Panasonic ST50 - pionowe pasy

tadziktoja

New member
Witam serdecznie. Temat był już poruszany przy okazji innego modelu plazmy, ale postanowiłem założyć nowy temat w związku z modelem ST50.

Wcześniej problemu nie zauważałem, ale dzisiaj oglądałem mecz piłki nożnej i rzuciło mi się to w oczy. Chodzi o jakby dwa pionowe, na bokach ekranu pasy. Zupełnie niewidoczne na statycznym obrazie, ale pojawiające się przy szybkich scenach. Czy to normalne zjawisko. Z tego co czytałem, to wiele osób ma ten efekt, pewnie wiele osób go nie zauważa. Problem jednak istnieje. Sprawdziłem to w inny sposób. Ściągnąłem plik video do testowania obrazu z CZERNIĄ (czyli nic prócz czarnego tła nie widać ) i zwiększyłem jasność na maksa, aż zrobiło się jednolite szare tło. Wtedy te pasy widać. Po lewej stronie i po prawej stronie. Z tą różnicą że z lewej strony jest on dalej od krawędzi ekranu niżeli z prawej strony. w załączeniu przesyłam plik wideo gdzie widać to dokładnie.

Czy to normalne, czy podlega reklamacji? Naprawdę widać to podczas meczów. Od razu wyprzedzam pytania: nigdy nie oglądałem filmów czy tv w formacie 4:3. Te pasy nawet nie są symetryczne i w jednakowej odległości od krawędzi ekranu.


sendspace.pl/file/c636b9ab3efb9169ed370f2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie rozumiem celu experymantu z czernią - potwierdzenie jest wówczas gdy występuje w codziennie używanych obrazach.
Może kupiłeś telewizor który miał już przebieg ?
 

pejotwroc

New member
Gdyby u mnie było to widoczne tylko podczas meczów to skakał bym z radości. Mój ma jeden pas widoczny cały czas przy jednolitym nie za ciemnym i nie za jasnym tle. W meczach widać to jak się przesuwa ekran. Nie reklamuje tego bo słyszałem że to nic nie da (ponoć taka uroda plazmy i niektóre to mają mniej lub bardziej widoczne. Lub wcale). Żona tego nie widzi. Ją jestem pedantem i widzę. Zresztą nie mam kartonu i jak pomyśle o wysłaniu go do serwisu to mnie ciarki przechodzą :)
 

tadziktoja

New member
Kiki.


Zrobiłem ten test po to by potwierdzić to, że ten defekt występuje i tyle. Gdyby nie był widoczny podczas oglądania to przecież bym o tym nie pisał i nie pytałbym na forum o tym, prawda? Rozumiem, że dla Was jest to normalne i należy się z tym pogodzić? Dziwne. Czytałem na zagranicznych forach o tym problemie i niektórym udało się zareklamować tv. Ciekawe co na to Panasonic Polska.



Tzn. po zakupie telewizora sprawdziłem przebieg i miał około 35 godzin. Też pisałem o tym tu na forum i uważaliście, że nie jest to podstawa do obaw.
 
Ostatnia edycja:

wojo4

New member
Ten problem był ponoć w poprzedniej serii 30 a w tegorocznej nic się nie zmieniło. U mnie w GT50 to samo - choć pasek pionowy po prawej stronie wyblakł (zlał się z resztą) ale co dziwne tylko u góry i na dole - natomiast po środku pozostał. TV kupione w kwietniu ma ponad 2000 tys godzin i prawie 650 włączeń więc eksploatowany tv na maksa, bo daje to około 12 g dziennie. Napisałem o przebiegu, bo może z czasem całkowicie wyblaknie.

Nie sądzę, że to są odosobnione przypadki i nie dotyczy serii ST czy GT po prostu Panasonic klepie teraz taką lipę - żenada!

Na temat problemu można więcej poczytać i pooglądać zdjęcia w zamieszczonym linku;

Panasonic 2012 Vertical Band issues (VBI/MVBI) | AVForums.com - UK Online
 

pejotwroc

New member
Na tym forum jeden czy dwóch użytkowników 50VT50 też się skarżyło na pasy lub pasek po prawej stronie. U mnie jest jeden pionowy pasek okolo 10 cm od prawej strony. Pasek jest troszeczkę jasniejszy niż reszta ekranu, ma z 1 cm szerokości i poszarpane krawędzie.
 

lm648

Banned
Ot kolejny przykład na to, że produkowane TV to takie "super" nie są w stosunku do ceny jaką każe zapłacić sobie Panas. Jednym słowem nie ma na co czekać tylko i wyłącznie reklamacja, przecież to jest bubel :x Sprawę należy nazwać po imieniu.
PS.
natomiast SzP. Kiki proponuje jakieś tajne układy :)
i tylko nie piszcie, że wszystkie plazmy tak mają :)
 
Ostatnia edycja:

tadziktoja

New member
Witajcie.

Dzisiaj był u mnie "technik" w sprawie tego bandingu. Według technika nic on nie widzi nadzwyczajnego - bynajmniej nie usterkę telewizora. Coś tam niby widział, ale strasznie się motał. Stwierdził ogólnie, żebym jeszcze oglądał bo mam 2 lata gwarancji i jak problem będzie się pogarszał to żebym się z nim skontaktował. Głównie miał problem z tym jak udokumentować tą usterkę bo rzekomo na zdjęciu nic nie widać. Wcześniej wysłałem do nich filmy z nagraniem, na których widać ten problem, a oni twierdzą, że nic nie widzieli. Ogólnie stwierdził, że mam obserwować bo na tą chwilę jest to zbyt słabo widoczne, a jak to jest usterka, to powinno się pogarszać w miarę upływu czasu. Cholera!!Nie wiem co robić dalej. Ewidentnie spławiają z tym tematem.

Kiki co radzisz?

załączam link do pliku z filmem do ściągnięcia.

https://skydrive.live.com/?cid=f8dc...il&Bpub=SDX.SkyDrive&authkey=!AMND-DmigEp1XFo
 

southorn

New member
W moim 50ST50 też widzę dwa cienkie odrobinę jaśniejsze pasy w odległości około 3-4cm od prawej krawędzi. Najlepiej widoczne podczas oglądania meczy. Świat na głowę się nie wali z tego powodu ale to chyba jakiś problem produkcyjny.

Ktoś ma jakieś doświadczenia typu naprawa, wymiana, zwrot? Może jest oficjalne stanowisko firmy?
 
Do góry