Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Radek76

New member
jtd napisał:
No to opisz ten dzwiek, o ile jest lepszy od zwyklego stereo ? Imituje dzwiek 3D dobrze ?

Jeśli chodzi o dźwięk - to nie jest on powalający ale też takiego się nie spodziewałem. Jest poprostu przyzwoity jak na plazmę - czyli płaską konstrukcję głośników wysokotonowych i niewielkich głośników niskotonowych wykonanych w technologi klasycznej. Telewizor z tyłu w dolnej części delikatnie się rozszerza dając, jak się domyślam, miejsce na głośnik niskotonowy. W porównaniu do PV70 jest 0 3,6 cm "grubszy" (tylko w tej dolnej części).
Jeśli chodzi o imitacje 3D - na tą chwilę trudno mi cokolwiek powiedzieć. Nie miałem okazji wrzucić do odtwarzacza jakiegoś dobrego filmu. W każdym razie telewizor ma trzy tryby pracy dźwięku: normalny, otaczający i jeszcze jakiś.
Póki co jestem w fazie przeprowadzki, na ścianie dopiero wczoraj wieszałem wieszak. Tunera cyfrowego jeszcze nie przywiozłem nie wspominając o reszcie sprzętu - jednym słowem zarówno na starym jak i nowym miejscu - totalny bajzel.
Sam telewizor prezentuje się naprawdę fajnie - dobrze wykonany i robiący wrażenie mebel. Jeśli chodzi o obraz to jest on pewnie taki sam jak w PV70, jednak bezpośredniej konfrontacji nie widziałem z prostej przyczyny - w dniu kiedy go kupowałem jeszcze nie było go w żadnym sklepie. Nawet tam gdzie go kupiłem sprzedawcy go nie widzieli (dostałem orginalnie zapakowany). Mi osobiście obraz widziany na PV70 odpowiadał. Kilkukrotnie przeprowadzałem sobie testy w sklepach tzn. miałem nagraną płytkę DVD z materiałem z tunera cyfrowego polsatu - różne kanały po kilka minut - także wiedziałem czego się spodziewać. Różnic między PV60 a PV70 przy takich samych ustawieniach nie widziałem - może z wyjątkiem delikatnie lepszego nasycenia kolorami na korzyść PV70.
 

Radek76

New member
benio napisał:
....
Do rzeczy, jak się sprawuje nabytek, czy jesteś zadowolony? Chyba nie lepszy od PIONKA?, a może jednak???

Tak, jestem bardzo zadowolony. Trudno mi porównywać ten TV do pionka bo ten jednak już był poza moim zasięgiem finansowym (żona by mnie z nim wyrzuciła :) ). W sumie i tak dołożyłem sporo bo zaczołem od pułapu PV60. Tu może wywołam burzę ale prawda jest taka iż przeciętny zjadacz chleba zobaczy różnice w obrazie przy bezpośredniej konfrontacji Pionka z tym Panasem, natomiast jeśli telewizory stoją od siebie oddalone to już pewnie byłby problem z dostrzerzeniem tych różnic. No i czerń przemawia za panasem co ma dla mnie duże znaczenie.
 

benio

New member
Dzięki za info dot. Twoich spostrzeżeń. Ciekawe co na to KIKI (czerń)? On tak chwali pionki, że są the best i w ogóle.
Pozdrowienia.
:)
 

dario101

New member
Panasonic TH-42/50PZ700E FULL-HD

Panasonic Deutschland już reklamuje w swojej ofercie nowe dziecko Panasa 42PZ700E FULL-HD 1080 p -cena sugerowana 2399 EURO (czyli przy dzisiejszym kursie to ok.8500 zł) zaś 50 cali 3399 EURO. Panasonic jako pierwszy wykonał telewizor plazmowy FULL-HD 1080p tak mały - 42cale.
Do tej pory nikt nawet nie wykonał telewizora plazmowego 50 cali. Wielkie gratulacje dla Panasonica. Wydaje mi się ,że te tv będą przebojem tegorocznym na rynku FULL-HD W sklepach internatowych w Niemczech ceny obu telewizorów odpowiednie 2299 EURO (42 cale) i 2998 EURO (50 cali).
http://www.produkte.panasonic.de/index.asp?sStr=4@-@1@13@40@41@@@@@@Viera|Plasma-Bildschirme@
http://geizhals.at/deutschland/?cat=tvplasma :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
o tak to dla HD maniaków - znakomita informacja
th-50pz700e_21.jpg


Tym bardziej że oparta na G 10.
http://www.produkte.panasonic.de/pr...iera|Plasma-Bildschirme@&altMod=N&upper=&prop=

ecrans_plasmas_panasonic_th_50pz700e.jpg


http://images.google.pl/imgres?imgu...mages?q=TH-50PZ700E&gbv=2&svnum=10&hl=pl&sa=G









 

hoodlum

New member
No i znowu potwierdza się teoria ze Panasonic RULEZ w plazmach! Teraz trzeba poczekać aż 42 Full Hd pokaże sie w Polszy.
 

RoMi

New member
wozio napisał:
Dzięki - szczególnie za ten drugi link. Jeżeli już teraz pokazują się takie recenzje to co będzie dalej gdy userzy tacy jak ja dostaną go w swoje ręce! - 1/3 artykułu o problemach z kolorami :D. Proszę pamiętać, że nie każdego użytkownika będzie stać na kalibrację - po której i tak z tego artykułu wynika że dalej nie jest idealnie.
Ale tv jest bardzo ŁADNY :p - i będzie zapewne dobry dla tych którzy mają słaby wzrok, są wyrozumiali i będą chcieli pochwalić się przed znajomymi, że mają mebelek FULL of colours. pozdr
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym nie zakładał takiej opcji - bo określenie mebelek dla najwyższej obecnie technologii oraz że "będzie zapewne dobry dla tych którzy mają słaby wzrok" - trochę przesadziłeś .
Powiedziałbym raczej odwrotnie . Jakość full hd jest zdecydowanie bardziej doceniana przez tych którzy mają dobry wzrok .
 

jerryx

New member
RoMi napisał:
Jeżeli już teraz pokazują się takie recenzje to co będzie dalej gdy userzy tacy jak ja dostaną go w swoje ręce! - 1/3 artykułu o problemach z kolorami :D. Proszę pamiętać, że nie każdego użytkownika będzie stać na kalibrację - po której i tak z tego artykułu wynika że dalej nie jest idealnie.

Ja chyba czytalem inna recenzje na tej stronie. Bo autor wskazuje ze wystepuja pewne problemy z kolorami ale z drogiej strony pisze ze nie sa one wieksze niz w innych TV. Dodatkowo w sumie ocenia TV bardzo dobrze. Ogolnie nie jest tak zle. Chyba ze nie zrozumialem ironi w poscie RomI ;)

'I'll have a lot more to say about the Panasonic's real-world performance in the full report, but so far it produces superb images in nearly all respects. The colors are eye-poppingly impressive, apart from the overall excessive color saturation that needed taming with the Color control and the oversaturated greens, which could not be corrected without washing out the other colors too much. '
 

RoMi

New member
Szanowny "jerryx" - czy chcesz abym pokazał ci recenzje po wejściu modeli 600 ? - gwarantuję ci że były o niebo lepsze i nie było nawet słowa o kolorach - a jedynie że są wspaniałe. A efekt ? - bez komentarza - poczytaj więcej forum. To jest tylko przestroga - zanim kupisz - naprawdę go dobrze przetestuj. Pośpiech jest złym doradcą. To tak na podsumowanie. pozdr
 

Mesiash

New member
wozio napisał:
W związku z tą recenzją również na amerykańskich forach zrobiło się gorąco.Wygląda na to, że testowany był jakiś egzemplarz testowy(a może zupełnie inny TV?). Wynika to choćby z faktu, że ma dwa a nie trzy złącza HDMI (nie ma złącza z przodu).
Ciekawy pos nijakiego kevinrc:

Hi all-

I was in Circuit City yesterday, where a Panasonic representative was onsite. He had the 50pz700u hooked up, via HDMI, to a PS3, playing a blue-ray disk at 1080p (some computer-animated animal/hunting flick--I don't know the name of the movie). It had no cropping or any oddities that were mentioned in that Ultimate AV review. The picture was nothing short of perfection. I saw it up against the Samsung LNT4665F and Sharp LC46D92U, which claim to have much higher contrast ratios, but the Panasonic looked clearly better with deeper blacks (yes, I know all the TV's need to be calibrated, etc., but suffice it to say there is no issue with contrast ratio on the 700u). Also, there is no front-HDMI input, only the two on the back. I don't know what that reviewer at Ultimate AV had in his hands, but apparently it was different than the production model I saw.

Additionally, the Panasonic rep demonstrated an SD card with high-res (5 megapixel) photos using the slideshow function on the 700u. In that case, if the aspect ratio of th
e photo is not 16x9, then a small blue band fills the remaining space on the screen.

The only issue would be the somewhat reflective glass, although you could see the difference compared with other plasmas with normal glass surfaces (the 700u had reflections, but they were darker and muted somewhat).
I'm ordering mine today.


Tak więc zapowiada się jednak ładna i niedroga plazma :)
A już myślałem,że KDS to optymalny wybór. Znowu mam czekać??!! ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Deal Alert: Panasonic 1080p Plasma: $2799.99 - 4 days only (TH50PZ700U)
By Big Picture Big Sound Deal Meister

</SPAN>Email this article
Printer friendly page
th-50pz700u_001.jpg
Panasonic's new 1080p plasma HDTVs are getting rave reviews, and the prices are actually pretty reasonable, with the 50-inch model priced at just $3500. If you want the highest quality picture, there aren't many sets that can compare to the Panasonic 1080p plasmas.

And from now until May 24th, it's even easier to bring one home as Second Act offers the TH-50PZ700U 1080p plasma HDTV for $2799.99 plus shipping ($700 below list).

$200 Off Brand New Panasonic 50" 1080p Plasma HDTV! Model: TH50PZ700U Code: 2nd1065. Exp: 05.24.07

tu masz jeszcze taniej nie całe 8000 zł

http://www.bigpicturebigsound.com/panasonic-1080p-plasma-1110.shtml
 

puz

New member
witam
Od wczoraj mam w domu pv700 i gratuluje Radkowi76 dobrego wyboru.
Powiedz jak ustawiłeś obraz.
Pozdrawiam.:) :) :)
 

Martino666

New member
Witam,
Też jestem szczęśliwym posiadaczem pv700 od wczoraj. Dzwięk w porównaniu do CRT Lg 29FA33PX naprawdę robi wrażenie:D . Narazie go testuję, nie widzę żadnych węży, zielonych krawędzi itp, itd. Czarne to czarne, białe to białe. Sygnał z kabla nawet nie najgorszy. Dzisiaj LM, życzę wszystkim fanom panasa (i nietylko) miłego oglądania. Forza Italia!!
 
Do góry