PANASONIC TX-39AS600E vs Sony KDL 32 W7

deywid

New member
Stoję przed wyborem
PANASONIC TX-39AS600E vs Sony KDL 32 W7
W sumie bylem zdecydowany na soniaka,ale wszyscy mi mówią (włącznie z facetem w sklepie ze szybko będę żałował że za mały a rozmiaru 37/39 niestety nie ma w ofercie)
Z kolei Panasonica wogóle nie znam i nie wiem jak jest z niezawodnością i jakością matryc przede wszystkim.
ta ich technologia Backlight Blinking 100 Hz w efekcie jest 'rownie dobra' co sony motionflow ?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,5-3,0m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
najczesciej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
tv ma stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
pokoj malo nasloneczniony
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
nie,
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
100hz, hdmi, full hd, dlna, wifi , szybkie oprogramowanie (przelaczanie programów,ładowanie filmów z pendriva)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
cyfrowy przez hdmi
10.Jakie urządzenia ?
dekoder nc+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
wszystko jedno
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
dokumentalne, informacyjne (np. discowery, nat geographic) czasami jakiś film sensacyjny, przygodowy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
CZASAMI (wifi)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
NIE
16.Preferencje co do marki ?
zawsze uwazałem ze sony ma najbardziej dopracowaną czesc softwarowa
17.Preferencje co do wielkości ?
32-37-39cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
że obraz pod kątem zmienia barwy!
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
70% wieczorem i w nocy , 30% w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
-
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
nie- bez 3d
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Obydwa telewizory są natywne 50hz, i nie ma znaczenia czy będzie 200motionflow, czy 100bls - w obydwu przypadkach to absolutnie nic nie daje, jedynie sztuczny marketing.
Panasonic używa bardzo dobrych matryc VA w tym roku, zresztą są już dwa polskie testy :
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...onic-powinna-zastapic-twoja-stara-plazme.html
Panasonic TX-42AS600E – telewizor dla Polaków [test] | Obywatel HD

Sony jest także dobrym telewizorem, ze świetnym wykonaniem i bardzo dobrym procesorem skalującym.
39" to jest max?
Przy takiej odległości od ekranu naprawdę lepiej celować w jeszcze większy - ja mam 32" z 0.7metra, a 55" z 2.5m.
 

deywid

New member
od oczu mam rowne dwa metry do ekranu. przy >40 cali i telewizji cyfrowej naziemnej nie bedzie to meczace dla oczu ?. wiadomo wszystko fajnie wyglada w sklepie jak sie czlowiek zachwyca przez te dwie minuty ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Męczące na pewno nie, rozmyć bałbym się od 46" wzwyż - 40/42" w 100% bezpieczne, o ile będą chociaż poprawnie skalować.
Budżet w jakiś sposób ograniczony?
 

deywid

New member
cena w granicach rozsadku.. ;)
czyli dla jakosci sd (czesc kanalow z nc+, telewizji naziemnej i dvd a wiec tak naprawde wiekszosc rzeczy jakie sie oglada 'na szybko') z równych 2 metrów np. przy 42 calach sony nowej serii w7 nie bede sie wkurzal na jakosc ? ;)
Powiem szczerze 1 metr jednak troche w sklepie robil roznice.
 

deywid

New member
w zalaczniku takie smieszne porownanie na mojej scianie ;) 32 vs 42 cale - kobiece zaslugi manualne ;]
 

Attachments

  • porownanie.jpg
    porownanie.jpg
    69,3 KB · Wyś: 212

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak w dobrą stronę.
Czyli zakup jak najbardziej na miejscu. I tak za miesiąc dojdziesz do wniosku że to żadna wielkość taki telewizor. I że mógłby być jednak większy....
 

deywid

New member
Cha, cha! Świetne! Tak właśnie powinno się to sprawdzać.

Niestety kolorowe kartki papieru nie oddają pełnego realizmy obrazu ;]
Macie jakies sample SD (dvd , naziemna) 1:1 zebym mogl to puścić w sklepie i przetestować ?
Pytam bo wiadomo pelno materiałów video w internecie... tylko ile plików tyle róznych metod kompresji obrazu i cięzko cos wybrac ;)
 

deywid

New member
chodzi mi o to ze na chwilę obecną nawet z fajnym pakietem to 2/3 kanałów jest w jakości SD nadawane , a trochę czasu też minie zanim dvd zostanie wyparte...
także moje obawy dotyczą tego że bede szukał dodatkowego metra odleglosci(którego nie mam) żeby zwiekszyc komfort ogladania.
 

deywid

New member
dokładnie przetestowałem te dwie wielkości w salonie na kanapie ... 40 cali nie ma sensu oglądać z z bliższej odległości niż 2.5 m, przy jakości dvd widać lekkie rozmycie i pixeloze..a tym bardziej telewizje która w tym momencie w większości nadaje w hd ready. (nc+ podaje 1080 co prawda,ale to jest z przeplotem przecież!). 40 ' z 2 metrów tylko i wyłącznie dla czystego obrazu (blu-ray i konsola ) co dla niektórych może być też uciążliwe bo wzrokiem mało kto obejmie cały ekran.
Nastąpiła ostatnio jakaś mania wielkości na tv..a to jeszcze przede wszystkim nie ta jakość obrazu...
 
Do góry