiem na ile będę z tego 3D korzystał, ale pasywne to rozwiązanie tańsze (okulary !) i mniej uciążliwe dla oka i głowy (brak migotania), ale aktywne z kolei lepsze jakościowo (większa rozdzielczość na oku) - ale aż tak to się nie znam …
Aha, czy przy AS640 są w ogóle dołączone okulary (jeżeli tak – ile par) czy nie ma i trzeba dokupić?

W różnych źródłach doczytałem też, że AS640:
- „funkcja TV Anywhere nie ma możliwości nagrywania treści”
- „brak możliwości nagrywania na nośniki zewnętrzne (posiada to model AS650)”
- nie ma slotu kart SD
- nie ma tunera DVB-S2
Nie wiem czy kiedykolwiek z w/w skorzystam, ale zawsze lepiej mieć więcej ...

Wcześniej już prawie byłem przekonany do 47AS650, a teraz to mam dylemat - no podpowiedzcie coś ...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Witam, podepnę się pod temat bo stoję przed takim samym dylematem - 47AS650 czy 48AS640 - a nie chcę już kikiemu zaśmiecać PW i może wypowie się ktoś jeszcze w temacie.

TV służy głównie do Nc+ (filmy HD, bajki, wszystko) i PS3, większość popołudnia i wieczory, 2+2 osoby z 2-3,5 m. Kąty, naświetlenie itp. w zasadzie nie mają znaczenia bo tv zawiśnie na obrotowym, w pełni regulowanym i odsuwanym od ściany uchwycie.


Z tego co doczytałem, te dwa Panasy różnią się w zasadzie matrycą i 3D ...


Nie wiem na ile będę z tego 3D korzystał, ale pasywne to rozwiązanie tańsze (okulary !) i mniej uciążliwe dla oka i głowy (brak migotania), ale aktywne z kolei lepsze jakościowo (większa rozdzielczość na oku) - ale aż tak to się nie znam …
Aha, czy przy AS640 są w ogóle dołączone okulary (jeżeli tak – ile par) czy nie ma i trzeba dokupić?

W różnych źródłach doczytałem też, że AS640:
- „funkcja TV Anywhere nie ma możliwości nagrywania treści”
- „brak możliwości nagrywania na nośniki zewnętrzne (posiada to model AS650)”
- nie ma slotu kart SD
- nie ma tunera DVB-S2
Nie wiem czy kiedykolwiek z w/w skorzystam, ale zawsze lepiej mieć więcej ...

Wcześniej już prawie byłem przekonany do 47AS650, a teraz to mam dylemat - no podpowiedzcie coś ...

ja bylem zdecydowany na 650 a dzis kiki wysyla mi 640, chce tv z lepszym kontrastem i czernia zeby pozniej sie nie wkurzac ze mohlo byc lepiej, do 640 nie ma okularow ale jest tanszy za roznoce kupie sobie okulary i bede mial lepsze jakosciowo 3d problemu z migotaniem nie mam.
nie ma slotu kart pamieci troche szkoda a reszty nie wiem i w sumie nie potrzebne mi.
 

dobrzan

New member
Podbijam
ktoś w temacie się wypowie?
również stoję przed tym dylematem

kolego Borixon jak wrażenia?
czy 640 ma problem z opóźnieniem, przeskokiem klatek, czy jak tam to się nazywa?
to w zasadzie jedyna rzecz która mnie powstrzymuje przed ostateczną decyzją i wyborem 640...
 

SolarSolar

New member
Jak wygląda kwestia podpięcia anteny satelitarnej do AS640?? i czy gry zPLaystation/X-BOX będż fajnie śmigać na tym Tv (jeszcze nie mam konsoli ale kupie) znalazłem owy tv w Bardzo fajnej cenie i już jestem bliski zakupu:)
 

maciek121

New member
Już byłem zdecydowany na 48AS640 ale udało mi się w sklepie dla idiotów obejrzeć 47AS650 i 48AS640 stojące obok siebie i wyświetlające to samo. Czerń bez dwóch zdań jest lepsza w AS640 jednak kolory bardziej żywe, nasycone wyglądały na AS650 (na AS640 było jakby wszystko wyblaknięte) - czy kwestia ustawień? Czy faktycznie różnica jest aż tak bardzo zauważalna ( na avforums AS640 dostał ocenę, że kolory ma prawie idealne).
Pozdrawiam
 

Borixon

Active member
Bez reklam
byl gruby temat o 640 ja bym go nie zamienil na 650, po kalibracji kolory sa doskonale i zadnych ucinek nie zauwazylem, czern widziales sam.
 

firekage

New member
Bez reklam
Zdajecie sobie sprawę, że kwestię***kolorów da się "podciągnąć" suwakami, gdy kwestii czerni, kontrastu, niczym nie wyregulujecie przy IPS?

Na marginesie, AS640 nie wyświetla cukierowatego obrazu na standardowych ustawieniach, więc może faktycznie wydaje się Wam, że kolory są "wyblaknięte", problem w tym, że...trzeba wziąść pilota to ręki i to sprawdzić w sklepie. Przecież tam nawet do wyboru jest kilka filtrów (ciepły, chłodny) co może mieć wypływ na finalny odbiór. Zresztą, jeśli komuś kolory się nie podobają, to niech zmieni nastawy...

Przy okazji - imho VA w dzień jeszcze lepiej prezentuje się, niż IPS. Oglądałem często w dzień 7335 i zawsze byłem zadowolony (w dzień nie wydać było w ogóle cloudingu), to samo jest z AS640.
 
Do góry