Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

Zildijan

New member
U mnie też takie coś występuje, gra chodzi płynnie, nic się nie rozmazuje poza kropkami na kółku po lewej gdzie widać pozycję ludków.

Co mnie zdziwiło to te kółko gdzie mi się rozmywają te kropki jest owalne, pewnie to normalne ale daj znać "bogaty" czy też tak masz.

Cały czas gram na tych samych ustawieniach.

Wrzuciłem Fallout New Vegas i rzeczywiście w ciemnych kątach nic nie było widać. Zmiana na standardową czerń załatwiła sprawę.
 
Ostatnia edycja:

Zwiras

New member
Witam,

mam niemały problem zwiazany z seria x, otóż mam do wyboru albo wystawowy x10 albo nowy x20. I tutaj pytanie do Was do ilu godzin grany x10 w sklepie "nadaje" się jeszcze do kupna?
 

Zildijan

New member
Panasonic TX-P42X10Y należy do serii X10, która wyróżnia się panelem o żywotności do 100 tys. godzin.

Polecił bym ci wziąć nowego 300 zł droższego TX-P42X10Y . Z wystawy to jest ryzyko, nigdy nie wiadomo co kto przy nim majstrował, choćby w menu serwisowym.

Wydaje mi się też że w typowym sklepie internetowym dostaje się sprzęt, nieużywany i nierozpakowany.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Radar u mnie też się rozmazuje, to normalne.Sprawdz ile ten TV ma przepracowane, chyba dwie strony wcześniej podawałem jak to zrobić.Zwróć uwagę, czy TV nie ma wypaleń itp, jesli wszystko ok to bierz X10.
 

Zwiras

New member
Panasonic TX-P42X10Y należy do serii X10, która wyróżnia się panelem o żywotności do 100 tys. godzin.

Polecił bym ci wziąć nowego 300 zł droższego TX-P42X10Y . Z wystawy to jest ryzyko, nigdy nie wiadomo co kto przy nim majstrował, choćby w menu serwisowym.

Wydaje mi się też że w typowym sklepie internetowym dostaje się sprzęt, nieużywany i nierozpakowany.
Tylko powiedz mi jeszcze gdzie ja znajde nowego 42x10y ?
bo szukam od 5 dni i jedyne co znalazlem to powystawowy w MixElectronics, i seria powystawowych w euro rtv agd.


Chce sprawdzić jak długo ten tv grał w sklepie, tylko mam mała niejasność.

Jak jesteś w menu serwisowym :


Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
Przesun strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.Wychodzisz przytrzymując Exit.

TYLKO JAK WEJŚC W MENU SERWISOWE?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Przytrzymaj przycisk V- z boku TV i wcisnij trzy razy 0 na pilocie.
@Zildijan ja mam prawie identyczny przebieg coś około 1450h, róznic żadnych nie widzę.
 

Zwiras

New member
Słabo szukasz Zwiras,
Wpisz model w google albo uderz na ceneo.
Ceneo, skapiec, twenga już dawno przeszukana.
Co prawda znajduje oferty, ale po skontaktowaniu się ze sklepem albo już nie mają w ogole tego tv albo jak w przypadku mixelectronics i rtv euro agd telewizory są powystawowe. W reszcie sklepów mimo że są na stronie to faktycznie już tych plazm nie mają.
 

jj456

New member
EPG w DVB-T

Witam!
Mam pytanie czy w Panasonic TX-P50X10Y macie pełną wersję EPG w DVB-T czy tylko opcję "teraz" i "następny".
Do niedawna miałem wersję oprogramowania 1.213 wgrałem 1.216 myślałem, że to cos zmieni ale niestety nie - pozostało bez zmian tylko "teraz" i "następny".
 
Mam dostęp do 2 TV z serii TX-P__X10. Obydwa pracują z kablówką z Vectry.
Zauważyłem pewien niepokojący efekt. Otóż praktycznie na żadnym kanale nie mogę uzyskać takiego obrazu, żeby:
a) żaden fragmencik obrazu nie był obcinany,
b) obraz dokładnie wypełniał cały obszar ekranu (bez poziomych i pionowych pasów).
W przypadku obrazu z satelity ten problem nie występuje i obraz szczelnie wypełnia ekran na ustawieniu 16:9 i przy wyłączonej powierzchni obrazu.
Czy to wina kablówki?
 

lousavarese

New member
Mam dekoder HD Vectry i wyłączony overscan. Na kanałach HD taki problem nie występuje. Na kanałach SD kiedy format nadawanego obrazu ma proporcje 16:9 (szczególnie programy rodzimej TVP) pojawia się u góry rząd białych kresek (czas i inne duperele), których nie powinno być widać. Czarne pasy, o których piszesz występują sporadycznie.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Witam!
Mam pytanie czy w Panasonic TX-P50X10Y macie pełną wersję EPG w DVB-T czy tylko opcję "teraz" i "następny".
Do niedawna miałem wersję oprogramowania 1.213 wgrałem 1.216 myślałem, że to cos zmieni ale niestety nie - pozostało bez zmian tylko "teraz" i "następny".
Zmień region inny niż Polska np Finlandia , wtedy będziesz miał rozszerzony tryb EPG.
 
Moje pytanie dotyczy konkretnie 2 modeli: TX-P37X10Y i TX-P42X10Y.
W jaki sposób w menu serwisowym leciutko podnieść obraz w górę, aby zlikwidować ten czarno-biały pasek zaznaczony w czerwonej ramce?
Zaznaczę, że nie chodzi mi o włączenie overscan, bo wtedy obraz na niektórych kanałach jest nieco ucięty z wszystkich 4 boków.

765ee716a0f5.jpg.html
Oto adres, gdzie znajduje się przykładowe zdjęcie (należy skopiować link, a nie klikać na niego): http://zapodaj.net/765ee716a0f5.jpg.html

765ee716a0f5.jpg.html
 

najdroch

New member
przyłączam się do pytania o usunięcie kresek z góry ekranu. Mam UPC Media Box i na niektórych programach nie rozszerza się automatycznie obraz i widac w górnej lewej części ekranu kreski, które ciągną się do połowy. Dosyć to irytujące. Czekam na porady.
Pozdrawiam.

link do zdjęcia:
fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6dbbac86b0e43c6.html]100_3477.JPG
 

kowal801

New member
Bez reklam
Regulacja położenia obrazu:
Po wejściu do menu serwisowego wciskasz na pilocie 1x cyferkę "1", następnie cyfrę "4" :pojawia się napis V-AMP 0 - głośnością /+V/-V rozszerzasz obraz w górę i w dół,następnie wciskasz jeszcze raz cyferkę. "4" i pojawi się napis V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół,znów wciskasz cyferkę "4" pojawi się napis H-AMP i tu jest możliwość zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głośnością /+V/-V),wciskasz jeszcze raz cyferkę. "4" i pojawi sie napis H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.

Uwaga każdą zmianę potwierdzamy "OK"

Aby wyjść z menu serwisowego naciskamy przycisk Exit
 

michalw

New member
Witam,

Chciałbym wrócić do kwestii aktualizacji oprogramowania. W przypadku mojego 50x10y na ekranie pojawia się komunikat "sprawdź plik na karcie SD. 0013.
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?
Pozdrawiam
 

phoba

New member
Siema, zrobiłem update z 1206 albo 1208 na 1216 i obraz w trybie Normal wygląda rewelacyjnie. Na dekoderze polsatu teraz widać różnice miedzy 728p a 1080i, 1080 bardziej czysty. Patrze jak na nowy tv.
Witam po dłuższej przerwie :) Czy ktoś jeszcze zupdateował firmware do 1216 i ma równie entuzajstyczne doświadczenia? Generalnie obraz na moim TV mi odpowiada, ale jeśli miałoby być tak diametralnie lepiej (chociaż ja akurat oglądam wyłacznie na kinowym), to może warto spróbować. I skąd można ściągnąć ten firmware?
 

kinomysz

New member
Witam. Właśnie updatowałem 42X10Y z softu 1006 do 1216. Potwierdzam, że obraz jest troszkę jaśniejszy, wyraźniejszy, przyjemniejszy. Ustawienia obrazu te same. Ktoś pytał o przebieg procedury? Wkładamy kartę, TV coś sprawdza, pyta czy zmienić, czy na pewno, następuje ładowanie softu 2 minuty. 100% postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie tj. wyjmujemy karę, odłączamy zasilanie, załączamy TV. Inicjalizacja systemu 2-3 minuty. TV sam się wyłącza i załącza. Koniec
 

kjajo

New member
Witam. Właśnie updatowałem 42X10Y z softu 1006 do 1216. Potwierdzam, że obraz jest troszkę jaśniejszy, wyraźniejszy, przyjemniejszy. Ustawienia obrazu te same. Ktoś pytał o przebieg procedury? Wkładamy kartę, TV coś sprawdza, pyta czy zmienić, czy na pewno, następuje ładowanie softu 2 minuty. 100% postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie tj. wyjmujemy karę, odłączamy zasilanie, załączamy TV. Inicjalizacja systemu 2-3 minuty. TV sam się wyłącza i załącza. Koniec

Czy mógłbyś podać źródło z którego pobrałeś nowy sof? Bo szukam sprawdzonego.
 
Do góry