Panasonic TH-42PY700 i PY70 Full HD

ArtS007

New member
Bez reklam
Podejrzewam, podkreślam: podejrzewam, że Time podaje czas, zaś Count to ilość włączeń telewizora. Włącz go ponownie na godzinę i porównaj wyniki. Sam się przekonasz.

ArtS :)
 

PIOTRLAUBE

New member
Panas TH-50PV700P - Ilość przepracowanych godzin

Bardzo dziękuję za cenne uwagi i info - szczególnie Dru, ar2 oraz ArtS007.

Tak na marginesie. Mój nowy Panas TH-50PV700P świeci po prostu rewelacyjnie (jest i kolor i jasność i czerń). Porównywałem go z Pionkiem 507 XD, wybrałem jednak panasa chociaż cena obu plazm była porwnywalna. Nie jestem żadnym super znawcą czy fachowcem od wężo-mrówek. Po prostu w mojej ocenie Panas świeci lepiej.
Mam dużą odległóść od ekranu, ok.5-6m. Te wszystkie opinie o Pionku i jego "mistrzostwie świata" są przesadzone. TH-50PV700P jest sprzęgnięty na razie z tunerem C+ ale mam nadzieje że jutro wieczorem zaświeci już w HD (także cyfry).

Pozdrawiam wszystkich niezależnie od tego co im świeci !!!
Piotr
 

robl

New member
CZesć, dołącze się do Waszego forum :)
Zastanawiam się nad kupnem plazmy 42 cale. Rozważam zakup Panasonica 42PV700.

Czy jest to dobry wybór? Jeśli nie to co można kupić w podobnym orzedziale cenowym?

W najbliższych dniach w sklepach na dobre zagości nowy model 42PY700. Jak sądzicie, czy spowoduje to spadek ceny PVki (w najbliższych 2ch tygodni)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Robert
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczekujemy z niecierpliwością na ten model Panasonica. Mamy obiecane na testy. Jak wejdą sprawdzimy co i jak ?
 

josue

New member
PY700 i PV70 - niekceptowalny obraz przy sygnale DVD - dlaczego?

Witam wszystkich,

Przymierzając się ostatnio do zakupu jakiegoś TV oglądałem najnowszą plazmę Panasonica 50PY700, 42PY700 i 50PV70. Podłączone były one do dwóch różnych odtwarzaczy DVD (jeden to był w zasadzie HDDVD) kablem component jak i potem hdmi. Płyta - to jakieś demo ze Spidermanem i demo Sony. I co mnie zdziwiło: wokół liter i wszelkich krawędzi widniała delikatna przeźroczysta otoczka. Również litery generowane przez DVD ( np. informujące o trybie pracy ) miały przesunięte w prawo cienie. Ogólnie obraz filmu z DVD był beznadziejny - tak to trzeba nazwać. Oglądałem wczoraj fimy u kolegi na Pionierze 507 i takich efektów tam nie zauważyłem. Podejrzewałem jakieś tryby, ulepszacze itp, ale w menu TV ani DVD nic nie znalazłem.

I teraz pytanie - czy to normalne, że tak działąją plazmy? Sprawdzałem 3 modele Panasonica w dwóch sklepach. Czy tylko Panasonici nie nadają się do sygnału DVD?

Pozdrawiam,
Josue
 

PIOTRLAUBE

New member
Witam,
Od kilku dni świeci u mnie nowa plazma Panas 50PV700. Obecnie źródłem sygnału jest tuer cyfry+ HD i obraz jest jak żyleta. Dlatego to co widziałeś w sklepie to jakiś żart albo beznadziejne podłączenie sygnału przez obsługę sklepu. Obraz z DVD również idealny. Mogłem kupić również Pionka 507 XD ale wedlug mnie Panas ma lepsyz obraz. To oczywiscie wylacynie moja prywatna ocena.

Bądź spokojny plazma Panas 50PV700 to idealnie rozsądny wybór przy równowadze ceny i jakości.

Pozdrawiam,
Piotr
 

neon

New member
Panasonic TH-50PY-700P

Wreszcie 10-ego sierpnia dostałem zamówioną plazmę. Podłączyłem dekoder HD Cyfry Plus przewodem HDMI jest obraz i dzwięk, natomiast po podłączeniu nboxa recordera N-ki przewodem HDMI przy ustawieniu wszystkich możliwych rozdzielczości nie udało mi się uzyskać obrazu ani dzwięku. Dopiero po wybraniu trybu DVI pokazał się obraz ale bez dzwięku. Dzwięk można uzyskać po podłączeniu nboxa z kinem domowym. Oglądając programy z Cyfry i N-ki występuje różnica w nasyceniu kolorów, mam pytanie jak ją usunąć?
Jestem też bardzo zdziwiony dużą niścisłością firmy Panasonic która podaje na swojej stronie pobór mocy 371 W a na tabliczce znamionowej widnieje wielkość 561 W. Skąd taka różnica? Reszta jest ok.
Z obrazu jestm bardzo zadowolony bo białe jest białe aczarne jest czarne i kolory są też wspaniałe. Plazme umieściłem na wieszaku i oglądam ją z 2,5m ale najlepiej z 4m.:eek:k:
 

Gozel

New member
Orientuje się ktoś czy w tych modelach Panasonica wystepują sławne "duszki"? Na forum o Pioneer'e ludzie się zachwycają że problem został zlikwidowany. A jak jest w panasach?
 

SCOTI

New member
Witam. Byłem już zdecydowany na zakup plazmy 42PV70 a tu znowu pojawiają się nowe modele i w dodatku full hd. Dodatkowo będą miały matowy ekran redukujący efekt lustra co w moim nasłonecznionym pokoju myślę że będzie miało znaczenie. Wybrałem rozmiar 42. Z firmy Panasonic jestem jak na razie zadowolony. Posiadam już kino domowe SC-PT850 i TV 32PX10P tej firmy. W związku z tym mam pytania czy warto poczekać i dopłacić do wersji full hd , kiedy będą pierwsze testy nowych modeli. Pozdrawiam.
 

Przemcio73

New member
SCOTI napisał:
Witam. Byłem już zdecydowany na zakup plazmy 42PV70 a tu znowu pojawiają się nowe modele i w dodatku full hd. Dodatkowo będą miały matowy ekran redukujący efekt lustra co w moim nasłonecznionym pokoju myślę że będzie miało znaczenie. Wybrałem rozmiar 42. Z firmy Panasonic jestem jak na razie zadowolony. Posiadam już kino domowe SC-PT850 i TV 32PX10P tej firmy. W związku z tym mam pytania czy warto poczekać i dopłacić do wersji full hd , kiedy będą pierwsze testy nowych modeli. Pozdrawiam.
To tzw. przyzwyczajenie do marki:) Mam model 37 calowy pv70 i jestem z niego bardzo zadowolony. Piszesz, że się zastanawiasz nad nowym full hd. Weź pod uwagę jeden bardzo istotny fakt, że cena także będzie adekwatna do jego możliwości. Z pewnością byłby to ekstra zakup:D Tylko musiałbyś posiadać bardzo dobry sygnał, żeby wykorzystać jego możliwości- dobre dvd, sygnał hd, np. jakiś BR czy HDDVD, może n-ka. Z sygnałem sd nie zauważyłbyś różnicy
pozdrawiam
Czy już zamówiłeś ten fullhd? Czy Ciebie źle zrozumiałem;)
 

neon

New member
Gozel napisał:
Orientuje się ktoś czy w tych modelach Panasonica wystepują sławne "duszki"? Na forum o Pioneer'e ludzie się zachwycają że problem został zlikwidowany. A jak jest w panasach?
W moim nowym bo od tygodnia TH-50Py 700P nie zauważyłem.
Jerzy.
 

SCOTI

New member
Nie zamówiłem jeszcze. Będę czekał na pierwsze opinie i testy. Nowe plazmy mają być dostępne we wrześniu. Ceny sugerowane przez Panasonic Polska są bardzo atrakcyjne TH-42PY700 – 9199 PLN
TH-42PY70 – 6999 PLN. Szczególnie model PY70 przy tej cenie może być hitem. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie 42 Full Hd wjedzie we wrześniu i musisz mieć dobry sygnał aby to wykorzystać.
Dziś skalowanie jest po stronie mniejszej rozdzielczości bo narazie i jeszcze przez wiele lat sygnałów SD w Polsce będzie nieporównywalnie więcej.
Więc sparwdziłbym dobrze - Pioneera modele 7 mej lub 8 mej generacji.
A Panasonica poczekałbym zdecydowanie na full HD.
Czkamy na modele testowe.
 

robiik_pl

New member
Witam Wszystkich,

Rowniez sie zastanawiam nad zakupam plazmy 42 Full HD Panasonica i rowniez czekam na testy. Wrzesniowe wydanie Audio-Video ma miec test plazm 42" wiec moze juz bedzie...
Kiki - mam pytanie do Ciebie - piszesz, ze bedziecie mieli w sklepie te plazmy we wrzesniu. Prosze wytlumacz jak to jest, ze inne sklepy juz je maja, co mozna sprawdzic na Skapcu(http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/212755). Zastanawiaja mnie tez ceny, ktore zaczynaja sie juz ponizej 7.500 PLN za model TH-42PY700 P. Czy to kwestia silnej konkurencji czy moze jakies 'trefne' modele?

p.s. To moj pierwszy post i pewnie nie ostatni :)

pozdrawiam serdecznie,
Robert
 
Ostatnia edycja:

Przemcio73

New member
robiik_pl napisał:
Witam Wszystkich,

Rowniez sie zastanawiam nad zakupam plazmy 42 Full HD Panasonica i rowniez czekam na testy. Wrzesniowe wydanie Audio-Video ma miec test plazm 42" wiec moze juz bedzie...
Kiki - mam pytanie do Ciebie - piszesz, ze bedziecie mieli w sklepie te plazmy we wrzesniu. Prosze wytlumacz jak to jest, ze inne sklepy juz je maja, co mozna sprawdzic na Skapcu(http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/212755). Zastanawiaja mnie tez ceny, ktore zaczynaja sie juz ponizej 7.500 PLN za model TH-42PY700 P. Czy to kwestia silnej konkurencji czy moze jakies 'trefne' modele?

p.s. To moj pierwszy post i pewnie nie ostatnio :)

pozdrawiam serdecznie,
Robert
Może zanim wypowie się kiki napiszę coś od siebie. Jestem w 99% przekonany, że żaden z tych sklepów nie posiada jeszcze tych modeli.
 

SCOTI

New member
Witam. Jeśli ceny na skapiec.pl i ceneo.pl potwierdzą się to tańszy model full hd PY70 może kosztować ok.5000tys. zł .Przy takiej cenie to kupię bez zastanowienia. Przeczytałem ostatnio bardzo ciekawy artykuł na temat jesiennej ofensywy cenowej. Sprzęt elektroniczny ma stanieć nawet o 50% w tym plazmy i lcd o 15%. Sprzedaż płaskich telewizorów lcd lub plazmy rośnie w tempie 100 proc. rocznie. Oczywiście są to dane i prognozy największych sieci handlowych w Polsce. Czy tak faktycznie będzie okaże się niebawem. Oj wydaje mi się że szykuje się gorąca jesień. Ciekawy jestem tylko co zrobi Pioneer ze swoimi kosmicznymi cenami?. Pozdrawiam.
 

puz

New member
Witam.
Od ok. 4 m-cy mam 42' pv700 i gra prawie non stop. Obraz super, czerń idealna, zero duszków. Wczesniej miałem LG px5r (zresztą bardzo dobra plazma) ale siadła matryca. Przyjaciel ma pionka i po pół roku użytkowania jest powypalana (nie wiem, może nie wie jak używać bo to jego pierwsza plazma).
Polecam wszytkim pv700 i pozdrawiam.
 

Gozel

New member
Pytanie do posiadaczy Panasonica:
Czy po aktualizacji softu N-ki telewizor dobrze współpracuje przez HDMI tzn: czy odbiera w końcu dźwięk i obraz?
 
Do góry