panasonic tx‑47as650e słabe HD - wina TV czy UPC?

Knl

New member
Nie jestem zadowolony z jakości kanałów HD. Jestem szczęśliwym posiadaczem tv panasonic tx‑47as650e, jest to nowiutki telewizor. Oglądam przede wszystkim futbol, jakość kanałów HD Canal+, Polsat sport, TVP Sport mnie krótko mówiąc nie zadowala.

Telewizję odbieram z UPC, z dekodera za pomocą kabla HDMI. Dzwoniłem do nich, powiedzieli mi że nic nie mogą zrobić, HD jest i do widzenia. Może jest to więc kwestia ustawień samego TV? W tym temacie jestem laikiem, coś tam kombinowałem z ustawieniami obrazu, ale raczej jakości HD to nie poprawia.

Oczywiście w ustawieniach dekodera zaznaczyłem opcję odbioru 1080i, maksymalną.

Jakieś pomysły?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może trzeba zacząć od kalibracji telewizora .Jest wątek o tym modelu ,na ostatniej stronie ktoś wrzucił screeny z ustawieniami może Ci to pomorze
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
Knl, podłącz sobie na chwilę antenę do odbioru naziemnej tv. Jak sobie porównasz TVP 1/2 HD z UPC to chwycisz się za głowę.

Kablówki (poza chyba jambox ale nie mam pewności) rekompensują sygnał. Kiedyś były nieźle dekodery SD w vectrze technisat'u gdzie można było zobaczyć bitrate i był on przynajmniej 25% mniejszy, czasami nawet o połowę.
Poza tym przy tych rekompresjach stosują jakieś dziwne filtry powodujące poziome poszarpanie obrazu połączone z wyostrzeniem.
Zależnie od województwa, czasem nawet miasta pomimo, że są obok siebie może być różny sygnał ale generalnie jest to obraz, za który nie zapłacił bym złamanego grosza.
Tym bardziej, że jak już coś oglądam to z paczki BBC, a tutaj różnice są najbardziej widoczne.

Internet z kablówki, a na balkon / elewacje przy oknie satelite.
Jeżeli w bloku nie ma innej kablówki, instalacja zbiorcza jest nie sprawna (a mało, która spółdzielnia zmodernizowała zestawy odbiorze pod dvbt) można do administracji pisać o zgodę, powołać się na monopol i brak wolnego dostępu do treści medialnych. Jest na to ustawa i muszą zezwolić. Juz tak u paru znajomych udało się załatwić sat, pomimo, że twierdzili, że się nie da.
 
Do góry