Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

kowal801

New member
Bez reklam
I tu mam do was pytanie, a właściwie dwa :)
1. Po wejściu w menu serwisowe obraz przełącza się na włączoną powierzchnię obrazu przez co regulacji położenia i rozciągnięcia obrazu muszę robić na raty i na czuja po każdej zmianie wychodząc do normlanego obrazu i sprawdzając czy jest OK, czy nie. Czy można w menu serwisowym jakoś wyłączyć powierzchnię obrazu na czas gdy się w nim coś ustawia?
2. Czy zmiana pozycji i wielkości obrazu w menu serwisowym ustawia obraz jednakowo dla wszystkich wejść, czy tylko dla tego konkretnego, z którego akurat jest podawany dany sygnał? Bo korzystam także z O!Play'a podłączonego przez HDMI i tam obraz jest ustawiony idealnie na środku ekranu (sprawdzane płytą Boruscha).

Pozdrawiam
Przewertowałem te całe menu serwisowe , i nie dopatrzyłem się ,aby można było wyłączyć ręcznie opcje powierzchnie obrazu. .
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Dzięki za info kowal. Ładny nowy avatar :)

Ja też nie znalazłem. Powiem więcej - wg mnie zmiany położenia obrazu wprowadzone w menu serwisowym nie dają efektu po powrocie do normalnego obrazu. Być może to wina mojego dekodera, czy sygnału jaki podaje na TV, ale nawet po ustawieniu wartości maxymalnych w menu servisowym (in plus lub in minus) położenie normalnego obrazu nie zmienia się.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Wiem o tym, to samo robiłem na sygnale DVB-T,bez żadnego efektu.To samo ma się do reszty konfiguracji, moim zdaniem to nie jest te menu serwisowe, o które nam chodzi.
 

phoba

New member
Co do reszty konfiguracji? Co konkretnie masz na myśli? Ja obcinając czerwony i zielony w menu servisowym wyraźnie poprawiłem sobie kolorystykę obrazu (ludzie nie mają twarzy w kolorze pomarańczy, a liście i trawa nie świecą jak neony).
 

kodi1985

New member
Wgrałem właśnie do swojego TX-P42X10 ten software 1216 (wcześniej był 1215) i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy. Procedura przebiegła bez zakłóceń, użyłem pierwszej z brzegu zwykłej karty SD (32MB) z nagranym plikiem.:)


Panowie, możecie opisać jak wygląda procedura upgrade ? Jakie czynności należy wykonać ?
dzięki.
 

phoba

New member
no tak ,ale czy np na sygnale HDMI masz to samo?

hmmmm......chyba nie bardzo rozumiem o co pytasz :) Po HDMI proporcje ekranu są idealne więc ich nie zmieniałem. Tego zresztą dotyczyły moje wątpliwości w jednym z poprzednich postów - czy jak pozmieniam sobie pozycję i wielkość ekranu to będzie to na stałe dla wszystkich wejść, czy tylko dla danego, na którym mi zależało, bo właśnie HDMI z O!Playa, nie chciałem zmieniać. Co do kolorów to nie wiem...zjechałem z R i G gdy jeszcze nie miałem O!Playa. Poprawa na pewno nastąpiła na sygnale telewizyjnym i na DVD. Obraz z O!Playa, połączonego właśnie po HDMI, jest idealny i tam nic nie ruszam.
 

kkkuba

New member
Auto wybieranie HDMI

Witam. Czy wie ktos moze jak ustawic auto wybieranie sygnalu z HDMI.
Chodzi mi o to, ze gdy wlaczam np. Xboxa czy tuner cyfrowy chcialbym aby sygnal automatycznie sie przelaczyl na to zrodlo. Czy jest to mozliwe i jak to ustawic ?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam. Czy wie ktos moze jak ustawic auto wybieranie sygnalu z HDMI.
Chodzi mi o to, ze gdy wlaczam np. Xboxa czy tuner cyfrowy chcialbym aby sygnal automatycznie sie przelaczyl na to zrodlo. Czy jest to mozliwe i jak to ustawic ?
Możesz jedynie ustawić żeby TV gdy go włączysz wyświetlał źródło HDMI.
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednocześnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy
 

czarga

New member
U mnie tuner kablowy technisat ma funkcję hdmi cec i włączenie tunera powoduje automatyczne włączenie P42X10 i ustawienie wejścia hdmi w tv, do którego podpięty jest tuner.
Sprawdź czy twój tuner nie ma takiej funkcji i uaktywnij ją.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Dzisiaj pograłem w grę Halo Reach, to co mnie zaskoczyło to zupełny brak płynności i straszne rozmycie obrazu.Z ciekawości podłączyłem X360 do mojego starego samsunga, tv radzi sobie z tym znacznie lepiej, dziw mnie to zupełnie przecież samsung nie ma żadnych systemów 100Hz itp.Nie wiem sam co z tym zrobić.
 

bogaty

New member
Bez reklam
nie graj na ustawieniu GAME .
Fakt grałem na "game", zatem jakie nastawy i jaki tryb proponujesz?.BTW napisałem w tej sprawie do panasonica, dziś odpisali prosimy podać jakim kablem i w jakie wejście konsola jest podłączona.Sprawdziłem wszystkie tryby, na każdym to samo.
 
Ostatnia edycja:

Zildijan

New member
Siema, zrobiłem update z 1206 albo 1208 na 1216 i obraz w trybie Normal wygląda rewelacyjnie. Na dekoderze polsatu teraz widać różnice miedzy 728p a 1080i, 1080 bardziej czysty.
Na Xbox 360 na 1080p zmiana softu stała się najbardziej widoczna, obraz wyraźniejszy, bardziej czysty i a kolory zajebiście realne. Patrze jak na nowy tv.

Co do service mode nie jest podany czas ani ile razy tv był włączony.

Jedynie widać tabelkę po lewej SERVICE, ADJUST, WB,ADJ OPTION AGING SRV-TOOL i tabelkę po prawej Peaks SOFT, Peaks EEP itd.

Jak można znaleźć ten czas i ustawić inne opcje? Można jakoś przełączać tą tabelkę po lewej?
 

bogaty

New member
Bez reklam
Siema, zrobiłem update z 1206 albo 1208 na 1216 i obraz w trybie Normal wygląda rewelacyjnie. Na dekoderze polsatu teraz widać różnice miedzy 728p a 1080i, 1080 bardziej czysty.
Na Xbox 360 na 1080p zmiana softu stała się najbardziej widoczna, obraz wyraźniejszy, bardziej czysty i a kolory zajebiście realne. Patrze jak na nowy tv.

Co do service mode nie jest podany czas ani ile razy tv był włączony.

Jedynie widać tabelkę po lewej SERVICE, ADJUST, WB,ADJ OPTION AGING SRV-TOOL i tabelkę po prawej Peaks SOFT, Peaks EEP itd.

Jak można znaleźć ten czas i ustawić inne opcje? Można jakoś przełączać tą tabelkę po lewej?

Jak jesteś w menu serwisowym :


Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
Przesun strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.Wychodzisz przytrzymując Exit.

Jak możesz sprawdz coś dla mnie, włącz jakiegoś FPS na X360 tylko nie serię Call of Duty, i zobacz czy przy szybkim obracaniu kamery w lewo i prawo rozmazuje ci obraz.Na jakich nastawach grasz ?.
 

Zildijan

New member
Nie mam typowych gier FPS ale zrobiłem test na kilku w miarę podobnych:

Bioshock - bez rozmyć
Mafia 2 początek z karabinem - bez rozmyć
Enslaved - bez rozmyć
Wolfenstein demo w dużej akcji - bez rozmyć


Konsole mam ustawioną na 1080p,
kalibracja czerni - rozszerzone.

Po aktualizacji jeszcze nie szlifowałem ustawień,
ale satelita wygląda ładnie tylko w trybie - Normalny

Gry na X360 w trybie Dynamiczny, 45, 0, 30, 5
balans bieli - normalny,
starownie kolorami, włączony
x.v.Color Auto
Tryb ECO - wył.
P-NR - wył.

Grałem chwilę w Halo Reach jeszcze na sofcie 1208 i w trybie Dynamiczny i nie zauważyłem rozmyć.

W Enslaved niebo wygląda realnie na normal a kolory i ostrość reszty elementów na dynamiczne.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Nie mam typowych gier FPS ale zrobiłem test na kilku w miarę podobnych:

Bioshock - bez rozmyć
Mafia 2 początek z karabinem - bez rozmyć
Enslaved - bez rozmyć
Wolfenstein demo w dużej akcji - bez rozmyć


Konsole mam ustawioną na 1080p,
kalibracja czerni - rozszerzone.

Po aktualizacji jeszcze nie szlifowałem ustawień,
ale satelita wygląda ładnie tylko w trybie - Normalny

Gry na X360 w trybie Dynamiczny, 45, 0, 30, 5
balans bieli - normalny,
starownie kolorami, włączony
x.v.Color Auto
Tryb ECO - wył.
P-NR - wył.

Grałem chwilę w Halo Reach jeszcze na sofcie 1208 i w trybie Dynamiczny i nie zauważyłem rozmyć.

W Enslaved niebo wygląda realnie na normal a kolory i ostrość reszty elementów na dynamiczne.

Rozszerzone? na takich nastawach nic nie widać, odpal Forzę 3 to koła zleją się z karoserią, dla HDMI zaleca się ustawić standardowy.1080p konsola upscaluje grę z 720p do 1080p z kolei TV downscaluje do rozdzielczości natywnej panelu, w ten sposób rosnie input lag.Zostaję przy trybie gra, mały input lag i małe probemy z powidokami, Halo Reach lekko się rozmazuje przez blur jaki w grze wystpępuje.Na BD i PC obraz bardzo płynny, winą więc jest jakiś gówniany sygnał wysyłany z xboxa, na ps3 to samo jest.A zapomniałem dodać przy 1080p u mnie w Forzie 3, na szarym tle, w trybie Photo Mode widać pionowe pasy w 720p nie ma ich.
 

Zildijan

New member
Może problem u ciebie tkwi w samym kablu?
Ja używam standardowego od X360 nie ma nawet żadnych przycinek.

Co do roździelczości to jak podłącze laptopa na 1080p to zmniejszają mi się ikonki do tej roździelczości więc można bez problemu wycisnąć z 42x10y full hd.
Jeśli chodzi o konsole że tv zmienia z 1080p na 728p to muszę to sprawdzić, ale po naciśnięciu info wyświetla 1080p.

Rozszerzona kalibracja czerni u mnie wypada najlepiej w grach oraz xvid'ach oglądanych z kompa po wifi.

Porobię parę testów i dam znać.
Jak by co, najlepsze narzędzia - młotek i przecinak ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Kabel odpada, podłączyłem tym kablem BD i obraz igła, PC to samo zero bałaganu na ekranie, dodam że na kablu Komponent tym MS mam to samo.Jak włączysz grę w której nie ma opcji jasności to nie wydaje ci się zbyt ciemno? UP takie coś wystepuje u mnie w halo reach http://www.youtube.com/watch?v=eRt-caZW6G4
 
Ostatnia edycja:
Do góry