Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

Gozel

New member
Chodziło mi o zdjęcia 42 PY70 lub 50 PY70. Obojętnie z jakiej strony:D Ale wydaje mi sie że design w nich jest identyczny do tego z LCD full-hd panasa. Te głośniki po bokach trochę irytuja:/
 

Gozel

New member
Na www.panasonic.de mozna porównac sobie modele PZ70E i PZ700E ( to chyba w odpowiedniki naszych PY ). Tak jak pisałem wczesniej różnice jakich sie dopatrzyłem to dźwięk ( brak głośników bambusowych i niejakiego SRS Surround XT), róznica w 1 gnieździe HDMI oraz kontrast wyższy w modelu PZ70E (????????). No i design. Obie matryce wydają się byc takie same( pełne full hd ). Ciągle się wacham miedzy panasem PY70 a JVC V80. Cena przemawia za PY70. Czekam tylko zeby był w końcu dostepny i ktoś opisał swoje wrażenia...:grin:
 

spoq

New member
a co sadzicie o tym ,że TH-42PY70P nie obsługuje 24fps, a przy HD to bardzo ważne. Zastanawiam się jak to się ma przy oglądaniu filmu z Bluraya lub gry z ps3.
 

Gozel

New member
spoq napisał:
a co sadzicie o tym ,że TH-42PY70P nie obsługuje 24fps, a przy HD to bardzo ważne. Zastanawiam się jak to się ma przy oglądaniu filmu z Bluraya lub gry z ps3.

http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/07/30/Panasonic-Viera-TH-42PZ700B-42in-Plasma-TV/p1 Tu jest recenzja odpowiednika PY700 P. Jako główna ( i praktycznie jedyną?) wade wymieniono brak obsługi sygnału 24fps. Napewno jest to spora wada. W recenzji na tym forum wspominano o tym i objawia się to judgerrem. Ja jednak gdy oglałem ten telewizor na żywo u kolegi, a robiłęm to wiele godzin ( głównie grając na PS3 ale tez oglądaliśmy filmy) moge powiedziec, że i tak ten telewizor jest świetny.
 

spoq

New member
Gozel napisał:
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2007/07/30/Panasonic-Viera-TH-42PZ700B-42in-Plasma-TV/p1 Tu jest recenzja odpowiednika PY700 P. Jako główna ( i praktycznie jedyną?) wade wymieniono brak obsługi sygnału 24fps. Napewno jest to spora wada. W recenzji na tym forum wspominano o tym i objawia się to judgerrem. Ja jednak gdy oglałem ten telewizor na żywo u kolegi, a robiłęm to wiele godzin ( głównie grając na PS3 ale tez oglądaliśmy filmy) moge powiedziec, że i tak ten telewizor jest świetny.




Szukałem i nie moge znależc co to jest "judgerr". Czy oglądając dynamiczne sceny w HD obraz był płynny, i czy faktycznie brak obsługi sygnału 24fps przy sygnale HD ma tak duże znaczenie(tzn. czy człowiek jest wstanie zobaczyc różnice w płynności)
 

Arek

Member
Powiedzcie, czy macie jakąś regułę sprawdzania nr seryjnego telewizora przed zakupem? Np. aby poznać datę produkcji konkretnego egzemplarza?

Korzystałem kiedyś z takiego sprawdzenia w przypadku lustrzanki cyfrowej, aby wykluczyć pierwsze egzemplarze które były z "wadami wieku dziecięcego". Producent często zmienia - ulepsza produkt podczas jego życia eliminując pewne usterki które wychodzą u pierwszych uzytkowników.

Coraz bardziej czaję się na Pv700 :grin: i chciałbym przy zakupie mieć pewność że to "świeży" model

pzdr
 

Macieks34

New member
pv70

42 oczywiscie..zreszta nawet 37 ciezko kupic za takie pieniadze..bardzo dobre ceny na lcd...


otwarcie moze byc bardzo krotkie pasaz jest nieskonczony..wiec moze sie powtorzyc sytułacja z wrocławia ze zamkna po 30 minutach...zalezy od inspektora
 

Macieks34

New member
cena

Widziałem tylko 50"pv 700 ale cena bya wysoka..Nie wiem jak duzo maja sztuk,czy to na stałe..ale nie było tego w gazetce promocyjnej ..Czas pokaze..niedługo otwarcie w Krakowie MM wiec znow bedzie mozna szukac okazji:)
 

robi74

New member
ja kupiłem PV700P za 3999 w Euro agd w Gdańsku Matarni nowiutki zapakowany, w Saturnie we Wrzeszczu jest PV70 za 2990.

zapomnielem dodac ze PV700 w saturnie jest strasznie drogi 5999
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

elpe

New member
To i mnie tu przywialo za tym TV. Wydaje mi sie ze to jest ten TV, ktory chce kupic.

Mnie co prawda interesuje wersja PZ dostepna w Anglii (tutaj przebywam).
Rozumiem ze kwestia pomiedzy PZ70 a PZ700 nie zostala jeszcze roztrzygnieta do konca. Licze ze sie pojawi niebawem pelne info bo roznica w cenie ogromna a nie koniecznie potrzebuje bambusy ;-)

Mam za to inny problem. Na stronie angielskiej:
http://www.panasonic.co.uk/plasma-tv/index.htm
widnieja takie modele:
TH-42PZ70B - 1300 funtow
TH-42PZ700WALL - 1900 funtow
TH-42PZ700PED - 1800 funtow
I teraz pytanie. Roznica w cenie jest 100 funtow wiec nie tak malo. Pierwszy jest do montowania na scianie a drugi ma podstawke. Pytanie jest, czy jak mi sie podstawka znudzi to czy bedzie mozliwe zamontowanie tego TV na scianie.


Powod (mozna nie czytac): Powiem szczerze ze jest to dla mnie bardzo znaczaca informacja, z tego wzgledu ze od czasu do czasu sie przeprowadzam i nie wiem kiedy sie na stale osiedle :D Do tego czasu wolalbym miec podstawke a jak kupie dom, to powiesic na scianie :D



EDIT1:

Do roznic pomiedzy 70 a 700 znalazlem roznice przy
Multi Window
700 posiada: PIP/PAP/PAT

70 posiada: PAT

Przynajmniej wg angielskiej strony panasonica.
 
Ostatnia edycja:

seba88

New member
Th42pv70ep

TH42PV70EP taki o to model znalazłem sobie w Euro RTV AGD cena- 3990
Gościu w sklepie powiedział ze to nowość doiero wyszedł na polski rynek wedug Was opłaca się go kupić. Będe na nim głownie oglądał kablówke no i mam zamiar podłączyć go do PC-ta (jesli jest mozliwe) oczywiście DVD do tego tez podłacze. mam nadzieje ze ktoś mi pomoże w wyborze albo poleci coś lepszego za podobną cene.

Z góry wielkie dzięki za pomoc
 

elpe

New member
widzialem dzisaj 50'' 70tke. I kolor bialy wygladal bardzo mizernie.

Gdzies tam dalej wisial jakis samsung LCD i bialy wygladal jak bialy.


ps
sorry za post pod postem, ale cos nie widze przycisku edit , mam nadzieje ze automatycznie zlaczy posty.
 

Seevy

New member
Potwierdzam siec EuroRTVAGD 3990zł to mega cena:) trzeba jednak się domagac bo na wystawce w sklepie 4490:( dodatkowo mozna sprawdzic dostepnosc w necie i zrobic rezerwacje a potem spokojnie jechac odebrac oczywiscie pisze o PV700
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Gozel

New member
Mówisz że kolor biały na tym telewizorku słabo wyglądał?....hmmm...w innych modelach apnasonica nikt na biel nie narzekał, więc wnisokuje że jest to wina sygnału/kalibracji/warunków w sklepie.
 
Do góry