Panasonic TX-47AS650E czy Philips 47PFS7109 ?

Który TV wybrać ?


  • Total voters
    0

malin_f1

New member
oba TV widziałem dziś na ścianie w euro i wg mnie panasonic ma lepsze naturalniejsze kolory, ja właśnie się decyduję i wybór padł na Panasonica 651 chociaż gdybym w domu zobaczył ambilight to pewnie wybrałbym Philipsa :D
 

Brazylia123

New member
To było raczej pytanie z mojej strony retoryczne , jasne że w domu będzie jeszcze bardziej zadowolony z jakości panasonica .
W końcu w domu mamy normalne warunki , a nie walące po oczach oświetlenie jak w marketach .
 
Ostatnia edycja:

lysyn

New member
Kupiłem też tego Panasonica. W szystko działa ok tylko nie mogę rozwiązać 2 problemów.
1. Jak się przegląda strony internetowe. np. onet.pl?
2. Jak się wpisuje text np. przy wyszykiwaniu YouTube
 

kampers

Member
Witam,

Czy dzialaja wam filmy np z pendrive na Panasonic TX-47AS650E i napisy STR czy musza byc w innym formacie. Film w MKV + napisy STR i jakos nie dziala. Dzieki za odp.
 

ddawid

New member
Witam,

Czy dzialaja wam filmy np z pendrive na Panasonic TX-47AS650E i napisy STR czy musza byc w innym formacie. Film w MKV + napisy STR i jakos nie dziala. Dzieki za odp.


Poradziłeś sobie już z tym problemem? Właśnie jedzie do mnie świeżo zakupiony Panas 650 i też będę odtwarzał filmy w MKV + napisy srt, miałeś napisy osobno czy wtopione w film na pendrivie? był to 2D czy 3D? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

ddawid

New member
kampers dzięki za odpowiedź, mam jeszcze pytanko z racji tego, iż już troszkę ten tv użytkujesz i go pewnie już trochę poznałeś:
- czy filmy 3D chodzą bezproblemowo zarówno w SBS jak i OU (czytałem gdzieś opinię że przy OU wywala z 3D do 2D a teoretycznie obraz ułożony jeden nad drugim w 3D pasywnym będzie raczej lepsze w odbiorze wizualnym od ułożonego jeden obok drugiego)
- jak 3D prezentuje się w przypadku filmów gorszej jakości niż BD (np zripowany BD) czy jest faktycznie porażka czy da radę oglądać?
- no i jeszcze jaka jest twoja osobista opinia na temat tego tv czy warto było czy żałujesz że nie wziąłeś innego np. 640-tki.
Pytam z ciekawości bo Panas właśnie jest w drodze do mnie więc już nie mogę się wycofać .
Pozdrawiam.
 

kucaj1

New member
Witam,

Czy dzialaja wam filmy np z pendrive na Panasonic TX-47AS650E i napisy STR czy musza byc w innym formacie. Film w MKV + napisy STR i jakos nie dziala. Dzieki za odp.

Witam mkv odtwarza bez problemu z pena, napisy muszą być w srt z taka samą nazwą, jak nie widzi to zmienić nazwę na krótszą bez zbędnych znaków. oczywiście zakodowane w formacie 1250 zeby były polskie znaczki (mozna to zrobic za pomocą subtitle edit). Na pendrive wchodzimy oczywiście z poziomu aplikacji tj, "odtwarzacz mediów", jeśli mamy 1 pendrive w tv, to od razprzejdzie do menu wyboru multimediów jakie chcemy odtwarzać, w przypadku filmu wchodzimy w "Video", wyświetli nam się lista video z pendrive, wchodzimy na wybrany film potwierdzajac na pilocie przyciskiem "ok". Zaczyna sie odtwarzać film aby wyswietlic napisy należy kliknąć na pilocie "option"---->"ok" i pokazuje sie menu konfiguracji video, zjeżdzamy na napisy klikamy "ok" w kolejnmym menu robimy strzałke do góry najeżdzając na "kodowanie napisów" i klikając "ok". menu samo wraca do MENU KONFIGURACJI WIDEO gdzie musimy najechać na opcje kodowanie napisów, wchodzimy w to kodowanie i zaznaczamy Europa śr(CP-1250). Do filmu wracamy klikając przycisk return. no i na koniec :popcorn: i można oglądać ;) oglądam filmy praktycznie tylko w formacie mkv i nie ma żadnych problemów, jedynie czasem nazwa pliku jest za długa i system może nie widzieć filmu, polecam zawczasu skracać nazwy filmów do minimum (razem z nazwa pliku srt). pozdrawiam i zycze ciekawych seansów.
 
Do góry