Panasonic TX-42AS750E Zasilenie dysku 2,5 cala i jakość softu telewizora

Heniek12345

New member
Witam. Przymierzam się do zakupu tego telewizora. Specyfikacja sprzętowa mi odpowiada jednak mam kilka pytań na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w instrukcji.

1. Podłączenie dysku twardego do telewizora. W instrukcji pisze, że dysk twardy powinien posiadać własne zasilanie. Czy ten wymóg dotyczy również dysków 2,5 cala? Dysk który mam teraz to Samsung M2 640GB 2,5 USB 3.0 HX-M640TAB/G Black, który bez problemów działa na zasilaniu z USB, ze starszym telewizorem Sony KDL-32 710 EX jak również z kinem domowym BDV E380. Czy w Panasonicu jest inaczej i port USB nie da rady zasilić takiego dysku?

2. Jak długo trwa pełne włączenie się telewizora, jak również wybudzenie się z trybu standby? Jaka jest szybkość i jakość przełączania kanałów? Sekunda, dwie, czy dłużej? Co do jakości chodzi mi o to czy w czasie zmiany kanałów nie występuje zamrożenie. Wcześniej miałem przygodę z Arivą Combo i tam zmiana kanałów trwała długo i wyglądała nieciekawie.

3. Jak wygląda jakość, szybkość i stabilność działania funkcji TV Anywhere? Mój stary telewizor i kino domowe pod tym względem pozostawia wiele do życzenia.

To już wszystkie pytania. Liczę na odpowiedzi nie tylko użytkowników Pansonica TX-AS750E, ale również innych, zbliżonych modeli. W końcu soft pewnie działa podobnie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SandPetrus

New member
Panasonic ma ograniczenie na USB do 0,5A i 0,9A. Z tego co ludzie piszą to zdarza się problem z niektórymi dyskami - gwarancji nie ma, że akurat ten będzie działał. Wybudzanie i przełączanie kanałów jest bardzo szybkie, w odróżnieniu do dekoderów dvb-t. TV Anywhere - nie używam, ale to nowa funkcja, więc raczej nie miałeś jej w poprzednim telewizorze. Ogólnie wifi jest takie sobie, jeśli masz w otoczeniu inne sieci i router 2,4 GHz. Telewizor jest na IPS, więc musisz brać pod uwagę, że na starym miałeś wyższy kontrast i lepszą czerń.
 

Heniek12345

New member
@SandPetrus Dziękuję za te informacje. Co do dysku. Jeżeli jedyną wadą będzie brak możliwości rozpędzenia jego talerzy do nominalnych obrotów, to jeżeli w końcu zdecyduje się na zakup tego modelu to sobie sprawdzę. Bardziej zastanawia mnie odporność na uszkodzenie samego portu USB w Panasonicu w przypadku podłączenia urządzenia o prądzie nominalnym wyższym niż ten który podałeś. Muszę znaleźć informacje jakie są graniczne wartości prądu na portach USB w Sony.

Co do TV Anywhere, to może źle się wyraziłem. Chodziło mi o ogólną szybkość ładowania się treści internetowych i współpracę z innymi urządzeniami w systemie DLNA. Moje oba sprzęty Sony nie są pod tym względem demonem szybkości (kręcące się kółeczko na ekranie działa usypiająco :) ), a czasami zdarzały się problemy z odczytem z innych urządzeń.

Co do routera to mam dwuzakresowy, 2,4 i 5 Ghz. Telewizor ma współpracować z telefonem Sony Xperia SP, w przyszłości z jakąś Z-ką. To telefony dwuzakresowe, więc nie powinno być problemu z połączeniem na 5 Ghz.

Jeżeli chodzi matryce, to znam różnice pomiędzy IPS a VA. Niestety trudno dzisiaj znaleźć telewizor, który miałby zdublowany nie tylko tuner do telewizji naziemnej, ale również satelitarnej i moduł CI+ i jednocześnie miał matrycę VA. Kończy mi się umowa z Vectrą i zanim podejmę decyzję co dalej, chciałbym najpierw kupić telewizor, który pozwoli mi zachować niezależność, czy wybiorę kabel, czy satelitę i zachować możliwość nagrywania i oglądania innego kanału bez nagrywarki operatora. Pod warunkiem oczywiście, że operator telewizyjny nie będzie rzucał mi kłód pod nogi blokując pewne funkcje.
 

dkalata

New member
ja mam dysk 2,5 cala działa bez problemu. U mnie jest 1 usb które pozwala podłączyć taki dysk pozostałe dwa wymagają zasilania dysku
 

Heniek12345

New member
@dkalata. Dzięki za informację. Mam nadzieję, że w tym modelu to się też potwierdzi i chodziaż dysk do nagrywania programów TV, nie będzie musiał mieć dodatkowego kabelka. Za kilka dni będę mógł sam to sprawdzić, bo dzisiaj podjąłem decyzję i zamówiłem tego Panasonica. Mam nadzieję, że będę z niego tak zadowolony jak z "Soniacza", którego mam do tej pory.
 

Stanley

Member
Bez reklam
który miałby zdublowany nie tylko tuner do telewizji naziemnej, ale również satelitarnej i moduł CI+ <...>
i zachować możliwość nagrywania i oglądania innego kanału bez nagrywarki operatora.
Zwracam tylko uwagę, że do nagrywania jednego i oglądania innego kanału, potrzebne są dwa moduły CI/CAM. Mam na myśli oczywiście sytuację, gdy oba kanały są kodowane. Tak jest w DT60, sądzę nie inaczej będzie w AS750 i w innych podobnych modelach z 2014r.

Odnośnie dysku: też mam 2,5 calowy, wpięty tak samo jak u kolegi dkalata. Jakiś 320GB, kupiony już kilka lat temu w dyskoncie. Jednak gdyby zaczął dokonywać swojego żywota, chyba bym nabył 3,5calowy Seagate Expansion z dodatkowym zasilaczem. Mam taki jako dodatkowy backup danych z serwera NAS. 2TB za ok. 300zł to chyba nie jest zaporowa cena (STBV2000200).

I jeszcze odnośnie sieci: jeśli jest tylko możliwość, jestem zwolennikiem podłączenia telewizora do routera kablem. Praktycznie gwarantowana na tym odcinku jakość i stabilność transmisji, co nie zawsze jest pewne przez wifi.
 

Heniek12345

New member
@Stanley @dkalata Moglibyście napisać do którego portu USB macie wpięte Wasze dyski? W instrukcji Panasonica 750 jest napisane, że dysk do nagrywania programów TV należy podpiąć do portu trzeciego.

@Stanley Co do ograniczeń dotyczących nagrywania z modułu CAM, to zdaję sobie z tego sprawę. Do tej pory mam nagrywarkę Vectry, która umożliwia nagrywanie dwóch programów jednocześnie, ale po trzech latach jej używania stwierdziłem, że bardziej zależy mi na pozbyciu się tej prądożernej nagrywarki, nawet kosztem ograniczenia nagrywania tylko do kanałów telewizji naziemnej.

Co do sieci, to mam teraz tylko kino domowe połączone kablem z routerm. Telewizor jest odłączony Jak przyjdzie nowy telewizor, to zdecyduję, czy przełożę kabel z kina do telewizora, czy dołożę switcha i podzielę net na oba sprzęty. Też uważam, że kabel to kabel i żadne wifi go w pełni nie zastąpi.
 

zibi_82

New member
Dysk należy podpiąć do trzeciego portu na samym dole bo tylko na nim jest natężenie prądu 900mA potrzebne dla niektórych dysków do normalnej pracy.
Dysk do nagrywania będziesz musiał sformatować w TV. Niestety uniemożliwi to odczyt dysku w komputerze. Telewizorek bardzo fajny posiadam podobnego (różnica w podwójnym tunerze i kamerce) w wersji 47 calowej.
 

Stanley

Member
Bez reklam
@Stanley @dkalata Moglibyście napisać do którego portu USB macie wpięte Wasze dyski? W instrukcji Panasonica 750 jest napisane, że dysk do nagrywania programów TV należy podpiąć do portu trzeciego.
I tak mam podpięty. Śmiga od ponad roku, jak na razie bez problemów. Kręci się prawie cały czas, gdyż używam funkcji timeshift.

@Stanley Co do ograniczeń dotyczących nagrywania z modułu CAM, to zdaję sobie z tego sprawę. Do tej pory mam nagrywarkę Vectry, która umożliwia nagrywanie dwóch programów jednocześnie, ale po trzech latach jej używania stwierdziłem, że bardziej zależy mi na pozbyciu się tej prądożernej nagrywarki, nawet kosztem ograniczenia nagrywania tylko do kanałów telewizji naziemnej.
Hm, co do prądożerności... Kiedyś z ciekawości mierzyłem, ile pobiera mój DT60 w trybie oczekiwania na zaplanowane nagrywanie... Chyba coś ok. 30W, czyli stosunkowo nie tak mało. Po uruchomieniu nagrywania pewnie wzrasta o kilka W poboru mocy przez dysk.

Natomiast jeśli chodzi o moduł CAM, mogę potwierdzić praktyczność takiego rozwiązania. Nawet gdy jest tylko jeden, tak mam w tej chwili. Zresztą nagrywam zazwyczaj w nocy, lub gdy mnie nie ma. Tzn. programuję - tv sam nagrywa ;) Więc nie ma problemu (rzadko), że chcę w tym samym czasie co innego nagrywać i oglądać. Aczkolwiek nie powiem, drugi czasem by się przydał...

Przy okazji z ciekawości, gdyż wspominasz o Vectrze. Dają już moduły CAM? Bo robiłem do nich podchody pod koniec ub. roku (mam od nich net), ale nie mieli w ofercie, tylko dekodery. Podobno dopiero testują w niektórych miastach (akurat nie w moim).

Dysk do nagrywania będziesz musiał sformatować w TV. Niestety uniemożliwi to odczyt dysku w komputerze..

Odczyt dysku w komputerze rzeczywiście jest niemożliwy. ale nagrania bez większego problemu można zrzucić na kompa przez sieć. Skoro da się w DT60, sądzę, że w innych modelach z podobnymi funkcjami (nagrywanie, strumieniowanie) również.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zibi_82

New member
Pewnie, że można zgrać na komputer. Napisałem tą informacje bo nie każdy ma zamiar przeznaczyć dysk dla TV na wyłączność (żeby komputer mógł znów korzystać z dysku trzeba znów go sformatować). Pod tym względem np. w Sony wystarczy zarejestrować dysk w TV (sformatować) i można z niego korzystać na TV i komputerze bez problemu. Dlatego do nagrywania przeznaczyłem stary dysk 250 GB, a nie ten który miał być (2TB) bo trochę szkoda.
 

Heniek12345

New member
@zibi_82 Dzięki za informację. Wybiorę takie rozwiązanie. Ten dysk który mam wykorzystam do nagrywania programów TV, dodatkowo jak radzi Stanley dokupię nowy dysk 3,5 cala z zasilaczem, który w przyszłości będę mógł włożyć do NAS-a jeżeli będę chciał rozbudować system.

Miałbym jeszcze jedno pytanie do osób korzystających z funkcji REV LIVE TV w Panasonicu. Jest to funkcja umożliwiająca ciągłe nagrywanie programu TV. Czy po jej włączeniu telewizor zapamiętuje jej ustawienia? Czy po każdym włączeniu telewizora trzeba ją ponownie aktywować? Korzystam z tego ułatwienia w nagrywarce Vectry i dla mnie jest to bardzo przydatne.

@Stanley Mieszkam w Gdańsku i to Gdańsk dla Vectry był poligonem doświadczalnym dla modułów CAM.. Ostatnio jednak zauważyłem, że na ich oficjalnie stornie, w pakietach telewizyjnych pojawiła się nowa zakładka „oglądaj bez dekodera”. W niej jest opis modułów CAM i link do telewizorów które współpracują z ich modułami. Nie ma natomiast żadnej informacji o regionalizacji takiego rozwiązania. Może w rozmowie z nimi powołaj się na ich stronę i nie daj się zbyć.

Nie dziwi mnie opór operatorów kablówek do szerokiego udostępniania modułu CAM bo to pozbawia ich haraczu za dzierżawę dekodera. Jak pytałem się w siedzibie Vectry jakie mają dla mnie propozycje przy przedłużeniu umowy, to dali mi takie. Pierwsza, zostaje tak jak jest, czyli mam dalej pakiet złoty za 26zł plus dekoder za 15 zł, umowa dalej na trzy lata. Jeżeli chciałbym zrezygnować z dekodera na rzecz modułu CAM, wzywam technika, który zabiera dekoder i zostawia sparowany z kartą moduł CAM, a ja płacę 150 zł za wymianę sprzętu zgodnie ich regulaminem. Dalej miałbym płacić 41 zł abonamentu. Na moje pytanie dlaczego mam za moduł CAM który w końcu jest okrojony ze wszystkich funkcji które oferuje nagrywarka płacić tyle samo, nie otrzymałem jasnej odpowiedzi, tylko drugą propozycję. Podpisuję nową umowę na dwa lata, płacę 50 zł miesięcznie za taki sam pakiet (cena dla nowych klientów), w tym przypadku nie ma opłaty za moduł CAM. Mimo usilnych starań nie dowiedziałem się nigdzie czy Vectra ma oficjalny cennik dzierżawy dekoderów, czy modułów CAM. Wygląda, że to zależy od ich „widzimisie”.
 

Heniek12345

New member
@zibi_82 W Sony pod względem nagrywania programów na dysk HDD teraz jest niestety tak samo jak w Panasonicu. Zanim zdecydowałem się na ten model Panasonica, rozważałem zakup jakiegoś telewizora Sony z serii W8. W instrukcji jest napisane:

„Dane zapisane na dysku USB HDD zostaną usunięte wskutek formatowania wykonywanego w trakcie procesu rejestracji. Dysk USB HDD, który został zarejestrowany w telewizorze, nie może być używany z komputerem. Aby użyć dysku USB HDD z komputerem, należy go najpierw sformatować. Uwaga: spowoduje to usunięcie wszystkich danych na dysku USB HDD.”

Może wcześniej była taka możliwość o której piszesz, ale teraz w nowych telewizorach już nie ma.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Miałbym jeszcze jedno pytanie do osób korzystających z funkcji REV LIVE TV w Panasonicu. Jest to funkcja umożliwiająca ciągłe nagrywanie programu TV. Czy po jej włączeniu telewizor zapamiętuje jej ustawienia? Czy po każdym włączeniu telewizora trzeba ją ponownie aktywować? Korzystam z tego ułatwienia w nagrywarce Vectry i dla mnie jest to bardzo przydatne.
Ja tę funkcję nazywam timeshift, czyli możliwość "zapauzowania", lub cofnięcia oglądanego programu (max do chwili kiedy właczylismy dany kanał, chyba max. do 90 minut "wstecz"). Tak, telewizor zapamietuje jej ustawienia, nie trzeba aktywować za każdym razem. Funkcja działa niezależnie od nagrywania.

Swoją drogą szkoda, że nie ma możliwości przekształcenia tmeshift w nagranie. Tzn. załóżmy że oglądam (włączyłem) jakiś kanał od kilkunastu minut i dochodzę do wniosku, że jednak chciałbym to nagrywać. Lecz mieć to zapisane od momentu, kiedy zacząłem oglądać (przecież było nagrywane na dysk), a nie od chwili, kiedy nacisnąłem REC. Ale takiej funkcji sądzę chyba nie ma żaden sprzęt.

@Stanley Mieszkam w Gdańsku i to Gdańsk dla Vectry był poligonem doświadczalnym dla modułów CAM.
Tak, słyszałem. Tzn. słyszałem, że poligonem był Gdańsk. Jednak w momencie gdy chciałem zmienić dostawcę (miałem Cyfrowy Polsat, nie mogłem się z nimi dogadać w sprawie zamiany dekodera na CI/CAM), modułów w Vectrze nie było i nie potrafili mi powiedzieć czy będą, kiedy i za ile. Zaś bez sensu była dla mnie zamiana dekodera na dekoder, tym bardziej, że chciałem się go pozbyć ;)
W każdym razie CP wypowiedziałem i kupiłem kartę Cyfry i moduł Aston 2.26. Na razie wszystko śmiga b.dobrze.
 

Heniek12345

New member
@Stanley Z tego co piszesz to jednak funkcja REV LIVE TV w Panasonicu to trochę taka „proteza”. Trochę szkoda, bo nagrywarka którą mam teraz pozwala na nagranie wstecz. Jeżeli oglądam jakiś film i w połowie oglądania nacisnę przycisk nagrywania, film zostanie nagrany od początku lub od momentu kiedy przełączyłem się na kanał na którym leci.

Miałbym jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś ma podłączone do Panasonica kino domowe Sony przez HDMI 2. Chodzi mi o to jak się sprawdza funkcja ARC, czyli audio return chanel? Są jakieś problemy z dźwiękiem zwrotnym z telewizora na kino?
 

Stanley

Member
Bez reklam
@Stanley Z tego co piszesz to jednak funkcja REV LIVE TV w Panasonicu to trochę taka „proteza”.
Hm, czy proteza... zależy jak do tego podejść. Jeśli skrót "REW LIVE TV" przetłumaczyć jako (chyba?) "Rewind Live TV", czyli "przewijanie tv na żywo", uważam funkcja spełnia swoją podstawową rolę. Można zatrzymać oglądanie bieżącego programu (oczywiście jego zapis trwa dalej), można się cofnąć do chwili, gdy włączyliśmy dany kanał. Można przewijać w obie strony, tzn. pomiędzy chwilą włączenia kanału a obecną.
Niestety nie można tego wszystkiego przekształcić w nagranie. Tzn. można oczywiście włączyć nagrywanie bieżącego kanału, ale na dysku zostanie utrwalony materiał tylko od momentu naciśnięcia REC (lub poprzez EPG), wcześniejszy nie.

Natomiast działa inna funkcja, chociaż przy możliwościach Twojej nagrywarki pewnie nic niezwykłego ;-) Tzn. jest możliwość oglądania z dysku pliku, który jest jeszcze nagrywany. Są tu możliwości podobne jak w REW LIVE TV, tzn. przewijanie wstecz i w przód (do chwili obecnej, bardziej w przód niestety nie da rady, chociaż czasem by się przydało, np. przed losowaniem lotto ;-))

Pewnie, że można zgrać na komputer. Napisałem tą informacje bo nie każdy ma zamiar przeznaczyć dysk dla TV na wyłączność (żeby komputer mógł znów korzystać z dysku trzeba znów go sformatować). Pod tym względem np. w Sony wystarczy zarejestrować dysk w TV (sformatować) i można z niego korzystać na TV i komputerze bez problemu. Dlatego do nagrywania przeznaczyłem stary dysk 250 GB, a nie ten który miał być (2TB) bo trochę szkoda.
Wiesz, każdy ma swoje podejście do tematu. Uważam, że skoro stać było na konia, stać i na bat. Skoro telewizor ma opcję nagrywania i mam zamiar z niej korzystać, niech ma swój dysk. Specjalnie przeznaczony tylko do tego celu, cały czas podłączony do tv. Tym bardziej, że opcja timeshift (REW LIVE TV) przy odłączonym dysku nie działa zupełnie ;-) , zaś nagrania są nie do odczytania po podłączeniu dysku bezpośrednio do komputera (no stety czy niestety tak w Panasonicach jest i już). Czyli nie ma sensu odłączać HDD od tv.
Natomiast co do pojemności: tu się zgodzę, 320GB wystarcza mi zupełnie. Przez ponad rok nie zapełniłem go nawet w 50%. Fakt faktem nagrywam średnio namiętnie. Nagrania obejrzane (a czasem nieobejrzane ;)) staram się w miarę na bieżąco usuwać. Przedtem co ciekawsze przerzucam przez sieć na kompa (właściwie w moim przypadku na serwer NAS - natychmiast dostępne w telewizorze przez DLNA).
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
@Stanley To, że w czasie nagrywania można zacząć oglądać nagrywany program od początku jest dla mnie pozytywną informacją. Do tej pory Często jak chciałem obejrzeć w spokoju jakiś film, czy program, to wcześniej ustawiałem sobie nagrywanie i zaczynałem oglądać go z lekkim poślizgiem. Dzięki temu mogłem pomijać reklamy i nie traciłem wątku. :)
 

CRW

New member
Ja mam podłączony amplituner Denona przez ARC (HDMI2), wszystko działa idealnie. Denon odpala się razem z telewizorem i tak sama się wyłącza, regulacja głośności odbywa się przez pilot od TV. Pilot od Denona można schować do szuflady:)

Mam też podłączony moduł CI z kartą NC+ (stara karta cyfry). Przez 3 miesiące żadnych problemów, aż jednego dnia moduł przestał świecić i kanały zakodowane. Włożyłem moduł do starego dekodera Ariva i tam działa, z powrotem do TV i jest ok. Po 5 dniach znowu ten sam problem, niestety patent z przełożeniem do dekodera już nie działa. Moduł w dekoderze jest widziany, a w telewizorze cały czas informacja o jego braku. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ruszyć?

Miałbym jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś ma podłączone do Panasonica kino domowe Sony przez HDMI 2. Chodzi mi o to jak się sprawdza funkcja ARC, czyli audio return chanel? Są jakieś problemy z dźwiękiem zwrotnym z telewizora na kino?
 

Heniek12345

New member
@CRW Dzięki za informację, o działaniu funkcji ARC, z Denonem. W międzyczasie podjąłem ostateczną decyzję i zamówiłem ten model telewizora. Odebrałem go w czwartek i aktualnie jestem w fazie poznawczo-testowej.

Co do funkcji ARC, to rzeczywiście jak na dwóch różnych producentów, to mój telewizor Panasonic i kino domowe Sony dogadują się prawie wzorowo. Telewizor tak jak piszesz włącza i wyłącza kino domowe, pilotem telewizora można się poruszać po menu kina, pełen wypas. Napisałem jednak prawie wzorowo, bo w Sony przy Bravi sync, włożenie płyty do napędu kina powodowało jej automatyczne odtwarzanie, a teraz tylko przenosi do menu głównego kina i dalej trzeba startować ręcznie. Ale to naprawdę detal.

Gorszą sprawą jest, że kiedy wejdę w kopię lustrzaną a kino jest włączone, to nie mam dźwięku, jest tylko obraz. Jak kino wyłączę to kopia lustrzana ma dźwięk. Napisałem w tej sprawie wczoraj do suportu Panasonica, zobaczę czy i co mi odpiszą.

Jak ogarnę się z telewizorem i podłączeniem dysku sieciowego (za namową Stanleya zdecydowałem się na jego zakup), to będę chciał wymienić w Vektrze nagrywarkę na moduł CAM.

Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Gorszą sprawą jest, że kiedy wejdę w kopię lustrzaną a kino jest włączone, to nie mam dźwięku, jest tylko obraz. Jak kino wyłączę to kopia lustrzana ma dźwięk.
O jakiej kopii lustrzanej piszesz - tak z ciekawości pytam? Funkcja Dublowanie?

Jak ogarnę się z telewizorem i podłączeniem dysku sieciowego (za namową Stanleya zdecydowałem się na jego zakup),
Hm, czy ja w tym wątku namawiałem do zakupu dysku sieciowego? Raczej chyba rozmawialiśmy o dysku usb zasilanym dodatkowo z sieci (energetycznej ;) ). Owszem, posiadam także dysk sieciowy (NAS), model umieściłem nawet w stopce, ale to już IMHO temat na inną dyskusję, a nawet inne forum.

Mam też podłączony moduł CI z kartą NC+ (stara karta cyfry). Przez 3 miesiące żadnych problemów, aż jednego dnia moduł przestał świecić i kanały zakodowane. Włożyłem moduł do starego dekodera Ariva i tam działa, z powrotem do TV i jest ok. Po 5 dniach znowu ten sam problem, niestety patent z przełożeniem do dekodera już nie działa. Moduł w dekoderze jest widziany, a w telewizorze cały czas informacja o jego braku. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ruszyć?
Hm, też od posiadam od ok. 2 m-cy moduł CI (Aston 2.26) z kartą C+. Ogólnie z samym modułem/kartą nie dostrzegłem żadnych problemów, nic nie znika. Chociaż zauważyłem, że aby moduł "zaskoczył", zaświeciła się zielona dioda, trzeba go nieraz kilka razy dość energicznie włożyć i docisnąć (ale z wyczuciem! ;)). A próbowałeś w drugim slocie? Bo u mnie też działa, choć telewizor odpala się jakby ciut dłużej. Aha, dla jasności: w tej w chwili telewizor mam ustawiony w tryb pojedynczego tunera DVB-S, z pojedynczym wejściem LNB.

Natomiast mam innym problem: mianowicie od pewnego czasu, mniej więcej od instalacji modułu CI (choć nie na pewno, wydaje mi się, że na początku przez 2-3 tyg. było dobrze) czasami nie wykonują mi się oraz znikają zaprogramowane zadania nagrywania na dysk usb. Przykładowo dziś o 20 programuję nagrywanie jakiegoś programu w nocy, np. na 2:30 i 4:00, zaglądam o 22 do zadań - a tu ich nie ma, znikneły! Ale innym razem jest ok, wszystko się ponagrywa jak należy.
Jednak mam zamiar założyć o tym osobny temat. Na razie dopiero rozpoznaję sprawę, próbuję uchwycić jakieś zależności (dlatego próbowałem przekładać moduł do drugiego slotu - bez rezultatu).
Tymczasem mam tylko pytanie: czy ktoś kiedykolwiek miał, zauważył podobny przypadek?

P.S. Przypomnę, zresztą mam w podpisie, że posiadam model DT60 z 2013r. Sądzę jednak, że oprogramowanie nowszych bazuje zwykle na poprzednikach, więc pewne problemy mogą być podobne.
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
@Stanley Tak, chodzi mi o funkcję dublowanie w Panasonicu. Wcześniej do kopii lustrzanej używałem Netgeara PTV 3000, bo mój stary telewizor nie obsługiwał tej funkcji. Nazywam tą funkcję kopią lustrzaną, bo tak się to nazywa w Sony. Dźwięk był słyszalny

Co do zakupu dysku sieciowego, to oczywiście nie namawiałeś mnie do tego osobiście, ale ponieważ jednak nie uśmiechało mi się kupowanie oddzielnego zasilacza do dysku zewnętrznego i każdorazowe wypinanie go z telewizora w celu uzupełnienia zdjęć, czy innych danych, zdecydowałem się na Twoją opcję, czyli zakup dysku sieciowego NAS. Twoja stopka o której wspominasz, tylko pomogła mi w podjęciu jedynie słusznej decyzji, bo u mnie dysk sieciowy już o dwóch dni pracuje i spełnia swoje zadanie.
 
Do góry