Panasonic ST50E - problem z wifi

StefanTG

New member
Witam, od kilku dni użytkuje Panasonica ST50e i mam problem z połączeniem WIFI . Problem polega na tym, że telewizor czasami nie znajduje żadnej sieci wifi, mimo tego, że wokół dostępne są 3. Problem znika po odłączeniu telewizora od prądu.
Czy ktoś z was miał może taki problem ??
 

melkorr

New member
Witam, od kilku dni użytkuje Panasonica ST50e i mam problem z połączeniem WIFI . Problem polega na tym, że telewizor czasami nie znajduje żadnej sieci wifi, mimo tego, że wokół dostępne są 3. Problem znika po odłączeniu telewizora od prądu.
Czy ktoś z was miał może taki problem ??

Witam,

Mam ten sam problem w ST50, po aktualizacji jest to samo. Niestety nic nie poradzę, po prostu potwierdzam. Może jakaś późniejsza aktualizacja poprawi działanie Wi-Fi.
 

MaciekMR

New member
Witam,

Mam ten sam problem w ST50, po aktualizacji jest to samo. Niestety nic nie poradzę, po prostu potwierdzam. Może jakaś późniejsza aktualizacja poprawi działanie Wi-Fi.

50-tki mają karty dualne WiFi: 2,4GHz i 5GHz. Zakładam, że sprawdzaliście na 2,4GHz. Może ktoś sprawdzić na wariancie 5GHz?

Pozdr.
MR
 

setis

New member
Witam,
w moim Panasonic 50st50e jest ten sam problem. Mianowicie po włączeniu tv sieć jest wykrywana. Wykrywa server i pliki udostępnione przez dlna. Po jakimś czasie jeśli jej nie wykorzystuje, a oglądam poprostu kablówkę znika. Pomaga jedynie wyłączenie tv i włączenie ponowne.
Czy ktoś ma jakieś rozwiązanie ?

ps1. serverem jest router netgear3500wnr z wgranym linuxem tomato. Sieć działa na wszystkich 3 trybach b/g/n.
 
Ostatnia edycja:

marcin4196

New member
st50e

Mam to samo problem znika po przywróceniu ustawień fabrycznych ale na jakiś czas. Dzwoniłem do Panasonica to powiedzieli właśnie aby resetować . A jak tak dalej będzie to serwis.
Rozwiązał ktoś to dziadostwo.
 

xadamux

New member
myślałem że to przypadek i jestem z tym sam ale to chyba rzeczywiście ma jakiś związek bo gdy mam podpięty dysk to tv gubi ustawienia a jak odepne to ustawienia sie znajdują, musze zadzwonić do serwisu i powiedzieć o tej przypadłości bo to nie są żarty
 

Gasol

New member
myślałem że to przypadek i jestem z tym sam ale to chyba rzeczywiście ma jakiś związek bo gdy mam podpięty dysk to tv gubi ustawienia a jak odepne to ustawienia sie znajdują, musze zadzwonić do serwisu i powiedzieć o tej przypadłości bo to nie są żarty

To wskazywałoby na to, że WiFi też jest być może wewnętrznie podpięte pod USB. Przyczyna może być w niewydolności zasilania. Czy ten dysk ma swój zasilacz?
 

xadamux

New member
dysk jest bez zasilania zewnętrznego a też nie mam możliwości podpiąć takiego co by miał zasilanie w celu sprawdzenia. W wolnej chwili będę dzwonił do serwisu i zapodam temat z ciekawości
 

akai_ryu

New member
ten sam problem

Cześć od kilku tygodni też mam ten tv i dokładnie ten sam problem. Dzwoniłeś może do tego serwisu ? Udało się komuś rozwiązać ten problem ?
Z góry wielkie dzięki za wszystkie sugestie.
 

xadamux

New member
Jutro o 10 mam umówionego serwisanta to zaraz napisze co udało sie zdziałać
Ale co ciekawsze, dzwoniłem na infolinie Panasa (to że są tam podawane nierzetelne informacje to pomine,podobno nie występuje to w każdym tv choć byłbym skłonny założyć sie o własne zęby że jest to u każdego posiadacza przynajmniej seri st50 który podpina dysk zewnętrzny bez własnego zasilania pod usb, bo idąc na logike każdy Tv tej serii jest skonstruowany tak samo, a różnica w sofcie to soft I lub soft II zatem poprostu zrobiono bubel w tym temacie a Panasonic chce sprawę zamieść pod dywan bo Pani sie wymskło że mają odgórny nakaz by takich zgłoszeń nie przyjmować no normalnie jaja ! ) Pani przyznała że problem jest jej znany i że ponoć pracują nad tym "inżynierowie" by problem rozwiązano czym pomóc ma soft który może sie ukazać nie wiadomo kiedy (przyjmując że uptade softu jest średnio 2 razy na rok) lecz prawdopodobnie jest to usterka techniczna a nie wina softu zatem jutro zagadam z serwisantem co on na to i co można by z tym zrobić bo sory ale buląc 8500 za tv to oczekuje żeby to działało jak należy (pomijam już vertical banding który czasem widze a czasem na szczęście nie )
Oj Panasonic nieładnie, nieładnie....
 
Do góry