Panasonic, Toshiba czy Samsung

Jaki TV


  • Total voters
    0

fifiak

New member
Witam, po miesiącu śledzenia min. tego forum i pierwszych wizytach w sklepach zbliżam się do momentu zakupu telewzora.
Najpierw moje warunki:
1. Mój pokój ma ok. 16m2 (5x3,2).
2. Sygnał to "N"-70%,komputer(głownie hdtv)-20%, DVD 10%, w planach zakup BlueRay. Brak sygnałów analogowych
3. Odległość od ekranu to ok. 2,5m, na wprost TV.
4. Urządzenia do podłączenia: "n-ka" i komputer po hdmi i d-sub.
5. Cena to MAX 3000zł.
6. Filmy oglądam raczej w wieczorem, w ciągu dnia bajki tvn-y.
7. Po południu mam dość duże nasłonecznienie, ale i tak, zawsze jak mi słońce "wali" po oczach to opuszczam rolety.
8. Przed TV zasiadają 1-3 osoby, kąty nie są bez znaczenia
9. Lubię filmy,sportu przy okazji dużych wydarzeń niewiele, będą bajki, tvn24, tvn turbo, tvn style itp
10. W tej chwili mój TV to Philips21 CRT 10-letni
11. Telewizor będzie raczej wisiał na 70%.

Po wstępnej selekcji na placu boju pozostały (kolejność przypadkowa):
1. Panasonic TX-37LX85
2. Panasonic TX-37LZD80
3. Samsung LE37A656
4. Toshiba 40XF350

Na początku interesował mnie głównie Panasonic i miałem dylemat 100Hz czy FullHD i powiem szczerze, że na materiale z DVD różnicy nie widziałem między nimi.
Następnie doszedł Samsung, który ma i 100Hz i FullHD, ale jakoś podczas oglądania materiału SD w markecie słabo wypadł.
Na końcu doszła Toshiba i tu z racji że jest w rozmiarze 40 cali zastanawia mnie głównie czy 2,5 metra nie jest za mało, chociaż muszę przyznać, że skalowaniez SD miała w sklepie ładne i braku 100Hz nie zauważyłem-czy ktoś to potwierdzi?

Bardzo proszę o radę, dzielenie się swoimi spostrzeżeniamii wyprowadznie mnie z błędu.
Jacek
 

fifiak

New member
Dzięki Kiki za szybką odpowiedź.
Nie ukrywam, że Tośka jest jednym z faworytów.
Bardzo prosiłbym osoby, które mają 40XF350 i Kikiego o wypowiedznie się na jego temat, a w szczególności czy:
1. Z jakiej odległości oglądają, czy moje 2,5 metra będzie OK.
2. Czy brak 100Hz jest odczuwalny przy oglądaniu i jeśli tak jak się to objawia.
 

siwy25

New member
Witam,
tak jak Kiki nie doradzi nikt:eek:k:,też mi doradził i miałem na prezentacji w/w Toshibe,Sharpa rd2 i JVC P80 i wszystkie ,,grały'' super!(c+,dachówka,dvd) ale trzeba było wybrać niestety tylko jeden którym został JVC! Tobie też bym radził zamówić prezentację i samemu zdecydować który model wybrać, ja z swojego wyboru jestem bardzo zadowolony:),a co do odległości i wielkości to możesz być spokojny.
 

fifiak

New member
Inne-jakie

Witam
Kiki napisz proszę jakie inne rozwiązanie byś zaproponował biorąc pod uwagę moje warunki i w czym byłoby lepsze od moich propozycji.
Jeśli cena nie byłaby znacząco różna zawsze można zastanowić się przed zakupem nad dodatkowym wydatkiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepsze rozwiązanie:
Sharp 37 XL8
Toshiba 37 RV 555
=================
Hitachi 37 V01
JVC 42 R 90
Sony 40 W 4000
 

silvanael

New member
Sam stoję przed wyborem lcd i z tego co wyczytałem na tym forum
w dziale tohiba. Toshiba jest strasznie awaryjną firmą nie wspominając już o ich serwisie. Samsunga również bym odradzał tylko z jednego powodu, a mianowicie jakości materiałów z jakich jest wykonana obudowa gdzieś na forum wyczytałem że po powieszeniu na ścianę po jakimś czasie obudowa się po prostu wygieła porobiły się szpary itd.
Biorąc pod uwagę jak miękka i delikatną obudowę ma ten model jestem w stanie w to uwierzyć.
 

bubu54142

New member
silvanael napisał:
Sam stoję przed wyborem lcd i z tego co wyczytałem na tym forum
w dziale tohiba. Toshiba jest strasznie awaryjną firmą nie wspominając już o ich serwisie. Samsunga również bym odradzał tylko z jednego powodu, a mianowicie jakości materiałów z jakich jest wykonana obudowa gdzieś na forum wyczytałem że po powieszeniu na ścianę po jakimś czasie obudowa się po prostu wygieła porobiły się szpary itd.
Biorąc pod uwagę jak miękka i delikatną obudowę ma ten model jestem w stanie w to uwierzyć.
Mam już drugiego Samsunga(LCD i plazma) ale większych bzdur to nie słyszałem.
 

kini0

New member
Bez reklam
mateo2121 napisał:
Moim zdaniem postaw na Sharpa...wielu ludziom go poleciliśmy i są bardzo zadowoleni...
Pewnie ci ludzie mają jakieś zaburzenia narządu wzroku. Śliwkowa czerń ?!
Jeżeli już w ogóle LCD to Samsung albo coś ze stajni Sony np. w4500, x4500 lub z4500.
 

a4tech

New member
@kini0


Z całym szacunkiem...

Póki co wzrok mam jak sokól, i ani na DH65E ani na XL2E śliwkowej czeni nie widzę.

Może czas zacząć korzystać z dobrodziejstw zawansowanych ustawień obrazu...
A nie tylko na standardowych lecieć ;)


Z tym samsungiem to się popisałeś :p
A sony (przynajmniej do 42 cali) to również matrca od samsunga :D


Jak chcesz czarną czerń to tylko plazma ale co wtedy z prawdziwą bielą :twisted:


Pozdro.
 
Do góry