Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Ostry1

New member
witam
czy ktoś podłączał do X10 konsolę PS3 to proszę o pomoc, po podłączeniu przez HDMI obojętnie które gniazdo mam dźwięk w głównym menu, a w grach brak dźwięku, proszę o pomoc
pozdrawiam
 

jj456

New member
Witam!
Mam problem z Panasonic TX-P50X10Y - często w trakcie ogladania telewizor wyłącza się i włącza się ponownie. Co może być tego przyczyną? Czy ma ktoś może podobny problem?
 

phoba

New member
Obraz z komputera nie wypełnia ekranu

Witam,

Ostatniu reinstalowałem XP'ka mojemu tacie i nie mogę uzyskać obrazu z komputera na pełnym ekranie TV. Karta NVidia, tryb Klon, podłaczenie przez EURO jako przejściówka z S-Video (wiem, nie najlepsza kombinacja, ale to póki co jedyna możliwość podłączenia). Ustawiałem rozdzielczość w kompie zarówno 1024x768 jak i 1280x720 i w obu przypadkach na TV obraz jest pomniejszony czarnym marginesem na każdym boku o szerokości około 10cm. Proporcje ekranu w TV 16:9. Każdy inny tryb w TV także nie daje pełnego wypełnienia ekranu - oczywiście poza Zoom2 i 3, ale wówczas obraz jest poobcinany.

Co (chyba) dziwne i ciekawe, gdy podłaczyłem innego kompa, tym razem laptopa, do TV przez HDMI (rozdzielczość w kompie 1366x768) efekt był ten sam - czarny margines na każdym boku.

Czy ktoś może podpowiedzieć jak pozbyć się tego efektu (przede wszystkim chodzi o ten komp stacjonarny, podłaczony przez EUR)??
 

phoba

New member
Problem polega na tym, że obraz ma ten czarny margines przy włączonej opcji Powierzchnia obrazu, a więc gdy ją wyłączę jest jeszcze gorzej (szerszy margines). Gdyby to było takie proste nie pisałbym o tym na forum :) Ale dzięki za odpowiedź
 

qbus_b

New member
42x10y a arc ?

Czy Panasonic 42x10y obsługuje hdmi arc.
Chciałbym dokupić do telewizora soundbar panasonic sc-htb500 właśnie z tym rozwiązaniem i zastanawiam się czy uda się podłączyć go przez hdmi.
Czy mieliście już doświadczenia z tym lub jakimiś innymi soundbarami. Na polskich forach opinii jest raczej mało na zagranicznych wypowiadają się raczej pozytywnie.
 

Papke

New member
Skoro kupujesz produkt Panasonica do TV Panasonica to nie mozesz zadzwonic na infolinie Panasonica??
Odpowiedz uzyskasz szybciej i bedzie ona pewna.
 

greghoryy

New member
Witam posiadam 42x10y i laptopa Acer 5738z z wyjsciem hdmi. Moje pytanie : Jak po kablu hdmi wlaczyc dzwiek na telewizorze ? Obraz super a dzwiek dziala tylko na laptopie i glosnikach 2.1 a chcialbym zeby wydobywal sie z telewizora. Dodam ze posiadam windows xp i przestawialem juz chyba wszystkie opcje w ustawieniach dzwieków.
 

min

New member
TX-P50X10E i gniazdo CI

Witam,
chciałbym zapytać o model TX-P50X10E :
wiem, że nie ma on MPEG-4. Dotychczas używałem go z kablówką analogową i było OK. Teraz przyszło mi korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej.
Telewizor ten ma gniazdo CI - czy to gniazdo można wykorzystać i dokupić tuner DVBT MPEG4? Do czego tak dokładnie służy to gniazdo?
 

mswiniuch

New member
Witam,
chciałbym zapytać o model TX-P50X10E :
wiem, że nie ma on MPEG-4. Dotychczas używałem go z kablówką analogową i było OK. Teraz przyszło mi korzystać z naziemnej telewizji cyfrowej.
Telewizor ten ma gniazdo CI - czy to gniazdo można wykorzystać i dokupić tuner DVBT MPEG4? Do czego tak dokładnie służy to gniazdo?

Zależy od kablówki. Lepiej na szybko nie kupować żadnych czytników.
TVK Vectra paruje kartę z tunerem a modułów nie udostępniają ani nie obsługują. Wtedy gniazdo w TV jest na nic. Niestety ja tak mam.
 

Adax01

Member
TX-P50X10 i DVB-T

Posiadam TX-P50X10, czy można na nim odbierać DVB-T ze Skrzycznego. Mieszkam koło Krakowa. Co ew. będę potrzebował i jak ustawić ten TV? Są jakieś MUXy i nie wiem czy ten TV obsługuje ten sygnał ze Skrzycznego?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Jeśli twój telewizor jest z końcówka Y i po pierwszym skonfigurowaniu telewizora wybrałeś np. region Polski to wystarczy wejść w ustawienia i wybrać opcje dodaj kanały Hd pojawi ci sie dodatkowa zakładka.
 

min

New member
wsadzasz do tego portu cos takiego
Telewizji na kartę TnK starter + Moduł CI CONAX (1515209130) - Aukcje internetowe Allegro
Link tylko pogladowy znaleziony na szybko.

I do tego wkladasz karte z kablowki i cieszysz sie programami cyfrowymi bez dekodera w postaci skrzynki. Popytaj w kablowce najlepiej. Powiedza Ci co i jak.

Ale mnie chodzi o odbiór TV cyfrowej naziemnej - tej darmowej / niekodowanej. W mojej miejscowości można odbierać klika kanałów. Chodzi własnie o to, że przeprowadzam się i nie będę miał kablówki.

Jeśli jest taka możliwość to rozbudowałbym tego panasa o dodatkowy tuner, żeby nie instalować zewnętrznych urządzeń i nie zrobić sobie stosu pilotów :)
 

Adax01

Member
Jeśli twój telewizor jest z końcówka Y i po pierwszym skonfigurowaniu telewizora wybrałeś np. region Polski to wystarczy wejść w ustawienia i wybrać opcje dodaj kanały Hd pojawi ci sie dodatkowa zakładka.

Tak to ten model "Y". Dzięki! Na razie nie mam anteny, więc muszę coś kupić... Jaką antenę warto zakupić, bo na razie mam tylko sat :)
 
Do góry