Panasonic TX-32LX85 czy Sharp LC32RD8E

Witam,

Nie ukrywam, ze wybieralem zawsze plazme! Ale w tym przypadku potrzebuje niewielki telewizor do naslonecznionej sypialni. Stad moj wybor padl na 32 cale i LCD. Pogrzebalem poczytalem i wybralem te dwa modele! Zalezy mi na 100HZ. Ma ktos jakies dowiadczenia, sugestie?! Wydaja sie oba modele bardzo podobne. Nie ukrywam, ze kwota gra tu role, kolo 2tys. to max.

Dziekuje za wszelkie opinie i podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do sygnału SD lepiej skaluje Sharp RD 8 i wystarczy w zupełności :D
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=30016
078_P1080531.JPG
 

skylla1

Member
Bez reklam
IMHO Panasonic bije tego Sharpa pod kazdym względem. Ma lepszy układ 100Hz, lepsza matrycę IPS Alpha z doskonałymi katami, lepszy tryb autoformatowania i natychmiastowe przełaczanie kanałów zamiast 3sek czekania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i Panasonic charakteryzuje się totalnym brakiem czerni.
Ja za granatem nie przepadam.
Nie lubię też sztucznego deformowania obrazu :D.
Znacznie lepiej daje sobie radę Panasonic ale 32 S10 ze skalowaniem w SD. Ale to już inna klasa cenowa.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ten Panas na pewno nie ma granatowej czerni. Na w miarę kontarastowym obrazie jest ona czarna, na ciemnych scenach nocnych ciemoszara, jak na każdym praktycznie LCD. Za to jest taka sama pod każdym kątem, a nie tylko na wprost. Pozostałe kolory są doskonałe (nasycone ale naturalne + odcień skóry bdb), nie wymagają żadnej kalibracji.
Nikt normalny nie oglada zdeforowanego obrazu - od tego jest wybór odpowiednich proporcji obrazu. W trybie auto każdy bez wyjątku lcd zdeformuje pełny obraz 4:3, dlatego w takim wypadku trzeba wybrać ustwienie ręcznie, natomiast na obrazie 16:9 oraz 4:3LB (większość polskich stacji zwłaszcza na serialach) auto Panasonica działa wysmienicie obcinając automatycznie pasy na górze i na dole.
Do tego telewizor włacza się szybko i natychmiast zmienia kanały, nie to co Sharp - 2-3sek czekania po każdym naciśnieciiu pilota.

P.S. Nie chciałbym byc złosliwy, ale na Twoich testach Kiki roi się od zdjęć zdeformowanego obrazu 4:3 do 16:9 ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam obecnie na testach Panasonica więc dokładnie wiem jakie są wady i zalety :D
 
Do góry