Panasonic TH-42PZ8

if22

New member
Armitage napisał:
42PZ8 nie ma wejscia VGA, ale kompa mozna podlaczyc poprzez HDMI :)
Dziwne bo w niektórych sklepach jest zaznaczone, że ma.

neo24.pl/telewizor-panasonic-th-42pz8esa.html

to jak to w końcu jest?
 

kodi1985

New member
Panowie to jak w końcu z tym TH-42PZ8ES ??

Planuje go kupic, jednakże mam kilka pytań, może mi doradzicie.

1. Czy posiada tuner DVB-T(MPEG-4)
2. TV ma służyć przede wszystkim do PS3 + ew. czasem kanały z tunera
3. Czy polecacie ten TV czy inny, który byłby z FullHD oraz Tunerem do 3 tyś. ? - przede wszystkim do PS3.
4. Ktoś sprawdzał ile rzeczywiście bierze prądu ?

Dzięki,
pozdrawiam
 

dto

New member
Technicznie to jest to samo urządzenie co PY8P tyle, że ma dodatkowo tuner DVB-T z obsługą MPEG-2 czyli nie wystarczy do odbioru sygnału telewizji cyfrowej u nas bo dostępne obecnie testowe transmisje kodowane są MPEG-4.
 

Armitage

New member
if22 napisał:
Dziwne bo w niektórych sklepach jest zaznaczone, że ma.

neo24.pl/telewizor-panasonic-th-42pz8esa.html

to jak to w końcu jest?

mam th-42pz8es i ten model co mam NIE MA wejscia VGA, natomiast ma złącza: HDMI x 2; euro-scart i component , dodatkowo wejscie na modół CI
 

kodi1985

New member
dto napisał:
Technicznie to jest to samo urządzenie co PY8P tyle, że ma dodatkowo tuner DVB-T z obsługą MPEG-2 czyli nie wystarczy do odbioru sygnału telewizji cyfrowej u nas bo dostępne obecnie testowe transmisje kodowane są MPEG-4.

PZ ma mniejszy kontrast o 10 tys. (chyba)

To jeszcze jedno pytanie do TH-42PZ8ES, czy tuner jest wbudowany czy na slocie Common Interface. Wtedy jest możliwość włożenia innej karty, która potrafi dekodowac MPEG-4 i wszystko działa.

pozdrawiam
 

nolf

New member
Ja dzis rozmawialem z babka w Euro w Bydgoszczy i mowila ze ten model ma nowsza matryce porownywalna z PY80 tylko ma mniej wejsc jak PY8 - czytalem tez gdzies na necie ze jest zdecydowanie lepsza ostrosc niz w py8 - ktos moze to potwierdzic bo narazie z dyskusji wynika ze to to samo a chyba nie do konca tak jest ;-) Sam na niego poluje - jak ktos znajdzie jakas promocje ciekawą to prosze o info :) w Euro RTV 3399 - co jest troche spora cena w proownaniu do netu a wolalbym wziasc go na raty choc jak nie znajde to chyba bede musial za Casch zamowic z netu.

Nie dało mi to spokoju i po konsultacji w Panasonic Polska - potwierdzone - ma nowsza matryce wiec mozna go spokojnie porownac z PY80 tylko jedno hdmi mniej a roznica w cenie spora - mysle ze to najlepsza opcja w tej chwili na plazme Panasa do 3K zł
 
Ostatnia edycja:

kodi1985

New member
Ja wlaśnie też poluje na ten TV, tylko chciałbym od razu z dvb-t+ (mpeg4), bo po co później kupować dodatkowe urządzenie, skoro może być już zintegrowane z TV. A pz80 ma juz ten tuner co chce, ale kosztuje już dużo za dużo. Chyba jednak lepiej troche poczekac, az wiecej TV bedzie miało tuner. Tylko czy warto ? Chyba ze jestescie w stanie polecic cos z full hd i tunerem w cenie do 3 tyś.
 

kodi1985

New member
a Panasonic TH-42PZ8/S (srebrny) to już gorsza wersja ?


Jak wypada w porównanie Panasonic TH-42PZ8/S z Panasonic TH-42PY8P, który lepiej kupić, różnica w cenie około 300 zł.

pozdrawiam
 

nolf

New member
Moim zdaniem lepiej kupic pz8 - nowsza matryca, tuner dvbt (empeg 2) i slot CI a py8 nie ma wogole i co najsmieszniejsze jest tanszy od py8. Kontrast ma taki sam 20K:1 statyczny. Jedyny minus to srebrny - dla mnie to akurat tez plus :) Jak ktoś reflektuje to się spieszczie bo się ten model kończy... :)
 
Ostatnia edycja:

mdfire

New member
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem plazmy 42'' do 3000 PLN. Rozważam modele: Panasonic TH-42PZ8 oraz Panasonic TX-P42X10. Wykorzystywany będzie do odbioru TV naziemnej, DVD, a niedalekiej przyszłości również N oraz Bluray. Który z tych modeli w tym przypadku będzie lepszy?

Ponadto w niektórych specyfikacjach do modelu 42PZ8 znalazłem informację, że posiada on wbudowany Tuner DVB-T+ (MPEG4). Czy ktoś może to potwierdzić?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Armitage

New member
mdfire napisał:
Witam,

Zastanawiam się nad kupnem plazmy 42'' do 3000 PLN. Rozważam modele: Panasonic TH-42PZ8 oraz Panasonic TX-P42X10. Wykorzystywany będzie do odbioru TV naziemnej, DVD, a niedalekiej przyszłości również N oraz Bluray. Który z tych modeli w tym przypadku będzie lepszy?

Ponadto w niektórych specyfikacjach do modelu 42PZ8 znalazłem informację, że posiada on wbudowany Tuner DVB-T+ (MPEG4). Czy ktoś może to potwierdzić?

Z góry dzięki za pomoc.

u mnie w tym modelu jest DVB-T (mpeg2)
 

kaem74

New member
witam
trochę odświeżę temat i liczę na waszą pomoc,
czy tv plazma 42pz8es będzie dekodowała mepg2 do mepg4 takim modułem:
MODUŁ MPEG-4 DVB-T Neotion Pocket NP4+ Konwerter
może macie jakieś sprawdzone informacje, a nie chcę kupować tego modułu w ciemno
z góry dzięki za pomoc
 
Do góry