Panasonic TV + DMR-BCT730

panaso

New member
Witam wszystkich
Od pewnego czasu (ok 2lata:) zbieram się na wymianę już zasłużonego telewizora jakim jest TX-32LX80PA
Wszystko wciąż ładnie chodzi - stanie się on po prostu 2gim TV w mieszkaniu.
Jak w temacie posiadam już DMR-BCT730 i uważam, że urządzenie jest naprawdę dobrym gadżetem. Poszukuję teraz telewizora i chciałbym aby była to marka Panasonic.
Tak, tak trochę oczywiście pogrzebałem na forum, zanim odważyłem się je zaśmiecać ale na alledrogo (ceny opieram na serwisie, wiem w sklepie sa droższe) jest tyle tych oznaczeń, że chciałbym poprosić Was o opinie
Bardzo chciałem kupić 47'-48' jednak wydaję mi się, że 42' też mi wystarczy - odległość narożnika od TV to ok 3m - kiedyś będzie wisiał na wys ok 2m wiec odległość się nieznacznie zwiększy
Zainteresowałem się modelem
Panasonic VIERA Seria AS650 2014
47' - 3200
42' - 3200
Panasonic VIERA Seria

X-42AS600E/TX-42AS600EW 42' - 2200
Panasonic TX-L42ET60E 42' - 2400
47' - 2700
TX-40AS640E 40' - 2700
Panasonic TX-L42FT60E 42' - 2700
47' - 3400
Skłaniałbym się oczywiście ku pozycji Pierwszej może nawet wziąłby ten 47' (cho boję się aby nie był on za wielki?. Teraz mam 32 ten jest z kolei za malutki no i ten obraz nienajlepszy)
Byłem w sklepie nawet i pobawiłem się tym najnowszym... Wnioski niestety niekorzystne, mianowicie wszystko się kulało. Menu chodziło niczym jak na moim PC - bardzo wolno, jakby RAM brakowało. Zapytałem sprzedawcy dlaczego on tak wszystko powoli robi, odpowiedział że widocznie ten model tak ma i pewnie wszystkie tak chodzą. Dla porównania sprawdziłem stary model (2013r jakiś 600) i ten śmiał jak rakieta, tj. chodziół poprostu płynnie, niczym mój dziadek ;)
Dlaczego wspomniałem o dekoderze jaki posiadam... mianowicie chciałbym ładnie to połączyć aby śmigało i niektóre f-cje już mam, np. 2 dekodery MPG, wi-fi, nagrywanie
Mimo wszystko jakby 650 chodził płynnie nie zakładałbym tematu...
Aha i co z ta matrycą IPS - trochę poczytałem ale nie wiem do końca. Wiem że lepsza ta stara ale czy to jest jakaś znacząca różnica, w końcu ja będę tylko oglądał ten telewizor, nie chcę go rozkręcać ;)
Pozdrawiam
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam
Odnośnie przekątnej: zdaniem moim, jeśli myślisz o 42, a finanse/miejsce na to pozwalają, weź przynajmniej 47. Podobny dylemat miałem pod koniec zeszłego roku, gdy kupowałem swój tv. Byłem na 100% przekonany, że będzie miał co najmniej 42, głęboko też zastanawiałem się nad 47, obawiając się, czy jednak nie będzie za duży. Odległość około 2,5m. Ostatecznie kupiłem 47. Teraz żałuję, że nie 50 cali, albo nawet 55-60... Choć z drugiej strony bardzo się cieszę, że nie wziąłem 42 ;-)
Dodam, że podobnie jak u Ciebie, kilkuletni poprzednik też miał 32 cale (znaczy się ma nadal, teraz wisi w sypialni). Gdy został "zdetronizowany" przez nowy nabytek, oczywiście w pierwszej chwili było "wow, jaki on wielki". A teraz? Ot taki normalny telewizor... Jak wspomniałem, mógłby być jeszcze większy, ale na pewno nie mniejszy ;-)

Co szybkości do menu - nie mam porównania do innych modeli. Mogę tylko subiektywnie stwierdzić, że w moim DT60 działa żwawo, nie odczuwam żadnego z tego tytułu dyskomfortu. Owszem, przy otwieraniu aplikacji smart jest czasem lekka zwłoka, chwila na wczytanie, ale też nie na tyle, aby by być z tego powodu sfrustrowanym. Właściwie gdyby nie Twój post nie zwróciłbym na to uwagi.

Pozdrawiam.
 

Stanley

Member
Bez reklam
brałbym zdecydowanie Panasonica 42FT60.
Kosztuje 3150 zł
Mimo wszystko bym dołożył do 47' (ewentualnie dogadał się w sprawie promocji modelu z taką przekątną ;-)) Raz kupionych cali niestety nie można już potem sobie ot tak łatwo zwiększyć, kliknięciem na pilocie ;-)
Ale oczywiście to tylko moje zdanie, decyzja nalezy do kupującego.
 

panaso

New member
Co szybkości do menu - nie mam porównania do innych modeli. Mogę tylko subiektywnie stwierdzić, że w moim DT60 działa żwawo, nie odczuwam żadnego z tego tytułu dyskomfortu. Owszem, przy otwieraniu aplikacji smart jest czasem lekka zwłoka, chwila na wczytanie, ale też nie na tyle, aby by być z tego powodu sfrustrowanym. Właściwie gdyby nie Twój post nie zwróciłbym na to uwagi.

Pozdrawiam.


Witam
Nie, nie... To czego doświadczyłem w sklepie było jak wyrwane sprzed kilku lat... Klikając na Menu na pilocie i grzebiąc w funkcjach, tj. obraz, dźwięk, itd. tutaj strasznie wolno chodziło, jakby ktoś na siłę próbował wpychać nowe okna menu, a to że Smart sie czasem zamuli to chyba normalne...
Powiem Tobie, że przekonałeś mnie do 47' :) Tak, to będzie mój cel...
Tylko poczekam może trochę to seria 650 stanieje i wezme w sklepie
Dzięki i pozdrawiam

Do Kolegi KiKi
Kalibracja gratis - Nie czytałem o tym - pojęcie kiepskie (więc ile to kosztuje)
Radyjko gratis - Jakieś dodają w sklepie? nie rozumiem - nie mam pociągniętej anteny radiowej, idzie tylko do odbioru TV
proszę o jakieś drobne wytłumaczenie

Pozdrawiam również
 
Do góry