PANASONIC TH37PV7 - automatyczny wybór wejścia

slawek125

New member
Witam,

posiadam TV PANASONIC TH 37PV7 z którego jestem bardzo zadowolony. Podłączyłem pod niego dekoder UPC MediaBox z HD przez złącze HDMI i wszystko gra poza jednym małym i denerwującym szczegółem.

Otóż chodzi mi o to że za każdym razem jak włączę telewizor i dekoder to telewizor uruchamia się za kanale pierwszym TV, muszę go ręcznie przełączać na HDMI. Jest to niewygodne bo muszę ze każdym razem wciskać przycisk wyboru wejścia AV aż 4 razy. Po włączeniu dekodera TV nie przełącza się automatycznie na HDMI, co ciekawe jak włączę DVD Yamahy podpięte przez złącze Euro-Scart to telewizor automatycznie się przełącza na zródło AV1. W przypadku HDMI już to nie działa. Dodatkowo jak wyłączę TV na ustawionym HDMI to po włączeniu nie zapamiętuje ostatniego wejścia tylko znowu odpala się na TV.

Czy jest jakoś możliwość aby telewizor przełączał się automatycznie po uzyskaniu sygnału na HDMI? Zmiana w menu serwisowym lub aktualizacja softu?

Proszę o info bo to drobny szczegół ale denerwujący bo mam już dosyć codziennego klikania aby za każdym razem przełączać wejście.

Pozdrawiam,
 

pionaj

New member
cyt

Cyt:
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" a robimy to bardzo podobnie jak w przypadku plazmy czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy :)
 
Do góry