Panasonic st50 vs gt50 vs vt50

sztmek

New member
Witam!

Zamierzam kupić tv 50-55 cali Panasonic St50 , Vt50 raczej nie ze względu na cenę. Usłyszałem w jednym sklepie że te panasonic st50 (55 cali i 50 itd. ) maja problemy z matrycą ( nie mogłem dowiedziec sie niestety na czym to polega bo Pan w sklepie powiedział ze to pufne (hehe smieszne troche) . Cenę nie bd podawał bo wiadomo po ile te tv stoja. Który tv polecacie ?; Aktulanie sprzedałem hx920 46 cali za mały jak do mojego pokoju ; 50 lub 55 cali byłby idelany. Czy warto dołozyc do vt50 50cali?Duża różnica bd miedzy st50 a vt50 oraz na czym będzie polegać? Czy w tej cenie mogę kupić coś lepszego ( chce plazmę którą za 2-3 lata wymienie na inny Tv. Z ledowych się wyleczyłem juz Czekam na wasze sugestie i odpowiedzi . Pozdrawiam Szymek

Ps: A może gt50?
 

sztmek

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
-20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
3.5-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
tylko wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
-ma wisiec bo juz mój poprzedni wysiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
-jest z boku od strony wschodniej (są żaluzje wiec zawsze można zamknąć nie jest to problem; z reguły jest w pokoju srednio ciemno
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
-posiadałem sony kdl-46hx920
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
-wszystko co miał poprzedniu ; obsługa ntfs ( mkv)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
-cyfra;polsat,bluray ;ps3
10.Jakie urządzenia ?
-te co wyzej
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
2-3h w sumie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
-obojetnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
-informacja , sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
-tak ale rzadko (youtube czy ipla)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
-z 1-2h dziennie ale to róznie
16.Preferencje co do marki ?
-Sony,Panasonic,Samsung,Sharp(raczej Panas ze wzgledu na plazmę
17.Preferencje co do wielkości ?
50-55cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
-efekt halo i słaba czern z boku jak sie patrzy , kąty widzenia i jaskrawość
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
-wieczorem70% w dzien 30%
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
-5400-6400
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
-zeby było dobre i nie migało

Ogólnie mówiac chce miec tv lepszy od mojego poprzedniego (wolę obraz kinowy dlatego skłaniam sie ku plaźmie ) Czekam na odp.Musze podjac decyzje do poniedziałku 8 pazdziernika !! :)
 

sztmek

New member
A dt50 w wersji 55 cali też by był ?(tyle ze to led - z tym efektem halo to jakos go zniose;mniej prądu zuzywa a to ważne ; :) . Czy będzie lepszy od tego st50? Prosze o szybką odpowiedz bo dzisiaj chce podjac juz decyzje odnosnie tv :)różnice w obrazie bd widoczne ? Na kogo korzysc?
 

admat

Member
Witam,
Czy mogę prosić o wyjaśnienie istotnych różnic pomiędzy ST50, GT50 i VT50 i jak to się ma do starszej wersji GT30, VT30. Patrzyłem na stronie producenta i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy GT vs VT poza okularami w zestawie.

Pozdrawiam
 

slimak

New member
Bez reklam
ut50 vs st50 vs gt50 vs vt50

Naprawdę istotna różnica między nimi to szyba (filtr) i dodatkowe ulepszacze obrazu w GT50 i VT50 ważne tylko przy słabym sygnale oraz THX.


UT50 właściwie brak jakiegokolwiek filtra.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , ale jakikolwiek mroczny film w dzień jest nie do obejrzenia, ponieważ światło zewnętrzne oświetla matrycę i czerń zamienia się w szarość na której nic nie widać.
Wieczorem przy świetle górnym jest tak samo. Dopiero prawie całkowita ciemność umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


ST50 minimalny filtr na wprost i silny filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , ale jakikolwiek mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest nie do obejrzenia, ponieważ światło zewnętrzne oświetla matrycę i czerń zamienia się w szarość na której prawie nic nie widać.
Wieczorem przy świetle górnym jest dużo lepiej. Dopiero półmrok umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


GT50 minimalny filtr na wprost i silny filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , ale jakikolwiek mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest nie do obejrzenia, ponieważ światło zewnętrzne oświetla matrycę i czerń zamienia się w szarość na której prawie nic nie widać.
Wieczorem przy świetle górnym jest dużo lepiej. Dopiero półmrok umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


GT30 dobry filtr na wprost i słaby filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można obejrzeć , mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest do obejrzenia, ale rewelacji nie ma.
Wieczorem przy świetle górnym jest podobnie. Dopiero półmrok umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


VT50 dobry filtr na wprost i silny filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest do obejrzenia, ale do LCD jeszcze trochę brakuje.
Wieczorem przy świetle górnym obraz jest już prawie idealny, porównywalny do oglądania VT50 w półmroku.

P.S. Filtr Infinite Black Pro (ST50, GT50) przy patrzeniu na wprost wydaje się minimalnie gorszy (jaśniejszy) od filtra zastosowanego w S10. :-(
 
Ostatnia edycja:

marin81

New member
A ja TV kupuje już od 3 msc i nadal niewiem co wybrać.
W tej chwili zastanawiam się nad taka opcją
42" GT50
bądź
50" ST50

Ogólnie jakoś nie śpieszy mi się ale coś już bym chciał kupić :)
Co wy na to? Co lepiej?

A może Plazmę z Samsunga? 6710, 6800 ??

ogólnie szukam Plazmy z dobrym filtrem odblaskowych gdyż okno waki mi bezpośrenio na ekran :/
Co do wielkości, to teraz mam 42" i styka, bardziej zależy mi na jakości obrazu, w miarę możliwośći braku refleksów oraz tzw. multimedialności ( odtwarzanie filmów z HDD, czytanie napisów, polskiej czcionki itp. )
 
Ostatnia edycja:

Soryu

New member
Bez reklam
Witam!

Zamierzam kupić tv 50-55 cali Panasonic St50 , Vt50 raczej nie ze względu na cenę. Usłyszałem w jednym sklepie że te panasonic st50 (55 cali i 50 itd. ) maja problemy z matrycą ( nie mogłem dowiedziec sie niestety na czym to polega bo Pan w sklepie powiedział ze to pufne (hehe smieszne troche) . Cenę nie bd podawał bo wiadomo po ile te tv stoja. Który tv polecacie ?; Aktulanie sprzedałem hx920 46 cali za mały jak do mojego pokoju ; 50 lub 55 cali byłby idelany. Czy warto dołozyc do vt50 50cali?Duża różnica bd miedzy st50 a vt50 oraz na czym będzie polegać? Czy w tej cenie mogę kupić coś lepszego ( chce plazmę którą za 2-3 lata wymienie na inny Tv. Z ledowych się wyleczyłem juz Czekam na wasze sugestie i odpowiedzi . Pozdrawiam Szymek

Ps: A może gt50?

Jeśli 46" był za mały to raczej 50" zrobi niewielką albo żadną różnicę. Bierz co najmniej 55".
 

admat

Member
Witam,
Kilka postów wcześniej prosiłem o wyszczególnienie różnic pomiędzy ST, GT, VT50 i postawienie ich wobec GT30. Kolega "Slimak" doskonale opisuje różnice występujące w filtrach - dziękuję. Rozumiem że w serii xx30 jest podobnie jak w serii xx50. Jakie natomiast występują inne różnice dotyczące panelu, funkcji, menu itp. Przecież modele xx50 są najnowszą serią, więc jednak coś mają.
Pytam dlatego, że kilka dni temu miałem okazję instalować znajomemu 55ST50. Sam posiadam 42GT30 i jestem rozczarowany jakością obrazu na niekorzyść xx50. Próbowałem ustawić podobnie jak mój egzemplarz i niestety nie da się oglądać. Uruchomiłem na razie tylko DVBT. Nawet w programach TVP1HD i TVP2HD gdzie jakość powinna być dobra twarze występujących osób są jakby "brudne, pocięte, nieogolone". Nie wiem jak to zjawisko nazwać. Nigdy nie widziałem takiego efektu. Wyłączenie polepszaczy nic nie daje. Czyżby jakaś wada fabryczna?
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
 

lm648

Banned
..............Nawet w programach TVP1HD i TVP2HD gdzie jakość powinna być dobra twarze występujących osób są jakby "brudne, pocięte, nieogolone". Nie wiem jak to zjawisko nazwać. Nigdy nie widziałem takiego efektu.
Szanowny Kolego :)
No to żeś "wzorcowe programy" w HD wybrał do wstępnego ustawienia obrazu:) Na tych stacjach TV po prostu nie da się nic porządnie jako tako ustawić [prawdopodobnie jest to sygnał "upscalowany" z SD do HD, a te twarze to na każdym TV tak wyglądają] . Więc odpuść sobie TVP1,2 HD i spróbuj na czymś innym choćby na TVN czy TVN24 może być nawet w SD i na pewno będzie lepiej. Powodzenia:)
 
Ostatnia edycja:

Pingu

New member
ut50 vs st50 vs gt50 vs vt50

Naprawdę istotna różnica między nimi to szyba (filtr) i dodatkowe ulepszacze obrazu w GT50 i VT50 ważne tylko przy słabym sygnale oraz THX.


UT50 właściwie brak jakiegokolwiek filtra.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , ale jakikolwiek mroczny film w dzień jest nie do obejrzenia, ponieważ światło zewnętrzne oświetla matrycę i czerń zamienia się w szarość na której nic nie widać.
Wieczorem przy świetle górnym jest tak samo. Dopiero prawie całkowita ciemność umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


ST50 minimalny filtr na wprost i silny filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , ale jakikolwiek mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest nie do obejrzenia, ponieważ światło zewnętrzne oświetla matrycę i czerń zamienia się w szarość na której prawie nic nie widać.
Wieczorem przy świetle górnym jest dużo lepiej. Dopiero półmrok umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


GT50 minimalny filtr na wprost i silny filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , ale jakikolwiek mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest nie do obejrzenia, ponieważ światło zewnętrzne oświetla matrycę i czerń zamienia się w szarość na której prawie nic nie widać.
Wieczorem przy świetle górnym jest dużo lepiej. Dopiero półmrok umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


GT30 dobry filtr na wprost i słaby filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można obejrzeć , mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest do obejrzenia, ale rewelacji nie ma.
Wieczorem przy świetle górnym jest podobnie. Dopiero półmrok umożliwia cieszeniem się obrazem w miarę porównywalnym z VT50.


VT50 dobry filtr na wprost i silny filtr pionowy.
W dzień wiadomości itp. można przyjemnie oglądać , mroczny film w dzień przy świetle bocznym jest do obejrzenia, ale do LCD jeszcze trochę brakuje.
Wieczorem przy świetle górnym obraz jest już prawie idealny, porównywalny do oglądania VT50 w półmroku.

P.S. Filtr Infinite Black Pro (ST50, GT50) przy patrzeniu na wprost wydaje się minimalnie gorszy (jaśniejszy) od filtra zastosowanego w S10. :-(

Czy porównywałeś ST60 do VT50 pod względem odbić światła. W VT50 w dzień spokojnie da się wszystko oglądać i nie dostrzegam praktycznie żadnej degradacji, ale okno które mam na wprost ekranu odbija się na nim. Jak to jest na ST60. Wcześniej jak tymczasowo używałem monitora 26" do TV, z matową matrycą to obraz mocno w dzień dostawał, nic się nie odbijało ale kontrast ledwo żył.
 
Do góry