Panasonic TH-42PY700PA +Cyfra=problem

walszyn

New member
W dniu 20.05.2009 złożyłem oficjalną skargę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Skarga została oficjalnie zarejstrowana i nadano numer.
Dołączyłem wezwanie wysłane do cyfry w tym samum dniu. Od cyfry dostałem
"standarcik", że odpowiedzą w ciągu 30 dni.Porobiłem zdjęcia ekranu z kadłubowym obrazem, zrobiłem też zdjęcie jak programy pouciekały.
Na TVP2 brak obrazu, a na ekranie komunikat że źle ustawiona antena.Wszedłem w menu i zrobiłem zdjęcie poziomu sygnału- było prawie 5.
Oczywiście po wgraniu nowej listy programów problem znikał.
Cierpliwe czekam na decyzję Urzędu i odpowiedź cyfry.Namawiam Was Panowie/Panie do zgłoszenia oficjalnej skargi .Oczywiście napiszę jak sprawa dalej się potoczy.

Niestety przegrałem bitwę... nie bylem w stanie oglądać tego dziadostwa i kupiłem nowy dekoder Opticum 9500HD.Po wgraniu nowego softu wszystko działa elegancko i co ważne po HDMI. Programy HD wyglądają ekstra.
Nic się nie zawiesza i nie psuje.Niestety jest też pewien minus, ten minus nazywa się 779 złotych.Przegrałem z cyfrą bitwę ,ale nie wojnę.
Ta jeszcze trochę potrwa.
 

r3d3

New member
Ja też kupuję nowy dekoder.

Czy problem z HDMI w Cyfrze dotyczył TYLKO dekoderów Phillipsa?

Chciałbym kupić tuner GOSAT 8010 CRCI COMBO HD bo obsługuje również DVB-T. Gdyby nie to pewnie kupiłbym Opticum.
 

Cyberix

New member
Mój dekoder aktualizował oprogramowanie dziła po hdmi!!!!!!!!!!!!!!:fool:

Doszło w menu TRYB PRACY działa tylko przy DVI
 
Ostatnia edycja:

krokiet1000

New member
...mi też pobrało nowe oprogramowanie a hdmi jak nie działało tak nie działa dalej.

Nawet nie chce dzwonić na infolinię bo pewnie się znów dowiem, że mam za stary telewizor :???:
 

Cyberix

New member
krokiet1000 napisał:
...mi też pobrało nowe oprogramowanie a hdmi jak nie działało tak nie działa dalej.

Nawet nie chce dzwonić na infolinię bo pewnie się znów dowiem, że mam za stary telewizor :???:

Zmień na dvi w parametry tv i magnetowidu
 

Koriolan

New member
-poprawiono kanały SD przez EURO
-sa kanały SD przez HDMI
-nie ma w ogóle kanałów HD ani widocznych przez EURO ani przez HDMI(zarówno w ustawieniu DVI jak i HDMI)

Czyli dalej lipa
 

qman27

New member
Pobrałem nowy soft późnym wieczorem i pierwsze zaskoczenie to działa złącze component:D, po drugie złącze HDMI działa tylko nie mam dźwięku (telewizor Panasonic LX70P):confused:. Kombinowałem z różnymi kablami, w różnych konfiguracjach i nic, więc soft praktycznie do niczego nie przydatny, chyba że ktoś zauważy jakieś plusy tego softu:)
 

JUREK11111

New member
Cyfra lata po HDMI

Cyberix napisał:
To jeszcze wklej gotowca to napewno więcej osób zdecyduję się ponękać cyfrę uwzględniając przywócenie softu do wersji 55 .

I tak właśnie ma być niezadawalajcie się "ochłapami" czyli umorzeniem opłat tylko za kanały HD. Wogóle nie powinniśmy płacić za oglądnie obrazu przez euro w śmiesznych proporcjach na płaskich TV:grin:

W dniu dzisiejszym dotarlo nowe oprogramowanie...
Cyfra lata po zlaczu HDMI ale tylko obraz natomiast fonia musi leciec po
Cinchach...
Pan z Cyfry zasugerowal,ze programisci pracuja nad udoskonaleniem softu,lecz dokladna date nie moze podac:hmm:
 

Cyberix

New member
Po aktualizacji softu mam problem z nagrywaniem z timerem.
Chodzi o to że po zaprogramowaniu nagrywarki i dekodera na nagrywanie, dekoder "wzbudza" nagrywarkę lecz na ekranie widnieje tablica REC przez cały okres nagrywanego programu. Oczywiście informacja ta zostaje nagrana:(
Znacie jakiś sposób na wyłącznie lub ominięcie help!!!!!
 

krokiet1000

New member
I jak ludzie, zaczęło u was działać hdmi czy dalej lipa jak u mnie ? Zastanawiam się czy oni w końcu to zrobią czy już po prostu machnęli ręką na te kilka procent abonentów, którzy stracili możliwość używania łącza hdmi po tych super aktualizacjach...
 

Wicior

New member
Walnięty dekoder.

Przeczytałem wszystkie posty i doszedłem do wniosku, że miałem/mam walnięty dekoder.
Za każdym razem kiedy otrzymałem info od naszej DROGIEJ Cyfry + o mozliwości pobrania akualizacji i po naciśnięciu ok dekoder się blokował. Aby go ponownie uruchomić musiałem odłączyć go od Stoenu.

Mam stary software i wszystkie programy HD śmigają aż miło :)
 

r3d3

New member
Wicior, aktualizacja softu trwa dość długo i przywiesza dekoder na ten czas. Jesteś pewien, że dekoder jest zepsuty? Może zostaw go na godzinkę i wtedy zobacz?
 

mlapaj

New member
U mnie po aktualizacji mam dzwiek po compnencie tylko, a po HDMI mam obraz. Jakiś obłęd. Czasem po componencie poajwia się obraz, ale niezbyt często.
W opcjach zmieniam jako wyjście HDMI, DVI, RGB lub PAL. Nie mogę znaleźć metody na obraz po componencie.
Jakiś pomysł?
 

mustang

New member
Wicior, lepiej sobie daruj te aktualizacje bo Cie pozniej krew zaleje ;). Ja w tym miesiacu znwo napisalem, ze nie mam zamiaru placic za HD, to dostalem odpowiedz, ze ich ostatni soft naprawia wszystkie problemy. Usmialem sie i odpowiedzialem im w troche ostrzejszym tonie gdzie sobie moga wsadzic swoj ostatni soft, teraz czekam na odpowiedz od "fachowcow" ;)
 

mustang

New member
No i sie doczekalem, dzisiaj nawet zadzwonili do mnie z informacja, że tylko PVR bedzie chodzil z naszym TV i na taki musze sobie wymienic, oczywiscie bez zadnych konsekwencji finansowych, hmmm sprawdzimy.
 

mustang

New member
Nie wierzylem, ze zadziala, ale faktycznie dziala. Dekoder PVR odebralem wczoraj z softem 72, nie dzialaly kanaly HD oprocz HBO HD, ale od piatku do niedzieli sa aktualizacje no i dzisiaj takowa zrobilem, wersja softu 90. O dziwo HDMI dziala bez problemow :). Przy okazji softu 72 przypomnialem sobie jaka kiedys byla jakosc obrazu, o rany dramat to byl straszny :)
 

krokiet1000

New member
Mi natomiast z cyfry odpisali, że pracują nad tym aby w przypadku zwykłych dekoderów HD dźwięk również szedł przez HDMI.
Więc w sumie sam już nie wiem jak to będzie...
 
Do góry