Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

klaus71

New member
Bez reklam
michalgti napisał:
Witam. Zadzwoń do n-ki i powiedz o problemie.Zmienia ci soft i wszystko bedzie ok. Początkowe modele Panasa tak miały. Pozdrawoam.

skąd masz takie info?
Nka wysyła tylko najnowszy soft (i takie info dostałem też na infolinii).
ja mam panasonica 42pv60 i on na nowym sofcie zrywa obraz (pomaga tylko tryb DVI który nie satysfakcjonuje mnie).
co dziwne na starych softach (do lipca 2007) wszystko działało super.

czy z moim problemem można coś zrobić? (oprócz trybu DVI)
 

death_birds

New member
Co warto kupić 42PY70p czy 42PY700?

Witam to jest mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość.

:( Od kilku dni borykam sie z decyzją co kupić 42PY70p (5500 zł) czy 42PY700 (6000 zł). Telewizor ma mi służyć do odbioru cyfry i PS3.

Przeczytał wszystkie posty dotyczące tych modeli i dochodzę do wniosku, że warto postwić na 70. Ale czy napewno?
 

BadBoy80

New member
Witam.. death_birds myślę, że wybór jest prosty : PY70.. ja szukałem telewizora miesiąc czasu, zanim zdecydowałem się na konkretny model, od tygodnia testuję PY70 i jestem bardzo zadwolony, nie ma się do czego przyczepić, sprzęt jest super, kwestie różnych duchów, węży, docierania to przeszłość w tym modelu.. :) pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
death_birds - różnice są nie duże , więc decyzja należy wyłącznie od Ciebie.
Jeśli potrzebujesz obraz t 42 PY 70 wystarczy.
Jesli potrzebujesz dodatkowe wyposażenie to warto dopłacić.
 

BadBoy80

New member
Witam.. różnica dotyczy nie tylko dzwięku i kilku funkcji czy dodatkowego wejścia HDMI ale również obrazu. Kontrast podawany przez producenta dla modelu PY70 wynosi 10000:1 a modelu PY700 tylko 5000:1 .. nie wiem skąd ta różnica, kiedyś się nad tym zastanawiałem, na infolinii Panasonic dostałem potwierdzenie co do podanych parametrów i dlatego zdecydowałem się na model PY70. Pozdrawiam..
 

death_birds

New member
Też dzwoniłem w sprawie kontrastu by sprawdzić czy to nie aby pomyłka ponieważ w sklepie usłyszałem, że w rzecywistości jest na odwrót: 70 - 5000:1, 7000 - 10000 :1. na infolinii Panasonica usłyszałem że jednak jest odwrotnie. Ale jak to sie ma w praktyce czy na upartego te 5000 różnicy wpływa na odbiór i co za tym idzie efekty wizualne?

:hmm: Czy py700 obsługuję sygnał wejściowy 24fps? Dużo było informacji, że py70 takowy obsługuję, a jak się ma rzecz przy jego wyższym bracie?
 

BadBoy80

New member
Na 100% PY70 ma kontrast 10000:1 tak jak jest napisane na stronie Panasonic a PY700 ma 5000:1 , czy to wpływa na odbiór i efekty wizualne to nie mam pojęcia bo nie porównywałem obu tv ale wydaje mi się, że jakiś wpływ to chyba musi mieć, co do innych funkcji i opcji PY700 to również nie interesowałem się tym bo zniechęcił mnie mniejszy kontrast starszego brata..
 

darcun

New member
Bez reklam
pobór mocy w TH-42PY70P

Na stronie Panasonic Polska podano pobór mocy 494W/349W. Czy to należy odczytywać 494W max. a 349W minimalny pobór mocy? :confused:
 

magic0123456789

New member
No i kupiłem sobie PY70PA

I byłbym pewnie zadowolony gdyby szło włączyć ten telewizor, a tak tylko mruga mi czerwona diódka.

Przy próbie właczenia głównym heblem pomruga troche na zielono właczy sie wiatraki pochodza i echo przeskoczy w tryb mrugania na czerwono.

Miał ktoś podobny problem, jak długo bede czekał na serwis, i jak szybko mi go naprawią lub wymienią.

Dziwie się sobie że mnie humor nie opuszcza.
 

AreckiW

New member
death_birds napisał:
Też dzwoniłem w sprawie kontrastu by sprawdzić czy to nie aby pomyłka ponieważ w sklepie usłyszałem, że w rzecywistości jest na odwrót: 70 - 5000:1, 7000 - 10000 :1. na infolinii Panasonica usłyszałem że jednak jest odwrotnie. Ale jak to sie ma w praktyce czy na upartego te 5000 różnicy wpływa na odbiór i co za tym idzie efekty wizualne?

:hmm: Czy py700 obsługuję sygnał wejściowy 24fps? Dużo było informacji, że py70 takowy obsługuję, a jak się ma rzecz przy jego wyższym bracie?


Wszystko już w tym temacie było wyjaśnione, mielicie post za postem, macie wątpliwości, a wystarczy w tym temacie przejść do postu nr 135 i paru następnych, żeby rozwiać wszelkie wasze wątpliwości...
jeśli nadal nie chce Wam się przeczytać wątku od początku, to przypomnę tylko, że model wyższy PY700 jest gorszy od PY70, ma niższy kontrast i przede wszystkim brak mu trybu bez overscanu.
To wszystko jest w modelu młodszym PY70, który akceptuje też sygnał 24p, ale niestety słabo sobie daje radę z judderem w porównaniu np. do Pionka.
Słabiej sobie Panas radzi także z deinterlacingiem, co oznacza gorszą jakość skalowanego sygnału SD, niż inne telewizory i Panasoniki PV.
W HD Panasonic PY70 gra świetnie, ma super ostrość i kolory, kontrast świetny, chociaż czerń lekko zaszumiona, minusem Panasa jest judder na filmach w HD, oraz słabe skalowanie SD.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

michalgti

New member
magic0123456789 przytrzymaj przez sekundę guzik włącz na pilocie i bedzie ok.Dziwne że na zwykłę przyciśnięcie nie reaguje tylko trzeba przytrzymać.
 

danielos75

New member
Ustawienia obrazu w 42py70

Mam od miesiąca wyżej wymieniony telewizor wyczytałem na różnych forach że optymalne ustawienia obrazu to tryb kinowy plus kolory ustawione na odcień, ciepły. Czy pozostałe suwaki jasność, kolor, kontrast macie ustawione na połowę wartości tak jak jest to fabrycznie.

Czy ktoś używa opcji auto rodzaju obrazu wydaje mi się że chyba lepiej sie prezentuje niż zachwalany kinowy?

Co do pozostałych opcji czy ktoś zna odpowiedzi na pytania co to:
Sterowanie kolorami -włączony/wyłączony
P-NR-włączony/wyłączony
Mpeg-NR -włączony/wyłączony
Kontury -NR włączony/wyłączony
3D COMB włączony/wyłączony

Daniel
 

lyskam

Klub HDTV.com.pl
vip
Danielos75 - ja rowniez uzywam auto. Porownywalem z kinowym przez jakis czas - a teraz juz pozostal auto. Wieksza glebia kolorow - i lepszy zdefiniowany kontrast. Ale jest to kwestia subiektywna - byc moze ktos zarzuci nam ze bzdury opowiadamy.
 

michalgti

New member
Witam.Ja mam ustawiony kinowy ale nie twierdzę że jest najlepszy.Pewnie auto jest bardziej żywy ale ustawiłem tak na pierwsze 200 godzin.Niby tak zalecaja ludzie na forum - docieranie.Juz sam nie wiem czy jest sens docierania czy nie?Jedni piszą że nowych plazm już nie trzeba.Może niepotrzebnie sie "męcze".:hmm:
 

magic0123456789

New member
michalgti napisał:
magic0123456789 przytrzymaj przez sekundę guzik włącz na pilocie i bedzie ok.Dziwne że na zwykłę przyciśnięcie nie reaguje tylko trzeba przytrzymać.


Dzieki za info ale niestety telewizor przy właczeniu głownego włacznika napierw pomruga dioda na zielono na sekunde mrugnie plazmo załaczy wiatraki i przechodzi w stan mrugania diodą na czerwono. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że te mruganie na czerwono do kod błedu.

We wtorek bede miał nowy telewizor bo ten mi wymienią.
 

piosaj

New member
Juz kupowalem py700p, ale:
-niedostepny w PL w zasadzie od prawie dwoch miesiecy(oprocz tych z wystaw)
-moga byc problemy z ps3
-drozszy
-gorszy kontrast
-niewiele wiecej niz w py70p
-wasze posty :)

Tak wiec przerzucam sie na th42-py70p i jutro moze uda mi sie go gdzies kupic.
Jak chcecie to przekonajcie mnie ze dobrze robie :D
 

aowd40

New member
Różnica pomiędzy 70a700

Różnice widać najlepiej po wyłączeniu 700 ma bardziej matową szybe od 70 widać to jak sa obok siebie.Zauważyłem to tuż przed zakupem jak oba stały obok siebie Kupiłem700.
 

grzegorzant

New member
Mój pierwszy raz :grin:
Witam wszystkich serdecznie
dzięki lekturze tego wątku nabyłem TH-42PY70P + Samsung DVD-1080P7 i cieszę się jak niemowlak :)
Nadmieniam, że to mój pierwszy TV od 20 lat tak więc zachwyt w tym wypadku mocno nieprzemyślany ;)
pozdrawiam
 

elpe

New member
magic0123456789 napisał:
Dzieki za info ale niestety telewizor przy właczeniu głownego włacznika napierw pomruga dioda na zielono na sekunde mrugnie plazmo załaczy wiatraki i przechodzi w stan mrugania diodą na czerwono. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że te mruganie na czerwono do kod błedu.

We wtorek bede miał nowy telewizor bo ten mi wymienią.
KUPILEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D pojechalem na zakupy swiateczne i akurat sie pojawil w cenie mnie satysfakcjonujacej w sklepie ( 1470 funtow ) i mieli go na stanie :D Zmiescil sie do samochodu ( a nie bylo latwo ) --------> 50pz70b <---------- wlasnie dlatego... ale karton wlazl :D Przekonalem sie do kupna, jak zobaczylem na nim obraz z BR'a :D Podesle jakies fotki jak odpale cos w 1080p na nim :D


Odnosnie tego wlaczania / wylaczania -> tez tak mam, ze musze przez chwile przytrzymac przycisk na pilocie zeby wlaczyc / wylaczyc TV. Uznalem to za normalne i zabezpieczenie przed przypadkowa zmiana stanu dzialania -> ale nie wiem jak to u mnie wyglada z dioda... zwroce dzis uwage...
 
Do góry