Panasonic TH-42PZ8

kilers9

Member
Witam,zamierzam kupić tą plazmę lecz pierw chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników.
Czy faktycznie to FullHD,100Hz,czy posiada tuner DVB-T,ma możliwość podłączenia do PC ?
I ogólnie czy warto ?! I jak ktoś może to niech napisze za ile kupił i gdzie.
DZ. Pozdro.
 

boxster

Member
Też jestem szczerze zainteresowany tym modelem, jako, że wstępnie wybrałem PV80, a ten PZ8 jest droższy jakieś 500zł to może warto dołożyć? Pytanie tylko, czy warto... no i co to za model, bo nawet na stronie Panasonica go nie maja... dziwne...
Do jakiego dobrze znanego modelu na forum jest mu najbliżej?
Wygląda bardzo obiecująco.
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Napisałem do Panasonic Polska list z zapytaniem o ten model i różnice występujące pomiędzy nim, a innymi modelami FullHD aktualnie produkowanymi, a występującymi na ich stronie.
 

Ralph_S

New member
Tu są podstawowe różnice w modelach PZ:

• PANASONIC TH-42PZ8E : TNT SD / 24p Playback / 2 HDMI / Audio (20 W)
• PANASONIC TH-42PZ80E : TNT SD / 24p Playback / 3 HDMI / Audio (20 W) / SD (JPEG)
• PANASONIC TH-42PZ81E : TNT HD / 24p Playback / 3 HDMI / Audio (20 W) / Dolby Digital Plus / SD (JPEG)
• PANASONIC TH-42PZ82EA: TNT HD /24p Playback / 3 HDMI / Audio (20 W) / Dolby Digital Plus / SD (AVCHD / JPEG)
• PANASONIC TH-42PZ83E : TNT HD / 24p Playback / 3 HDMI / Audio (20 W) / Dolby Digital Plus / SD (JPEG)
• PANASONIC TH-42PZ85E : TNT SD / IFC / 24p Cinema / 3 HDMI / Audio (20 W) / SD (JPEG)
• PANASONIC TH-42PZ86FV : TNT HD / IFC / 24p Cinema / 3 HDMI / Audio (20 W) / Dolby Digital Plus / SD (JPEG)
• PANASONIC TH-42PZ800E : TNT HD / IFC / 24p Cinema / 4 HDMI / Audio (31 W) / Dolby Digital Plus / SD (AVCHD / JPEG)
 

mss

New member
witam,

ma już ktoś ten model w domu :confused: i jak się on sprawuje :eek:k:

co do cen to rozrzut jest dość duży od 2800 do 3299 zł :p
 

mss

New member
Foxxx24 napisał:
A dlaczego zdecydowałeś się na ten model?:)
Nie lepiej kupic PY8?:)

jeszcze się nie zdecydowałem/zdecydowali, gdyż plazma nie dla mnie tylko dla moich rodziców...i dopiero zbieram opinię użytkowników Panasonica, gdyż ostatni ich tv tej firmy miał po prawie 3 latach wymieniany kineskop :p

którą platformę z hd można by dodać do nich jako prezent na gwiazdkę :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Jeśli konkretnie ten model tv rozpatrują rodzice to bierz 42PY8 bo PZ jest modelem dedykoanym na zachodnie rynki gdyż ma tuner DVB-T(cyfrowa tv naziemna),ale u nas go nie wykorzystasz bo nie ma takiej tv jeszcze,a jak bedzie to w innym systemie kodowania niż ten tuner!:)

Jeśli zależy Wam na FULL-HD to radziłbym wybrac 42PY80,a jeżeli wystarczy HD-Ready to 42PV80 bo oba są bardzo dobre zarówno do sygnału SD jak i HD.

Ja od zawsze miałem sprzęty Panasonica i nigdy się nic nie stało.

Co do platformy to ja bym Ci osobiście polecał Cyfre + bo ma najlepszą ofertę programową za dobrą cenę.

Ewentualnie mógłbyś rozpatrzyc N-ke.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Andriusza63

New member
Osobiście jestem posiaaczem PZ-8 od tygodnia i mogę powiedzieć , że roczny LCD Sharpa ma się jak "mercedes do Poloneza" na kożyść PANASONICA . platforma POLSAT - 3 , N - 5. Oglnie cena PZ-8 a jakość wyśmienita.
 

gruby_ck

New member
Zamówiłem PZ8 kilka dni temu i czekam na przesyłkę.
Jest to model zachodni, jest odpowiednikiem modelu PY8 na rynku polskim. Bogatszym o dekoder DVB-T z MPEG4.
Dzwoniłem do Panasonic Polska przed zakupem aby dowiedzieć się jak jest z gwarancją. Więc gwarancja europejska jest bez problemu uznawana przez Panasonic Polska i gwarancja obowiązuje w Polsce bez problemów. Z racji tego że czarny PZ8(ciężko dostać w dobrej cenie, większość srebrnych) wyszedł mnie 170zł taniej z wysyłką niż PY8 więc bez wahania zdecydowałem się na ten model. Sprzedawca zapewnił również iż TV posiada polskie menu oraz instrukcje i 2-letnią gw. Panasonic Polska więc nie ma się co zastanwiać.
Pozdrawiam
 

xmenago

New member
Zgadza się że PZ8 to odpowiednik dostępnego u nas PY8 bogatszy o tuner DVB-T. Ale coś mi się zdaje ,że to tuner MPEG-2.
Natomiast jeśli chodzi o gwarancje to ja dostałem od Panasonic Polska odpowiedź ,że owszem bez problemu realizuja gwarancję na sprzęt kupiony w Unii , ale jeśli coś się (odpukać) zepsuje a naprawa bedzie wymagała sprowadzenie specyficznych czesci niedostepnych w Polsce lub wysłania uszkodzonego TV do innego kraju celem naprawy to koszty takiej operacji obciążają klienta.
Pzdr
 

mexxmen30

New member
A ja odpowiem wam tak kiedys szukałem tego PZ w googlach bo był w media markt do kupienia i chciałem sprawdzic co to warte i co wyswietlił mi tylko 1 wynik wyszukania z jakiegos niemieckiego sklepu i to jeszcze mieli 1 sztuke wiec dzwonie do kumpla ktory pracuje w sklepie i pytam go o co chodzi a on ze to sa modele marketowe i trafiaja pod takim oznaczeniem na markety i sa robione na gorszych podzespolach i ubozsze w jakies nieznaczne funkcje wiec dlatego je panasonic nie ma na zadnej stronie bo oficjalnie takiego modelu nie produkuja na normalne sklepy a co do gwarancji to roznie bywa niekiedy nawet tak ze jak te TV sa przykładowo zakupione w niemczech to trzeba je bedzie odesłac do niemcowni na swoj koszt oczywiscie gwarancyjna naprawa gratis
 

yanky

New member
mexxmen30 napisał:
sa robione na gorszych podzespolach i ubozsze w jakies nieznaczne funkcje

Masowa produkcja ma to do siebie, że nawet bardzo markowym producentom wychodzą od czasu do czasu "buble". Nie dziwiło Was nigdy, że w bardzo markowym noteboku zapaliła się bateria, albo że bardzo znany producent samochodów wzywa klientów do wymiany czegoś bo inaczej coś może się urwać? Myślę, że posadzenie kogoś na taśmie produkcyjnej w fabryce TV, aby wybierał "gorsze" części i potem montował je w urządzeniach albo wyłączał jakieś funkcje spowodowałoby, że taki telewizor byłby droższy od "zwykłego". Kto więc chciałby kupować od markowych "kombinatorów" a potem opłacać serwis? Gwarancja przecież obowiązuje zarówno na "lepsze" jak i "gorsze" części. Taką mam koncepcję :)
 

robstach

New member
Witam!

Modele PZ8 i PZ80 są przeznaczone na rynek zachodni z tunerem mpeg2.
Są modelami pełnowartościowymi, ja osobiście zakupiłem model PZ80 bez problemu w polsce.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mexxmen30

New member
To do bani z twoja koncepcja, to tak jak przy laptopach czemu taniocha w Aldiku przykładowo jest taka tania a parametrowo lepsza od przykłądowo HP bo na jakis tanich podzespolach zrobiona płyty bez nazwy i tak dalej i napewno nikt nie siedzi i nie wybiera a do tego TV wsadze cos gorszego a do tego cos lepszego, człowieku poprostu odbiorca ma ilus dostawcow podzespołow lub sam produkuje dla innej firmy z gorszych komponentow a jak za wiele naprodukuje to montuje u siebie zmienia oznaczenie Tv aby wiedział co tam wpakowal logiczne czy nie :cool:
 
Do góry