Panasonic TH-42PV700P czy lepiej TH-42PV80?

hdmaniac

New member
Witam szanownych forumowiczów.

To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.
Zastanawiam się który TV lepiej kupić czy ze starej serii ale bardzo dobry TH-42PV700P czy lepiej już z nowej serii 8 np. TH-42PV80.
Proszę o informację i uzasadnienie.
Pozdrawiam

Czy nikt mi nie doradzi?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie PV 80 - poprawione ma elementy czerni i skalowania obrazu.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023 - poczytaj test.


02688ce28ed946b6med.jpg
 

Leszczu

New member
hdmaniac napisał:
Sorry ale nic z Twojej wypowiedzi nie kumam ani jaki TV oglądałeś ani który grał wyśmienicie.
jezeli nei znasz modeli panasonika to mozesz nie kumac:-D

Aha KIKI czemu PV80 a nie PY 80?
PV80=Rozdzielczość: 1024 x 768(HD)
PY80=Panel plazmowy G11 Full HD (1920 x 1080 pikseli)
wiec po co kupowac taka matryce ??
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Choćby dlatego, że dla odległości powyżej 2-2,5 m nie zauważysz różnicy. A jeśli wydaje Ci się, że zauważysz to masz rację- wydaje Ci się ;)

Sam to zresztą napisałeś: ".... niewiem cz ty to byl Pv czy PY700... "
 

Leszczu

New member
pawelll napisał:
Choćby dlatego, że dla odległości powyżej 2-2,5 m nie zauważysz różnicy. A jeśli wydaje Ci się, że zauważysz to masz rację- wydaje Ci się ;)

Sam to zresztą napisałeś: ".... niewiem cz ty to byl Pv czy PY700... "

tak ale ja niepamietam jaki to byl model bo od\gladalem wtedy mase tv kazdy z 1 metra.
 

hdmaniac

New member
Dziś oglądałem obydwa TV w sklepie był wyświetlany obraz SD TVP1 oraz HD n-sport i moje wrażenia są następujące:

TH-42PV700P - obraz jest ostrzejszy niż w TH-42PV80 ale przez to widać bardziej piksele i niedoskonałości obrazu SD, czerń w porównaniu z TH-42PV80 przypominała raczej szarość, dzwięk o niebo lepszy niż w TH-42PV80.

TH-42PV80 - obraz mniej ostry, jakby leko rozmyty ale przez to dobrze ukrywał mankamenty SD i przy dłuższym patrzeniu był bardziej przyjemny dla oka niż z TH-42PV700P, czarny to czarny.

Jeśli chodzi o obraz HD to niestety mam wrażenie że ostrzeszy był na TH-42PV700P to rozmycie obrazu SD w PV80 które tak dobrze wpływało na niego niestety występowało również w HD i zacierało ostrość. Być może były włączone jakieś polepszacze które przy HD można wyłączyć i będzie wtedy obraz żyleta.
Jednak kontrast lepszy jest w PV80.
Takie odniosłem wrażenie.
 

piotdz

New member
Leszczu napisał:
jezeli nei znasz modeli panasonika to mozesz nie kumac:-D

Aha KIKI czemu PV80 a nie PY 80?
PV80=Rozdzielczość: 1024 x 768(HD)
PY80=Panel plazmowy G11 Full HD (1920 x 1080 pikseli)
wiec po co kupowac taka matryce ??
Dlaczego nie warto dopłacać do FullHD:
1) wszystkie dostępne u nas platformy nadają najwyżej w 1080i
2) PY żre dużo więcej prądu od Pv (255W vs 385W przy 42")
3) nawet jak już znajdziemy coś w FullHD (PSke czy BlueRay) to różnicę widać dopiero z odległości ok 1.5m dla 42". Z 3m 1080p wygląda tak samo jak 720p
http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html

Oczywiście pozostaje trudny do obalenia argument przyszłościowości ;) jednak ja osobiście wątpie, aby nadawcy zaczeli nagle nadawać w 1080p zamiast 1080i. Niestety pasmo zarówno w kablówce jak i na satkach kosztuje.

pozdrawiam,
Piotr
 
Do góry