Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

elpe

New member
Ktos pisal na forum ( nawet nie wiem gdzie ) ze w japonii jest juz dostepna ver tego TV z obsluga 24 fps. Mysle ze ja na takowa poczekam. Jezeli cena bedzie tak samo przystepna jak tych TV to biore sobie takie 50''. Chyba ze Pioneer obnizy cene za LX508 o jakies 700 funtow do ceny okolo 2500 funtow. Jezeli dostane dobrego panasonica w cenie okolo 2000 funtow a jako alternatywe bede mial pioneer w cenie 3300 funtow to nawet nie bede rozwazal.

W koncu czym dluzej sie poczeka, tym blizej bedzie OLED i SED na rynku. Tym mniej sensu bedzie pakowac sie w plazme....

Lubie swojego 26'' Sony Trinitron w CRT ale dawno nic sobie nie qpilem :D
 

idzik

Klub HDTV.com.pl
VIP
przekłamane kolory w trybie HD w 50PV700

Mam pytanie do użytkowników modelu Panasonica PV700. W moim egzemplarzu 50PV700 obraz w trybie wyższym niż 576 linii wyraźnie traci na jakości. Telewizor traci biel, która staje się żółta, inne kolory też wyświetlane są gorzej. Cały obraz wygląda jakby nałożono na niego sepię (jak stara fotografia). Efekt występuje zarówno na nBoxie jaki i DVD Panasonica, które skaluje obraz do HD. Obraz w trybie 576i lub 576p jest bez zarzutu. Serwis Panasonica potwierdził wadę, ale nie widział co z nią zrobić i odesłał do centrali. Centrala zastanawia się natomiast, czy czasem nie powinno tak być a ja mam po prostu za wysokie wymagania dotyczącego tego modelu. Dla mnie to zakrawa na żart, telewizor miał być HD Ready a obraz HD jest dużo gorszy niż SD :x . Napiszcie, czy u Was też występuje podobny efekt.

Idzik
 

szwajcar

New member
Dołączyłem do grona posiadaczy tego TV.
Czyli 42PY700P zawisł u mnie na ścianie. Do tej pory wisiał tam stary LCD 30" bez ani jednego gniazda dla sygnału HD. Ale nawet na plazmie 42" obraz z dziadowskiego w Wałbrzychu UPC jest lepszy niż na poprzedniku.

Teraz mam 4 gniazda HD (3 x HDMI i Component). 5 jak zaliczymy D-Sub VGA.
Jak na razie jeszcze nie mam co pod nie podłączyć tak, że właściwie jestem HDReady :).

Jak tylko dorwę coś co ma HDMI i pozwala przesłać sygnał HD podziele się wrażeniami.
Jak na razie ćwiczę DVD i Divx po RGB.
 

szwajcar

New member
elpe napisał:
Znalazlem na: http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Panasonic_th42pz70.htm cos takiego:

No i zglupialem. Czy ten Panasonic obsluguje w koncu tryb 24 fps czy nie? Czy 1080/24p to cos innego?

Bede wdzieczny za informacje.
Niestety na swoim nie sprawdzę - nie mam źródła takiego sygnału.
Zastanawia mnie inna rzecz. Czy ewentualny brak tej funkcji to problem sprzętowy czy programowy.
Może Panasonic (chociaż wiem, że duże firmy robią to niechętnie) zaktualizuje soft do nowych TV
 
Ostatnia edycja:

Gozel

New member
"The contrast ratio of the 42PZ70 actually comes in at a quoted 10,000:1 which is higher than the 42PZ700's 5,000:1, and the 42PZ70, unlike its older brother is actually able to accept a 1080/24p source."

Zgłupiałem i ja....
 

Gozel

New member
Czy do modeli 42 PY70 i 42 PY700 są dołączone podstawki czy trzeba je dokupic? Bo z tego co wiem to do modelu 50PY700 trzeba było dokupic (600zł).
 

walszyn

New member
Gozel napisał:
Czy do modeli 42 PY70 i 42 PY700 są dołączone podstawki czy trzeba je dokupic? Bo z tego co wiem to do modelu 50PY700 trzeba było dokupic (600zł).

Witam
Do wszystkich modeli PY70 podstawki są dałączone do telewizora (podstawki są w oddzielnych podłużnych kartonach).W każdej instrukcji na stronie 6 jest wyposażenie standartowe, a wnim także stojak- dotyczy42PY70P/A i 50PY70P. Spotkałem się na allegro, że sprzedający nie dostarczał podstawki.
Powodem była jednak atrakcyjna cena, po dołożeniu podstawki czar pryskał.
Typowy chwyt marketingowy, aby cena wyróżniała się na allegro. Z tego co wiem, to Panasonic od modelu PV60EH dostarcza do wszystkich modeli podstawki.To absurd, aby 50" tv kupić bez podstawki(bądź wieszaka)
Do podstawek są specjalne dołączone bolce i wkręty do samodzielnego montażu.Podstawki są lakierowane na błyszczący czarny kolor i dośc specyficznie montowane.Mocowane z dołu do tylnej podstawy.Pod tv widzisz tylko słupek, ale to zabieg , aby poprawić design plazmy.
Mój 50PY70P po kilku dniach czuje się świetnie, po ok 100 godzinach grania absolutnie żadnych problemów.Biały kolor wydaje się naturalnie biały i nie wiem jak mógłby być bielszy. Na HD i DVD poezja, na pozostalej cyfrze nieźle.Góra grzeje się umiarkowanie, trzy wiatraki zupelnie bezszelestnie.
"Nie ma róży bez ognia" zużycie prądu 561W,licznik chodzi jak kołowrotek.
Nie patrzę na licznik i czekam na rachunek.
Wszystkim niezdecydowanym absolutnie POLECAM serię PY70/700.
Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
walszyn świetne z tym kołowrotkiem :D

W sumie trudno mi wyobrazić sobie zakup takiej 50 calowej plazmy, czy nawet 42 bez choćby stojaka, to jak wyposażenie obowiązkowe, jakby sprzedawali bez kabla zasilającego :grin: co to, przecież nie da się jej bez niego na niczym postawić. Prawda?!
 

szwajcar

New member
Sansei6 napisał:
walszyn świetne z tym kołowrotkiem :D

W sumie trudno mi wyobrazić sobie zakup takiej 50 calowej plazmy, czy nawet 42 bez choćby stojaka, to jak wyposażenie obowiązkowe, jakby sprzedawali bez kabla zasilającego :grin: co to, przecież nie da się jej bez niego na niczym postawić. Prawda?!
NO to sobie wyobraź. Bo do PY700 nie ma.
I nie jest w instrukcji wymienione jako wyposażenie standardowe.
Akurat mi to wisi. :D Dosłownie - TV na ścianie.

PS. Kabel zasilający jest ;)
 

walszyn

New member
Dokładnie. Stojak jest specjalnie wyprofilowany,są otwry przygotowane na określone bolce, w tv wywiercone są specjalne otwory. Wbrew pozorom podstawka/stojak to skomplikowane "urządzenie", aby właściwie wyważyć plazmę.Nie da się zastąpić podstawką z Ikei- niestety.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
szwajcar napisał:
Dosłownie - TV na ścianie.

PS. Kabel zasilający jest ;)

Dobra, moja wyobraźnia nie takie rzeczy potrafi ;) i jak sądze wieszak też nie był w zestawie :D No ja też będę zamierzał powiesić, więc stojak......
Rozumim, że to jest kolejne naciąganie klienta, albo....hm może i faktycznie kupujesz TV a jak wiadomo, przy tego rodzaju sprzęcie są w sumie dwie opcje - stojak/wieszak, a chyba ostatnio coraz więcej osób jednak wiesza, więc poco podnosic cenę produktu o stojak, który (choćby u mojego szwagra) odrazu został odkręcony i tv na ścianę ;) To lepiej nieco oszczędzić na zakupie takiego zastawu tv + stojak, kupić tylko TV i mieć do dyspozycji kasę z ewentualnego obligatoryjnego stojaka na opcjonalny wieszak, dobrze kombinuję?! Hmm ciekawe czy cena stojaka jest zbliżona do wieszaka, bo się nie orientuję?
Uff dobrze, że ten zasilający kabel jest :D


Ortografia....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szwajcar

New member
Sansei6 napisał:
...Hmm ciekawe czy cena stojaka jest zbliżona do wieszaka, bo się nie orientuję? ...
Różnica jest taka, że stojak trzeba kupić oryginalny od Panasonica, a wieszak nie :) .
Na allegro od 90 zł. Jak kupiłem za 109. Wisi równiutko i sztywno.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
No tak, czyli oszczędność już na "nieoryginałach", hmm a jak by to wyglądało zakupując oryginał?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gol70

New member
Czy ktokolwiek posiada rzetelne info na temat obsługi trybu 24 fps w PY70?
Znalazłem kilka testów i niestety są w nich sprzeczne informacje.
 

Eldandil

New member
kiki napisał:
witam
wejdź jutro na gg 2868228 po 12.00 - to Ci powiem bo są podłączone pod
PS 3.
pozdrawiam

A można by tutaj napisać? Przymierzam się do nabycia w najbliższym czasie 42PY700 i też mnie to interesuje.

PS. Panowie cierpią na bezsenność czy opijali wybory? ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Eldandil napisał:
PS. Panowie cierpią na bezsenność czy opijali wybory? ;)


Może też czekali na decyzję FIA odnośnie ewentualnej kary dla Rosberga, Kubicy i Heidfelda, co by oznaczało tytuł dla Hamiltona a nie dla słusznie zasłużonego Raikkonena, sorki za OT
:> :cool:
 

elpe

New member
Pisalem do Kikiego na gg ale go wcielo wiec pewnie sie to troche przedluzy. No nic, czekamy. Ja zaczalem rozwazac Samsunga PS50P96. W UK kosztuje 1.5k funtow co obecnie wynosi jakies 8 tys. Wydaje sie nie duzo za 50'', full hd, i jakis system obslugi 24 fps. ( na stronach samsunga jest napisane jak dziala ).
 

Buziek

New member
Witam. Jak kilku przedmowcow, ja rowniez zastanawiam sie nad nabyciem jednego z dwoch modeli: TH-42PY 700P lub TH-42PY 70P. Czy moglby ktos napisac jakie sa miedzy tymi modelami roznice? Czy roznica w cenie ma jakies uzasadnienie? Bo poki co nikt tu tego jednoznacznie nie stwierdzil :/, a na necie co rusz cos innego znajduje. Albo inaczej - ktory lepszy pod PS3? :)
 
Do góry