PANASONIC TH-42 PE 55 czy ktos to ma?

maszek

New member
Bez reklam
zubek01 napisał:
Na wszystkich kanałach z anteny naziemnej przy przełączaniu na np polsat czy tvn tez tak sie dzieje.Tak mam cyferke podłączoną i na cyferce chodzi super nic nie skrzeczy itp.
Na cyferce obraz igła na dvd probowalem z divxem tez zajebiście.
Ogónie polecam ta plazme.

Podejrzewam, że ma to związek z detekcją sygnału stereo NICAM przy odbiorze naziemnych stacji TV natomiast dla Cyfry+ taki "problem" nie wystąpi bo masz "na czysto" podstawiony sygnał stereo z tunera.
 

simon

New member
zubek01 napisał:
Tak trzeszczy jak ktoś by znał kombinacje klawiszy do wejścia w menu serwisowego to prosze o informacje.Dowiedziałem sie że te telewizory maja standardowo ustawiony głos na PAL B,G i trzeba przestawić na D/K .Jęzeli ktoś ma tez taki problem to zapraszam na PW i wymienimy doświadczenia mam cały schemat tego menu tylko nie wiem jak wejść.
Pozdrawiam

Z tym akurat nie mam problemów:

soprany na min
basy na max
trzymasz na piloci klawisz index
wciskasz na tv klawisz "strzalka w dol"

Ale jeśli wiesz gdzie zmienić w tym menu dźwięk to będę bardzo wdzięczny bo mam taki sam efekt. Trochę poguglałem i wszędzie była odpowiedź, że trzeba przestroić fonię w telewizorze. Nie mam pojęcia, dlaczego taki sprzęt nie ma wyboru fonii w menu ? Czy opłaca się w dzisiejszych czasach robić coś co nie jest uniwersalne na całym świecie.

PS: Wiadomość dla użytkownika Zubek01

Chciałbym sie z Tobą skontaktować ale nie mogę nic do Ciebie wysłać, bo najpierw musisz wejść w ustawienia i włączyć opcję:

Przysyłanie prywatnych wiadomości
 
Ostatnia edycja:

zubek01

New member
PANASONIC TH-42 PE 55 czy ktos to ma? Odpowiedz na ten wątek

Simon mam na pdf pokazane całe menu serwisowe ale z modelu Pa50 i na jednym z forum koleś mi odpowiedział cytuje"Witam. Sprawdz w ustawieniach: Serwis 2, opcja 1, bit5 wartość 0, a bit6 wartość 1 lub 0. Powodzenia"
 

gad7

New member
Z ta cena zubek tos troche przesadzil! Za 6000 mozna miec 42pa50 z podstawka a nawet nizej lub 37pv500. A za 1 zlacze i tuner to chyba nie warto.A ktos wie jak wejsc w menu serwisowe do 37pa50?
 

gad7

New member
A dowiedzialem sie ze 55 nie ma polskiego menu i moga wystapic klopoty w odbiorze telewizji lub nawet niemozliwosc jej odbioru ze wzgledu na tuner telewizji cyfrowej naziemnej i trzeba cos tam w niej grzebac!
 

zubek01

New member
No widzisz gad7 jak sie tylko słysza a sie nie ma w domu to tak to później jest.A za 2 miesiace myslisz co ludzie będą kupować Pa50?
Zobaczymy za ile czasu bedziesz dokupował tuner DVB-T?
Jasne nie ma polskego menu, a ile w nim grzebiesz zeby było ci potrzebne menu pl?
TH42Pa50 miałem do kupienia za 5400+podstawa 250zł ale chciałem mieć lepszy i dałem więcej,wiec niech cie portfel nie boli z tego powodu.
Dementuje odrazu wypowiedź że Pe55 nie odbiera polskich stacji, wszystko chodzi jak należy.

Pozdrawiam
 

gad7

New member
Sorki zubek nic nie mam do twoich pieniedzy ani tego ze troszke przeplaciles. Ale z moich wiadomosci wynika iz modele 55 czy to 42 czy 37 nie beda w polsce sprzedawane! A dlatego iz po pierwsze wchodza nowe modele i dwa 55 rownolegle sprzedawane z 50 na zachodzie o tych samych parametrach ale z tym tunerem. A najgorsze jest to iz fonia moze ci nie dzialac poniewaz leci wszystko przez ten tuner. A eurogwarancja nie obejmuje w tym sprzecie tego tunera ani dodatkowego wyjscia i jak cos w tunerze siadzie i rozwali ci cos innego to lecisz z ta plazma na zachod, bo w polsce i owszem naprawia ci ale odplatnie. A wlasnie gdzie masz dojscia za taka cene? Ja u niemca w hurcie 42 50 widzialem za 1430 euro no chyba ze wieksza ilosc to taniej. JESZCZE RAZ SORKI.
 
Do góry