Panasonic TH-42PZ8

jonks

New member
Panowie powiedzcie Mi zatem czy jest jaki jest sens kupowania aktualnie
PY8 tak chwalonego jak PZ8 jest tańszczy i ma dodatkowo tuner dvbt,

wiem wiem nie skorzystamy z niego bo to mpeg 2 ale dodatkowo PZ8 ma złacze CI które nam
umożliwi podłaczenia tunera mpeg4 a tego seria py nie posiada

bo rozumiem ze py/pz nie róznia sie bebechami i sa to równie dobrze telewizory?
 

mexxmen30

New member
Sam sobie odpowiadasz skoro nie ma mozliwosci wykozystania czegos to poco to kupowac to tak jak bys chcial kupic kostkarke do lodu a mieszkał bys na biegunie ............... i raczej nie zapowiada sie aby szybko te technologie u nas nastały
 

jonks

New member
nie przeczytałes dokładnie

PZ jest:
a) tanszy, przedewszystkim od py8
b) posiada mpeg 2 ALE...ma złacze CI które umozłiwi podłoczenie modułu który zamieni sygnał mpeg 4 na 2 i tym samym nie musimy dokładać urządzenia

wiec to nie taka kostkarka na biegunie

a dodatkowa mozliwość eliminacji dodaktowego pudła.
takze PZ daje nam możliwość której PY nie daje, dodatkowo za mniejsze pieniadze.
Tylko własnie zastanawia mnie dlaczego jest tanszy, czy to moze ze wzgledu na duza popularnosc serii PY pozwala trzymac wyzsze ceny?
na porownywarkach cen ze swieca szukac komentarzy na temat pz8 natomiast py to az sie wylewaja

kolejny element jest taki ze pz80 z drugiej strony duzo droższy od py 80
takze pozycja cenowa akuralna -z8 nie ma dla mnie zadnej logiki i staram sie ja rozgryść ;)
 

pawelbrz

New member
Mierzył ktoś może miernikiem ile rzeczywiście takie 42" tv plazmowe zużywają prądu przy normalnym oglądaniu TV ?
Za nieco ponad 2500 tez PZ8 to rzeczywiście świetna propozycja.
 

etylina19

New member
Jeszcze spostrzegłem różnicę w wejściach- z niektórych danych wynika, że PZ8 posiada wejście VGA w odróżnieniu od PY8. Czy to prawda- pytanie głównie do posiadaczy PZ8, ponieważ w PY8 wejscie VGA nie ma na pewno.
Pozdrawiam
 

igi123

New member
etylina19 napisał:
Jeszcze spostrzegłem różnicę w wejściach- z niektórych danych wynika, że PZ8 posiada wejście VGA w odróżnieniu od PY8. Czy to prawda- pytanie głównie do posiadaczy PZ8, ponieważ w PY8 wejscie VGA nie ma na pewno.
Pozdrawiam
Jestem posiadczem PZ8ESA od 2 miesięcy.
TV działa bez zarzutu, żadnych duchów, zieleni. Fakt, w sylwestra zobaczyłem artefakty w lewym górnym rogu ekranu, ale wtedy oglądałem listę przebojów VIVA, a tam było logo programu, które utrzymywało się kilkadziesiąć sekund. Po włączeniu TV w Nowy Rok wszysko było OK.
Jestem przekonany, że ten model Panasa to po prostu inna wersja TH42PY produkowna na inne rynki niż nasz( np. Francja, Belgia itp)
 

jonks

New member
igi jak tam sygnał po kablu antenowym z kablówki?

ja chce zakupic ten tv własnie do kablówki tylko nie wiem czy w takim wypadku nie lepiej bedzie kupic px80 z hd ready bo Full na kabel moze byc za wiele
 

jonks

New member
igi123 napisał:
Mam cyfre + bez HD (jeszcze), leci po euro. Przed PZ8 miałem stary CRT. Dla mnie przesiadka na plazme to kosmos

A JAK TAM WENTYLATORKI??

słychać nie słychać, w py80 zauwayzam ze sporo osob narzeka po jakims czasie
 

adlerfromsc

New member
Ja słyszę tylko przy białym tle:), ale zgadzam sie z przedmówcą, wieczorem jak jest absolutna cisza, i głośność jest na minimum...
 

Armitage

New member
etylina19 napisał:
Jeszcze spostrzegłem różnicę w wejściach- z niektórych danych wynika, że PZ8 posiada wejście VGA w odróżnieniu od PY8. Czy to prawda- pytanie głównie do posiadaczy PZ8, ponieważ w PY8 wejscie VGA nie ma na pewno.
Pozdrawiam

42PZ8 nie ma wejscia VGA, ale kompa mozna podlaczyc poprzez HDMI :)
 

mibats

New member
:eek:k: th42pz80 - cudo!

Świeci pięknie już teraz (przesiadłem się ze starego Trinitrona ;) ) a co dopiero za dwa, trzy tygodnie jak go poustawiam wg płytki- wolę nie myśleć :cool:

No i jak się człowiek postara to w dobrych pieniądzach można kupić, do tego mam chwilowo Philipsa od C+ (HD PVR) i naprawdę świeci ekstraklasa.
 

12345a12345b

New member
Nie, nie ma. Narazie tylko model PY/PZ 800 może się tym poszczycić, co do nowych modeli to nie wiem jak będzie, pewnie Z1 i może V10. Ale i tak z tego, co na tym forum wyczytałem wynika, że PIP dotyczy tylko sygnałów z różnych źródeł, co dla mnie czyni opcję zupełnie nieprzydatną.
 

waterboy

New member
to fakt, funkcja PiP nie jest obsługiwana przy sygnale po HDMi :(

Osobiście nie używam przez to tej funkcji. Moi rodzice na jakimś taniutkim Samsungu mają dość rozbudowane fukcje PiP, PaP po każdym sygnale.

A tu takie coś. Malutki minus dla Panasonica.
 
Do góry