Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

benio

New member
Seria TH-50PV(Y)700,42PV(Y)700

Na rynku pojawiły się nowe plazmy panasa. Czy ktoś z forumowiczów je posiada?, jak sprawują się w porównaniu ze starszymi modelami (60, 70), czy może ktoś porównywał z innymi, np.: pionkami, hitachi, itp.?
Do tej pory moim faworytem był pionek 427XA, ale być może TH-42PV700 ma obraz porównywalny za niższą cenę?
 

kasia76

New member
PV700 - według moich informacji to seria, która różni się od 70-ki tylko wypasażeniem i wyglądem. Obraz - taki sam.
W wyposażeniu dodatkowo.
- 3 x scart (w PV70 są tylko 2 scarty)
- wejście HDMI - z przodu
- wejście RCA - z przodu
- czytnik SD
- podobno dużo lepszy dźwięk
- telegazeta z pamięcią na 2000 stron

Ale z tym pojawieniem się to troche przesada - wcale nie jest jeszcze dostępny. Dzwoniłam po kilku sklepach. Te kilkanaście ofert na ceneo i skąpcu to sciema.
 
Ostatnia edycja:

peter84k

New member
odwiedziłem orientacyjnie media markt pv 700 ma być po weekendzie majowym. cena nie wiadomo jaka. ja sie jednak na pv 700 skuszę cena jednak lepsza a jakimś koneserem obrazu nie jestem więc myśle że w moim przypadku pionek do mnie nie trafia:D.... a i właśnie czy ktoś wie czy pv700 ma być full hd cz jednak nie.sprzedawca twiedził że tak,z tego co ja się orientowałem to jednak nie jest to full hd. a jesli nie jest full hd to kiedy pojawi się full z panasonica (42 cal)????
 
Ostatnia edycja:

peter84k

New member
a na czym polega bądź czym się różni od zwykłego full hd to cyfrowe przetwarzanie 1080p. kiedy mają się pojawić jakieś nowe modele 42 czytałem coś o czerwcu ale czy to prawda??????
 

fokus

New member
Jarzak - nie zastanawiałes się nad jakims modelem z serii 436 ??? Ja sie własnie zatanawiam czy nie zakupic czegoś z poprzedniej serii np 436FDE, 436SXE albo 436XDE i podstwka chyba w komplecie a nie jak w 427XA gdzie podstawka jest w dodatkowej opłacie - 700zł !!!! Nowy Panasonic kusi ale najlepiej postawic obok Pioneera i potestować :)
 

jarzak

New member
Ja chcę powiesić tv na ścianie.
KIKI porównywał panasa 70 do pionka 427 (zdjęcia zamieścił na forum). Pionek oczywiście zwycieski. Ja też widziałem obydwa na żywo w MM i innych sklepach. Pionek zdecydowanie lepszy, nawet żona nie będąca w temacie od razu zwróciła uwagę na jakość obrazu 427. Czekam tylko na nowe modele pionka (przełom VI i VII). KIKI pisał, że 70 panasa porównywalna jest obrazem do 700.
Dlaczego nie 436 - chyba bardzie narażony na powidoki, ponadto, bardziej odpowiada mi wygląd 427.
:)
Pozdrowienia.
J.Z.
 

fokus

New member
Rozumiem czyli nie chcesz stawiać tv. W moim przypadku tez moge powiesic ale za kilka miesięcy jak sie przeprowadze a do tej pory chciałem normalnie postawic i wynikł problem z podstawką - nie ma w komplecie i trzeba słono zalpacic za nią. Swoja droga to dziwne ze model 4270XA ma w komplecie a model bardziej rozwinięty nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Bo Pioneer produkuje sprzęt dla wymagajacych , dla osób które mogą sobie wybrać między podstawką a uchwytem , między głośnikem dolnym a głośnikami bocznymi. Bo Pioneer - jak ktoś kupi to wie co wybrał i wie że przez długie lata zawsze jakość będzie nie zawodna .
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13189
Zdjęcia porównawcze podłącze jutro.
pozdrawiam
 

Radek76

New member
Ponieważ ten wątek tyczy się m.in. 42PV700 - więc się chwalę - od wczoraj stoi u mnie takowa siedemsetka.
Na tą chwilę mogę się wypowiedzieć tylko na temat wyglądu zewnętrznego: jak dla mnie rewelacja. Nie ma co porównywać z poprzednimi modelami - dzieli je przepaść. Sama jakość wykończenia również bez zastrzeżeń.
Wybrałem go głównie ze względu na dodatkowe wyposażenie - 3xscart, wejścia z przodu no i lepszy dźwięk.
Dźwięk dla mnie jest o tyle ważny ponieważ z różnych względów w najbliższym czasie nie planuje zakupu zestawu kina domowego i potraktuje ten dodatek jako element zastępczy na jakiś czas.

Telewizorka jeszcze nie włączałem gdyż byłem zmuszony przewozić go w pozycji poziomej - więc póki co leżakuje w pionie.
Dla zainteresowanych - jutro jakieś zdjęcia.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przewożenie w poziomie nie zmusza Cię do odłożenia telewizora w pionie. Telewizor wozi się w pionie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli dojechał cały, możesz go bezpiecznie podłączyć i cieszyć się z nabytku.

ArtS :)
 

Radek76

New member
Wyczytałem gdzieś na tym forum, iż po takim transporcie dobrze jest odłożyć tv na jakieś 4 godziny.
Jeśli jest tak jak twierdzi "ArtS007" to tym lepiej dla mnie. Zrobiłem to z ostrożności.
Pozdrawiam.
 

jtd

New member
Bez reklam
Radek76 napisał:
Ponieważ ten wątek tyczy się m.in. 42PV700 - więc się chwalę - od wczoraj stoi u mnie takowa siedemsetka.
Na tą chwilę mogę się wypowiedzieć tylko na temat wyglądu zewnętrznego: jak dla mnie rewelacja. Nie ma co porównywać z poprzednimi modelami - dzieli je przepaść. Sama jakość wykończenia również bez zastrzeżeń.
Wybrałem go głównie ze względu na dodatkowe wyposażenie - 3xscart, wejścia z przodu no i lepszy dźwięk.
Dźwięk dla mnie jest o tyle ważny ponieważ z różnych względów w najbliższym czasie nie planuje zakupu zestawu kina domowego i potraktuje ten dodatek jako element zastępczy na jakiś czas.

Telewizorka jeszcze nie włączałem gdyż byłem zmuszony przewozić go w pozycji poziomej - więc póki co leżakuje w pionie.
Dla zainteresowanych - jutro jakieś zdjęcia.

No to opisz ten dzwiek, o ile jest lepszy od zwyklego stereo ? Imituje dzwiek 3D dobrze ?
 

dziubek123

New member
Radek76 napisał:
Wyczytałem gdzieś na tym forum, iż po takim transporcie dobrze jest odłożyć tv na jakieś 4 godziny.
Jeśli jest tak jak twierdzi "ArtS007" to tym lepiej dla mnie. Zrobiłem to z ostrożności.
Pozdrawiam.

To chyba dotyczyło lodówek ;-), jak mi ostatnio przywieźli z MM lodówkę to mówili że musi swoje odstać przed włączeniem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ostrożności nigdy za wiele, choć sądżę, że się gaz w plazmie nie deforumuje w trakcie przewożenia. Poziomy transport naraża taki odbiornik na uszkodzenie fizyczne (duże naciski na dużą powierzchnię).

ArtS :)
 

Radek76

New member
Nawiasem mówiąc - strasznie wielkie opakowanie. Weszło na styk do fokusa ze złożonymi tylnymi siedzeniami. Pudło o wymiarach 145x85x40cm.
 

benio

New member
Radek76 napisał:
Nawiasem mówiąc - strasznie wielkie opakowanie. Weszło na styk do fokusa ze złożonymi tylnymi siedzeniami. Pudło o wymiarach 145x85x40cm.


Ja bym tak nie ryzykował, te naciski, polskie drogi (dziury). Jesteś b. odwaznym człowiekiem, lub bogatym, plazma też kosztuje!!! Czy nie było żadnej bagażówki?
:confused:

Do rzeczy, jak się sprawuje nabytek, czy jesteś zadowolony? Chyba nie lepszy od PIONKA?, a może jednak???
 
Ostatnia edycja:
Do góry