Panasonic TX-26LX70P

muniek241

New member
lx70p

Witam,
Mam kilka pytań odnośnie tego LCD :)
1. Jak wygląda obraz gdy źródłem sygnału jest kablówka ?
2. Czy 100 Hz działa przy sygnale analogowym (kablówka) ?
3. Jaki jest czas przełączania kanałów za pomocą pilota (naprawdę 4 sekundy ??? ) ?
Pozdrawiam
Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. wygląda to dobrze . Ale jak oceniać do innych -to inna para kaloszy.
2. Działa.
3. Czas nie mierzyłem - ale nie jest długi.
 

Gatekeeper

New member
muniek241 napisał:
Witam,
Mam kilka pytań odnośnie tego LCD :)
1. Jak wygląda obraz gdy źródłem sygnału jest kablówka ?
2. Czy 100 Hz działa przy sygnale analogowym (kablówka) ?
3. Jaki jest czas przełączania kanałów za pomocą pilota (naprawdę 4 sekundy ??? ) ?
Pozdrawiam
Piotrek

witam,

1. ja używam ten telwizor ze zwyczajną anteną - obraz jest naprawdę nadzwyczaj dobry

3. nie wiem ja u innych, ale u mnie zajmuje to około 3-4 sekundy (spoko, już sięprzyzwyczaiłem), co nie zmienia faktu że to NAPRAWDę śWIETNY lcd, nie wymieniłbym go za chiny ludowe na nic innego !

naprawdę polecam

pozdro
 

wa12

New member
muniek241 napisał:
1. Jak wygląda obraz gdy źródłem sygnału jest kablówka ?
2. Czy 100 Hz działa przy sygnale analogowym (kablówka) ?
3. Jaki jest czas przełączania kanałów za pomocą pilota (naprawdę 4 sekundy ??? ) ?

1. Kablówka odbiera nawet lepiej niż na trinitronie SONY.
2. Działa i nie można wyłączyć.
3. U mnie trwa to ok 1 sekundy. Nie wiem skąd te 4 sekundy, chyba że jak się wciśnie pojedynczą cyfrę (kanały 1-9) to TV czeka na wybór drugiej. Przy przełączaniu góra-dół, lub przy wybieraniu kanału z dwucyfrową numeracją trwa to naprawde ok. 1 - 1,5 sek.
 

piteros

New member
Witajcie

Może mi ktoś przybliżyć jak wygląda sprawa z tunerem wbudowanym?
Czy posiada ten telewizor wbudowany tuner cyfrowy do odbioru np cyfrowej kablówki?
Chodzi mi o to żeby nie trzeba było podłączać tunera od kablówki przez np euro czy też hdmi. Mam TVK Vectrę i się zastanawiam czy ten telewizor ma wbudowany taki tuner?
W specyfikacjach nie widzę nic na ten temat, o ile dobrze pamiętam to się nazywa chyba DVB?

a wejście HDMI w tv jest męskie czy żeńskie ? ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
piteros napisał:
Witajcie

Może mi ktoś przybliżyć jak wygląda sprawa z tunerem wbudowanym?
Czy posiada ten telewizor wbudowany tuner cyfrowy do odbioru np cyfrowej kablówki?
Chodzi mi o to żeby nie trzeba było podłączać tunera od kablówki przez np euro czy też hdmi. Mam TVK Vectrę i się zastanawiam czy ten telewizor ma wbudowany taki tuner?

nie ma. A nawet gdyby miał, to każda kablówka ma swój dedykowany rodzaj tunera z konkretnym indywidualnym numerem widocznym w systemie i żdnym takim wbudowanym tunerem zastąpić go nie dasz rady.
 

piteros

New member
Czyli tak czy inaczej musi być kablówka do LCD podłączona przez tuner?

W takim razie gdy znajomy mówił ze podłączył kablówkę prosto do tv ściemniał czy jak?
 

Holt_

New member
Bez reklam
piteros napisał:
Czyli tak czy inaczej musi być kablówka do LCD podłączona przez tuner?

W takim razie gdy znajomy mówił ze podłączył kablówkę prosto do tv ściemniał czy jak?

prawdopodbnie podłączył analog....
 

XyniX

New member
Witam.

mam od kilku dni ten model LCD i ja knarazie jestem zadowlony ale mam kilka pytań ;)

1) kupiłem kabel scart do podłączenia dvd (50 zł dałem i jest gruby i porządny) ale mam zakłócenia tzn przy oglądaniu dvd widać w tle obraz z anteny naziemnej.. da się coś z tym zrobić? czy muszę wymienić kabel?? czy może połączyć dvd przez composite?

2) czy obraz z kompa będzie lepszy przez wejście PC (DVI-DSub) czy może podlączyć kablem DVI-HDMI??? narazie mam kupiony kabel DSub-Dsub + przelotka z DVI i jakość jest ok ale nei wiem jakby było poprzez HDMI?

no to narazie chyba tyle :p jak mi się coś przypomni to napiszę ;) pozdrówki
 

malyd77

New member
Witam

Mam tego Panasonica już z dwa miesiące i jestem z niego zadowolony. Jednak od wczoraj mnie krew zalewa bo nie umiem poradzić sobie z podłączeniem tunera nBox. Wczoraj dostałem go kurierem pochodził kilka godzin i padł. Na szczęście wymienili mi go od ręki. W czym tkwi problem a mianowicie jak podłączam nBox przez kabel SCART np do AV2 to pięknie odbiera obraz z nBoxa ale jak chcę podłączyć go kablem HDMI to nie działa nie widać ani obrazu ani dzwięku. Kupiłem najpierw najtańszy kabel za 25 zł i niedziałało. Wymieniłem go na kabel firmy TechLink za 70 zł ze złotymi końcówkami i też nic na żadnej rozdzielczości nie działa. Ma ktoś spięty ten tv z nboxee telewizji n. Jak tak to jaki kabel należy użyć. Chyba że jest jakiś jeszcze trik na to żeby uzyskać sygnał po złaczu hdmi. Macie jakiś pomysł. Nie mam innego urządzenia żeby sprawdzić jak sprawuje się złacze hdmi
Pozdrawiam
Dawid
 

Holt_

New member
Bez reklam
problem HDCP.

Przycisk RES w trybie 1080 przytrzymujemy kilka sekund do momentu aż dekoder wejdzie w tryb DVI. Na wyświetlaczu pojawi się potwierdzenie trybu 1080 DVI. Wówczas z dekodera z wyjścia AUDIO dźwięk podłączamy dodatkowym kablem do telewizora , który posiada wejście AUDIO razem z wejściem HDMI. Najczęściej jest to kabel Jack-2 RCA lub 2 RCA-2 RCA popularnie zwanym cinch. Utrudnienie to jest spowodowane technologią HDCP , która istnieje w celu ochrony programów przed kopiowaniem. Jest natomiast zaleta podłączenia w trybie DVI , a mianowicie pilotem dekodera możemy regulować poziom głośności oglądanych programów bez poszukiwań pilota od telewizora.
 

malyd77

New member
Za żadne skarby nie można uzyskać sygnału HD z tunera Nbox. Już nie wiem co mam robić . Użyłem dwóch różnych kabli naciskałem przycisk res i przytrzymywałem chwilę i nic. Ekran jest czarny, pod napisem HDMI1 do którego mam podpięty kabel pokazuje się Wejście1080i, ekran milczy. Co kilka sekund słychać pół sekundy dziwięku i znów nic. Ani obrzu ani dzwięku
 
Ostatnia edycja:
Do góry