Panasonic TH-42PZ85E

leszcz

New member
Cześć

mam możliwość kupna tego telewizorka w przyszłym tygodniu

oczywiście z polską gwarancją 24 miesieczną ..odbiór w salonie osobisty

mam pytanie czy warto brać ? parametry ma OK
no i jest full hd ........ jak na plazmy kosmiczny kontrast ( natywny 30 000 :1 dynamiczny 1 000 000 :1 i ma 24 p )

pozdr i czekam na konkretą pomoc :) bo juz mam dosyć łazenia po salonach i oglądania .......totalny metlik mam w głowie ...szok :D :D :D :D

Tom...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Polska gwarancja z serwisem w Niemczech, jak sądzę. PZ nie są oficjalnie dystrybuowane w Polsce.

ArtS :)
 

leszcz

New member
ArtS007 napisał:
Polska gwarancja z serwisem w Niemczech, jak sądzę. PZ nie są oficjalnie dystrybuowane w Polsce.

ArtS :)

zapewniono mnie ze bedzie to 24 miesieczna gwarancja Panasonic Polska :grin: :grin:

a co sadzicie o tym TV ???

+
i
-

tego TV ??
 

wader11

New member
Z opiniami bedzie problem :)

U nas po prostu tego modelu jeszcze nie ma :) . Pewnie jest to import z DE - a z gwarancja mamy tak że faktura wystarcvza aby Panasonic Polska ja uznawal. Zdradz cene ile to cudo kosztuje :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Analizując dostępność poszczególnych modeli w Polsce wystarczy popatrzeć wstecz. Jak do tej pory serii PZ w Polsce nie było. Jej odpowiednikiem jest u nas bodajże seria PY. Dlatego jestem przekonany, że PZ jest "półoficjalnie" importowany z Niemiec. Nie jest oczywiście wykluczone, że PZ pojawi się w Polsce, ale patrząc wstecz, niewiele na to wskazuje. Będzie po prostu PY.

ArtS :)
 

leszcz

New member
wader11 napisał:
U nas po prostu tego modelu jeszcze nie ma :) . Pewnie jest to import z DE - a z gwarancja mamy tak że faktura wystarcvza aby Panasonic Polska ja uznawal. Zdradz cene ile to cudo kosztuje :)

cena 5700

ale co sadzicie o tym TV ????
 

wader11

New member
Z opiniami będzie problem

NIe widzialem nawet testów na zachodnich portalach - były testy tylko PV80. Może poczekaj chwilkę - 2-3 tygodnie i bedzie coś więcej wiadomo. A osobiście FullHD na 42 cali - lepiej wydaj tą różnicę 2000 na kino domowe i PV80 :) . Sam miałem kupowac PY70 (fullHD poprzedni model) jednak z braku BR i perspektyw kilku lat (3 do 5) moim zdaniem szkoda pieniazków . PV800 gra na tyle dobrze ze to fullhD niewiele zmieni. Wczoraj spedziłem kilka godzin w MM przed 37PV80. Wrażenie pozytywne a kasa mała :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A co sądzicie, właśnie o tych niesamowicie wysokich parametrach jakie są podawane do tej serii i le z tego "odczujemy"? Co z sygnałem SD, czy n ie będzie to jeszcze bardziej uwidoczniać jego mankamentó?
 

wader11

New member
Te niesamowite parametry to taki "chwyt marketingowy":)

Poprawa wyrazistości i bieli niewielka jest ale nie rewolucyjna. A postałem troche przy PV80 oraz PV7 i PY70. A PV80 bardzo ladnie gral na sygnale z anteny ktory wlaczyl mi Pan z MM :). MOim zdaniem na tyle to poprawili że POLSAT wygladał REWELacyjnie - TVP 1 gorzej ale ona podaje słaby sygnal . Nie wspomne że tvp1 na LCD to tragedia :) a na plazmie idzie ogladac: ).
Dla mnie kontrast, wyrazistosć obrazu , REWELACYJNE kąty oglądania przemawiaja ZA . Może i ta nowa FHD bedzie super ale rożnica 2000 w cenie to chyba sporo za duzo. a za 3-5 lat to na newno będa lepsze modele wieć po co przepłacać :) . Chyba że masz BR tylko filmów mało :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No cóż, kupując tv i chcąc by posłużył choć 10 lat, to chyba lepiej coś z wyższej półki, lepszego, to może ta strata jakości przez te lata nie będzie taka wielka, zawsze mniejsza, no nie ;) no i z czasem zrówno sygnał za pewne się poprawi jak i inne źródła. Przy planowaniu niezminiania tv przez 10 lat chyba by było warto dopłacić ;) :D
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
tez sie krece kolo 42PZ85E ale to nie wybor na 10 lat... przeciez za 5 lat to bedzie antyk, za 5 lat bedzie inna technologia , o ktorej sie dowiesz juz za 3 lata, i ceny tv spadna wiec niew wierze aby dzisiejsza technologie ktos uchowal przez 10 lat majac internet i patrzac jakie cacka wychodza co m-c... :) 5 lat to jest max, sam widze po kompie jakaz to byla maszyna 3 lata temu ech... :) antec,corsair,plextor... dzis ledwo zuma na tym chodzi :)

poza tym zadnej najwyzsej polki, szkoda kasy za szybki rozwoj w tej dziedzinie,pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Wiesz to jeszcze będzie zależało jak się będzie powodzić, ale przecież nie wyrzucę go po 5 latach, a jako np 2 tv w domu też powinien służyć nie gorzej ;)

Dzięki za Twoją opinię, hmm czyli może jednak warto PY 85 i nie pchac się w "rocznego" już Pioneera 428 XD? :> ;)
 
Ostatnia edycja:

maciekmm

Member
Mam pytanie odnosnie tego TV. Czy posiada on polskie menu? Czy jesli zakupie ten model nie w Polsce czy Panasonic Polska uzna mi gwarancje?

Pozdrawiam
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
no wlasnie tez dlugo krecilem sie kolo kuro, ale wywalic 3 razy tyle za cos co za rok bedzie mialo nastepce to troszke szkoda mi pieniedzy, tym bardziej ze doczytalem tutaj gdzies na forum info iz "male" pionki 429 ktore beda na jesien tego roku beda mialy matryce od tych panasonicow (11 generacji) lepszej rekomendacji chyba nie potrzeba. Do tego czas gra na moja korzysc bo ja nie kupuje plazmy az nie bede mial sprzetu ktory wykorzysta jej HD, a moj faworyt tuner Dreambox narazie 800 HD wychodzi pod koniec kwietnia do sklepow, stad moj zakup TV nabierze kolorow niebawem i na dzien dzisiejszy jest PZ85-80. chyba bardzo dobra cena do jakosci.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Zawsze co roku pojawia się coś lepszego ;) Ale faktycznie z tymi penelami od Panasa........ no mnie to mocno zastanawia, czy jednak zeszłoroczny Pion czy jednak wiele usprawniony Panas z tego roku - PY 85 ? Mnie interesuje tylko 42".........
 

sanchopan

Banned
listek2000 napisał:
pionki 429 ktore beda na jesien tego roku beda mialy matryce od tych panasonicow (11 generacji) lepszej rekomendacji chyba nie potrzeba.

I tak i nie.
Ten Pioneer z ekranem Panasa to raczej... NIE BĘDZIE to samo Panasonic.
Pamiętacie jak różne firmy (CTX, Mag itd.), w czasach monitorów kineskopowych, montowały kineskopy Sony Trinitron? Obraz był rzeczywiście lepszy niż w jakichś innych "zwykłych", ale oryginalnemu Sony nie dorównywał.
Z kolei Eizo do niektórych dzisiejszych monitorów LCD kupuje matryce od Samsunga - ale elektronikę wstawia też "własną" (jak CTX i Mag ww.). I dlatego nieporozumieniem jest porównywać Eizo i Samsunga.
Myślę, że podobnie będzie z Pioneer-Panasonic: na pewno Pioneer nie zejdzie cenowo do poziomu Panasonica, a i będąc droższym będzie musiał zaoferować coś więcej. I pewnie zaoferuje. :D
 
Do góry