Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Macieks34

New member
panasonic

seba88 napisał:
TH42PV70EP taki o to model znalazłem sobie w Euro RTV AGD cena- 3990
Gościu w sklepie powiedział ze to nowość doiero wyszedł na polski rynek wedug Was opłaca się go kupić. Będe na nim głownie oglądał kablówke no i mam zamiar podłączyć go do PC-ta (jesli jest mozliwe) oczywiście DVD do tego tez podłacze. mam nadzieje ze ktoś mi pomoże w wyborze albo poleci coś lepszego za podobną cene.

Z góry wielkie dzięki za pomoc

Nie spotkałem takiego modelu..pewny jestes ze dobrze wpisaes ten symbol/
 

speeddar

New member
Fakt nie ma TAKIEGO modelu - sa modele th-42pv70e oraz th-42pv70f th42pv70p ...... takie oznaczenia mozna znalesc na necie - a za cene 3990 to w RTV-EURO-AGD tylko panasonic TH-42PV700P tym bardziej ze znow cene obnizyli a sprzet jest naprawde wart tych pieniedzy :eek:k:

 

Macieks34

New member
pv700

Faktycznie dobra cena ,ale czy ten tv jest taki dobry jak niektorzy pisza ,czy moze jest tak ze kazdy chwali co ma;) ..Moze panasonic nie spodziewał sie ze konkurencja z czyms wyskoczy wtej cenie i spoczał na laurach,,technologicznie przez rok nic nie ruszyli naprzod ,zmienili symbol kolor obudowy i dalej wciskaja nam to samo..Na plus trzeba uznac ze za mniejsza cene...
 
Ostatnia edycja:

elpe

New member
Hmm, no to jak ktos bedzie znow w sklepie to niech zwroci uwage na te biel.
Odnosnie kalibracji, to mialem pilota w reku i byly to standardowe ustawienia. Probowalem krecic kolorem, kontrastem i jasnoscia i jakos nie udalo mi sie osiagnac.

Wiec, iz jestem bardzo bliski kupna tego TV to bede wdzieczny jak ktos zwroci na to uwage i sie wypowie w innym sklepie / warunkach.

Mam to szczescie ze w UK nie ma problemu ze zwrotem kupionego towaru. Mam 28 dni, zeby oddac im sprzet i dostac caly zwrot pieniedzy jezeli bede niezadowolony ;-) Ale wolalbym tego unikna ;-)
 

Gozel

New member
elpe napisał:
Hmm, no to jak ktos bedzie znow w sklepie to niech zwroci uwage na te biel.
Odnosnie kalibracji, to mialem pilota w reku i byly to standardowe ustawienia. Probowalem krecic kolorem, kontrastem i jasnoscia i jakos nie udalo mi sie osiagnac.

Wiec, iz jestem bardzo bliski kupna tego TV to bede wdzieczny jak ktos zwroci na to uwage i sie wypowie w innym sklepie / warunkach.

Mam to szczescie ze w UK nie ma problemu ze zwrotem kupionego towaru. Mam 28 dni, zeby oddac im sprzet i dostac caly zwrot pieniedzy jezeli bede niezadowolony ;-) Ale wolalbym tego unikna ;-)

żeby uzyskac dobry bilans bieli pokombinuj kolorem. W panasonicach chyba nie można ręcznie ich ustawiac.Są tylko 3 ustawienia- zimny, normlany i ciepły. Zimny odpada. Porównaj normalny i ciepły.
 

elpe

New member
Jest chyba cold, dynamic i normal
Probowalem ;-)

Ale napewno pojde do jakiegos innego sklepu jeszcze go obejrzec.
Jestem ciekaw tez tej ver. 700 czy jakies roznice niesie.

Ktos sie orientuje jak jest z gwarancja na ten TV w PL? bo tutaj najtansze sklepy internetowe daja mozliwosc wyboru od rocznej ( tv w cenie okolo 1000 funtow ) do 5 letniej - cena ok 1300 funtow.

Panasonic na swoich stronach sprzedaje po 1300. I pytanie czy jest sens ladowac ( ponad 300 funtow na 5 letnia gwarancje ).
 

ARE

New member
elpe napisał:
Jest chyba cold, dynamic i normal
Probowalem ;-)

Ale napewno pojde do jakiegos innego sklepu jeszcze go obejrzec.
Jestem ciekaw tez tej ver. 700 czy jakies roznice niesie.

Ktos sie orientuje jak jest z gwarancja na ten TV w PL? bo tutaj najtansze sklepy internetowe daja mozliwosc wyboru od rocznej ( tv w cenie okolo 1000 funtow ) do 5 letniej - cena ok 1300 funtow.

Panasonic na swoich stronach sprzedaje po 1300. I pytanie czy jest sens ladowac ( ponad 300 funtow na 5 letnia gwarancje ).

Ja kupiłem Panasonica TH-42PV700P w EURO AGD za 3999 zeta.Gwarancja 2 Lata. Ale potpiołem się do tematu ponieważ nie wiem jak się dowiedzić o błachy szczegół bo jastem zielony w tych sprawach mam telewizor wyżej wymieniony i zasilanie mam podłączone pod orginalną listwę i jak jest na czówaniu to czy mogę go wyłączyć bezpośrednio na listwie czy muszę najpierw wyłączyć na przednim panelu wyłącznikiem a potem na listwi jeżeli wychodzę do pracy.Ponieważ ten wyłącznik na przednim panelu może się uszkodzić przy częstym wyłączaniu.A listwę to można kuić nową. Proszę o radę.
 

danielos75

New member
TH-42PY70 już po 5500zł

Wszyscy piszą o modelach 42PV700 ja już osobiście widziałem w MM i Saturnie model Panasonic TH-42PY70 na skąpcu cena 5500(full HD). Czy ktoś z forumowiczów zakupił ten model jakieś wrażenia,8) opinie.
Planuje zakup w tym tygodniu sygnał w sklepie bardzo słaby także nic w tej kwestii nie można powiedzieć. Wizualnie jest super 8) jest lekko wydłużony jak nowe modele Samsunga 96 taki bardziej panoramiczny i ma z boku slot na karty SD.

Może ktoś go już testował.

Model TH42PY700 jakoś taki niewyraźny nie podchodzi wizualnie i nawet na tym słabym sygnale gorzej wypadał.
 

elpe

New member
Przegladajac forum natknalem sie na:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14271
16-07-2007 Kiki opisuje takowego panasa. I na zdjecia porownawczych na dzien dobry widac, ze pozostawia jednak troche do zyczenia.

Prosze spojrzec na to, jak zywy jest kolor bialy tego TV po lewej. Pomine kwestie tego ze litery tam sa mniej ostre. Chodzi mi tylko o to jak zywy jest to kolor.

Tak samo pomine kwestie radiacji. Calego opisu nie czytalem bo nie mam dostepu do tej czesci forum, ale cos czuje ze sie zdecyduje wykupic i poczytac troche.
 

Gozel

New member
elpe napisał:
Przegladajac forum natknalem sie na:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14271
16-07-2007 Kiki opisuje takowego panasa. I na zdjecia porownawczych na dzien dobry widac, ze pozostawia jednak troche do zyczenia.

Prosze spojrzec na to, jak zywy jest kolor bialy tego TV po lewej. Pomine kwestie tego ze litery tam sa mniej ostre. Chodzi mi tylko o to jak zywy jest to kolor.

Tak samo pomine kwestie radiacji. Calego opisu nie czytalem bo nie mam dostepu do tej czesci forum, ale cos czuje ze sie zdecyduje wykupic i poczytac troche.

Panas to oczywiście ten po prawej. Na nim litery według mnie sa nieco bardzijej wyraźnie, a co do koloru białego to nie widze jakiejs specjalnej róznicy. Zauważam jednak spory overscan u Panasa. I to moze byc mały problem...Zachęcam do przeczytania całego testu. Przynależnaosc do klubu duzo nie kosztuje:D
 

elpe

New member
Hmmm, albo ja mam problemy z pisaniem, albo Ty z wyciagnieciem sensu tego co napisalem :p
Napisalem zeby zwrocic uwage na to ze kolor bialy jest bardziej 'zywy' na tym TV po lewej stronie. A ostrosc rzeczywiscie jest lepsza na panelu panasa..... Ale nie o ostrosc mi chodzilo, tylko o kolor bialy, ktory jest bielszy na innych tv ;-) I najlepiej poki co widac to na zdj z rudzielcem ;-)

po przeczytaniu testu:
jest napisane nawet ze biel nie jest tak biala jak w pionku ;] Pomine kolor czarny, ktory uzyskali w miare podobny w wyniku kalibracji. Co prawda test obejmuje model 700 a nie 70 ktory ma wyzszy kontrast. Ciekawe jak by wypad.

No nic, po testach i ogledzinach lawiruje pomiedzy pionkiem 428xd,
panasem ty pz70 a niczym i poczekanie na cos nowszego.


Na rzecz Pionka przemawiaja kolory,
na rzecz panasa przemawia full hd.

Minusem Panasa jest 2x wieksza konsumpcja pradu. Zakladam ze proporcje beda zachowane mniej wiecej zakladajac zmiennosc poboru w plazmach. Choc nie wiem jeszcze czy pobor pradu jest tak duzy ze wzgledu na full hd czy po prostu ten typ tak ma.... Jakby ktos wiedzial to bede wdizeczny.
 

walszyn

New member
Witam Kolegów
Wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem Panasonica TH-50PY70P.
Szukałem po całym internecie tego modelu kilka dni , praktycznie nieosiągalny.
Znalazłem jedną sztukę w Łodzi, wczoraj pojawił się w Gliwicach. Na allegro tylko 50PZ , ale Panasonic Polska nie honoruje gwarancji na nasz kraj.
Jest to chyba najładniejszy model Panasonica.Czarna błyszcząca obwódka+czarna stopa ładnie komponują się z przetłoczeniem pod kineskopem.
Poprzednia moja plazma ,srebrna TH-42PV60E na tle 50PY wyglądała biedniutko.Przyciski nawigacyjne i czytnik kart SD powędrowały pod klapkę po prawej stronie plazmy(zamykany schowek za głośnikiem)
Plazma wygląda dostojnie i monumentalnie, jest naprawdę wielka.Jestem przyzwyczajony do dużych rozmiarów,ale ta zaskakuje wszystkich oglądających, także mnie.
Obraz na osiedlowej kablówce bez rewelacji. Zastanawialem się gdzie te FULL HD.Podłączyłem cyfrę+ po kablu HDMI,dużo lepiej , ustawienia na 60-70%. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się na kanałach HD.NG wprawił mnie w osłupienie, pełen odjazd. Canal + podobnie, jest naprawdę nieźle.
Film z dvd na Denonie 3910 wyglądał też smakowicie( po kablu HDMI).
Przez dwa dni nie zauważyłem problemów z białym kolorem porusznym na tym forum. Z tyłu trzy wiatraki pracują zupełnie bezszelestnie.
Zobaczymy co będzie dalej , ale za 8200 zł zrobiłem doskonały zakup.Myślę ,że TH-42PY70P jest równie udany i polecam niezdecydowanym. Cena za 42" na poziomie 5400-5600 jest ok i myślę, że będzie spadała.Za kilka dni postaram się o więcej informacji.
Pozdrawiam
 

elpe

New member
No, to jest model prawie idealny,
zwracajac uwage ze nie obsluguje 24 fps, bialy moze nie rzucac sie w oczy.
Ale jezeli masz wciaz poprzedni panel to wlacz je i zobaczysz roznice.
Bialy bedzie bielszy na starym a ladniejszy czarny na nowym.

No i wciaz kolory na pionku wygladaja lepiej. Gdybym nie widzial pionka wzialbym tego panasa bez gadania :D Naprawde interesujacy model.

Ale obecnie czekam na przystepna cene pionka pdp-lx508d ;]
 

Sansei6

Member
Bez reklam
walszyn a jaką masz kablówkę? Czekam na dalsze info, jak ci sprzęcik chodzi, hmm no i ciekawi mnie z jakiej mniej więcej odległości oglądasz, bo ja chyba jednak narazie pozostaje przy 42 calach, choć 50 mnie kusi :D ale narazie to plany, ciekawe kiedy coś nowego z PAN dołączy do oferty :D
 

Gozel

New member
W końcu ktos ma osobiście ten telewizor. Czekam na dokładniejsze wrażenia :D Np: w razie możliwości jak spisuje sie z materiałem blu-ray/hd dvd ( czy widoczny jest judger)
 

walszyn

New member
Co do Pionka to super tv , tylko cena przerosła trochę formę nad treścią,
22 tysiące redukuje niemiłośernie potencjalnych kupców.
Kablówka jest osiedlowa na poziomie UPC, brakuje mi na cyfrze+ polsatów sportowych więc zostawilem.Oglądam z około 4 metrów i jeszcze jedna uwaga.
Przeszedłem drogę wszystkich rozmiarów plazm 37",42" i teraz 50" i wierzcie mi,że zawsze pozostawał niedosyt przy mniejszych, czemu nie kupiłem ciut większej. W innym wątku tego forum dotyczącego plazmy TH-42PV60E moje zdanie popierało wielu właścicieli 42". Po okresie wstępnej fascynacji zastanawiali się czemu nie wybrali 50".Jeżeli nie blokuje Was kwestia ceny bierzcie zdecydowanie 50.Trochę większy pokój też jest mile widziany ! niestety.
Popróbowałem z ustawieniami i jak się trochę podkręci to też jest nieźle nawet na kablowce , ale pierwsze dni wszyscy zalecają nie szaleć z ustawieniami na maksa.Mam mało czsu na oglądanie ze względu na pracę ,ale może w weekend coś oglądnę na dvd.
Co do blue-ray/HD nie mam wiedzy,poniważ nie mam takowego odtwarzacza,ale tylko dlatego,że nie ma co oglądać.Jak będzie większa oferta z pewnością kupię.
Załuję tylko,że oferta kanałów HD jest taka mizerna.Na NG ciągle powtórki.
Ta plazma dopiero robi odjazd na dobrym sygnale HD. Póki co pozostaje czekać na nowe kanały HD.
Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
walszyn ta kablówka to jakaś sieć czy może np Vectra? hmm też tak się zastanawiam i myślę czy by nie 50 cali, ale.... czy się na tej ścianie cop chcę zmieści ;)
 

danielos75

New member
Mam Panasonic 42PY70

Kupiłem 42PY70. Jest wszystko ok ,uwaga na transport pudło jest naprawdę gigantyczne a powinno się je przewozić tylko w pionie.
Dostałem też pytanie odnośnie grubości, nie jest on może ultra cienki i tu też rozważałem zakup Samsunga 50P96FD bo pod względem wizualnym i estetycznym chyba lepiej się prezentują ale nie była narzazie dostępna wersja 42 cale.
Co do Panasonica czy ktoś może mi przypomnieć jak się zachodzi do menu serwisowego żeby sprawdzić ilość przegranych godzin?
Obraz z kablówki UPC oglądalny,DVD po HDMI bosko,nie podłączałem jeszcze kompa ani konsoli.
Dźwięk średni raczej przereklamowany szkoda że te głośniki nie są na przykład demontowalne :(


Danielos
 

elpe

New member
Bo glosniki dopiero sa dobre w wersji 700.

Ja jednak jak poczytalem o trybie 24 fps - to jednak zrezygnowlaem z tego TV. Ktos pisal na forum, ze w japonii jest juz wersja z obsluga tego trybu.
 
Do góry