Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

bogaty

New member
Bez reklam
Pomogło oglądanie TV na przemian z pioneer repair, wszystkie powidoki zniknęły nawet ten z przed tygodnia.Przetestowałem moje stare ustawienia do gier i tylko kinowy się nadaje do grania, zapewnia najładniejszy obraz.Normalny i Gra to przegięcie zagrałem w grę AvP biały hud po 20 min powidok, na kinowym powidoki powstają dużo wolniej.Także do X360 tylko kinowy, chyba że ktoś lubi się frustrować jak zobaczy powidoki po 30 min grania.

Mode: cinema
Contrast: 56
Brightness: -3
Color: 40
Sharpness: 3
Color Temperature: Warm
Color Management: off
xvColour: off
Eco mod: off
Picture Noise: off
3D Comb filter: off
Na takich nastawach obraz na X360 powala.
 
Jak wiadomo, w menu serwisowym można sprawdzić ile godzin pracował TV - było o tym kilka razy w tym temacie.
A jakie jeszcze inne ciekawe rzeczy można wyczytać z menu serwisowego? Albo co ciekawego można tam włączyć? Ma ktoś jakąś instrukcję innych funkcji, które są tam ukryte?
 

wojdi666

New member
czy mozecie napisac dokladna procedure aktualizacji firmware w TX-P42X10Y??sciagnalem wskazany na forum plik ale nie wiem co dalej???czy najnowszy soft poprawia cos wogole??
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Nowe lepsze nastawy w trybie gra, dla xbox 360.
Mode: Game
Contrast: 56
Brightness: 0
Color: 30
Sharpness: 3
Color Temperature: Warm
Color Management: off
xvColour: off
Eco mod: off
Picture Noise: off
3D Comb filter: off
 

bronkovic

New member
Witam,
podłączyłem dziś swojego kompa pod 42X10Y kablem do gniazda PC i wszystko ok poza tym, ze gdy włączam film w rmvb to filmu ni ma. Odtwarzacz jest na ekranie, minuty lecą ale w ramce ekranowej ciemno.
Divix <->Xivid ok, ale rmvb nic. Czy ktoś wie w czym problem?
Dzięki!
 

phoba

New member
Zakładam, że masz kodek real alternative i na ekranie komputera video jest wyświetlane? Bo kiedyś dokładnie tak samo miałem, ale na samym komputerze. Okazało się, że akurat ten rmvb był kodowany real'em o nieco wyższym numerze - pomogło zainstalowanie najnowszej wersji real alternative. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, żeby na TV coś się nie wyświetlało z kompa. Być może to kwestia playera? Ja używałem KMPlayer (real alternative i tak musi być zainstalowany).
 

robik130

New member
Wgrałem właśnie do swojego TX-P42X10 ten software 1216 (wcześniej był 1215) i szczerze mówiąc nie widzę żadnej różnicy. Procedura przebiegła bez zakłóceń, użyłem pierwszej z brzegu zwykłej karty SD (32MB) z nagranym plikiem.:)
 

bronkovic

New member
Witam, mam jeszcze jedno pytanie,
czy po umownym okresie docierania matrycy można wyłączyć autoskalowanie i oglądać tv nie przejmując się czarnymi pasam ?
Czy jednak w przypadku tv plazmowego do końca jego istnienia trzeba unikać czarnych pasów?
 

lousavarese

New member
Ja od początku oglądam z pasami. Głównie kablówkę + WDTV, nigdy nie przejmowałem się pasami, powidokami ect. Teraz mam chyba 1200h i jest OK. Nie przejmuj się tym tylko ciesz dobrym obrazem.
 

phoba

New member
Analog - cyfra - HD

Witam,
Moja kablówka zrobiła ostatnio update. Dotąd mieli sygnał wyłacznie analogowy, obecnie oferują 3 opcje: sygnał analogowy lub cyfrowy, ten ostatni można sobie poszerzyć o HD. Jestem zdecydowany wziąć sygnał cyfrowy, ale zastanawiam się nad HD. Są to raptem 4 kanały (TVP1, TVN, FilmBox i National Geo HD), ale dosyć mocno podrażają koszt abonamentu. Sam sygnał cyfrowy kosztuje 45zł, poszeszenie o te 4 kanały to dodatkowe 20zł do abonamentu + dekoder HD 15zł co miesiąc. Uważam, że to trochę dużo.

Zastanawiam się, czy w ogóle warto brać to HD w tej cenie, bo nie wiem czy jest aż taka wielka różnica w jakości obrazu między SD cyfrowym, a HD (porównanie miałbym na TVP1, TVN i FilmBoxie, bo wystęują również w pakiecie cyfrowym). Czy ktoś, kto przechodził przez mękę wybierania opcji sygnał cyfrowy/HD może się podzielić doświadczeniami i opinią w tej kwestii? Komenatrze co do ceny za HD mile widziane, bo moim zdaniem te 35zł za 4 kanały HD wydaje się ceną wygórowaną.

I jeszcze jedna kwestia - przedstawiciel firmy twierdzi, że do odbioru sygnału cyfrowego (bez HD)niezbędny będzie ich dekoder. Ale nie wiedział, czy jeśli w moim 42X10Y jest DVB-C to mogę uzyskać obraz bez ich dekodera. Jak to jest z tymi dekoderami? Dostawca sygnału nakłada na niego jeszcze jakieś kodowanie, które rozszyfrowuje taki dekoder, czy facet ściemniał/nie wiedział i każdy sygnał cyfrowy podłączony bezpośrednio do TV zostanie zinterpretowany i wyświetlony przez DVB-C w TV?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Przeważnie są kodowane, ale jeśli udostępniają sama kartę,to trzeba będzie jeszcze zaopatrzyć się w specjalny moduł,chyba,że kablówka dostarcza taki moduł wraz z kartą.Ogólnie,czy nie lepiej będzie opłacało się wziąć pakiet TnkHD,koszt wychodzi 40 zl., wtedy masz 12 kanałów HD a nie 4 + kanały w SD. Moim zdaniem nie ma co się pakować z długoterminowymi umowami ,ponieważ już nie długo w Polsce startuje Cyfrowa Telewizja Naziemna DVB-T,na początek będzie około 16 kanałów FTA
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Różnica w jakości między SD i HD jest zdecydowanie, ale 4 programy za 35 zł to już przesada!
Różnicę między SD a HD znam :) Mam porównanie między moją (jeszcze) obecną kablówką analogową, a jakimkolwiek .mkv :) Moje pytanie dotyczyło różnicy między SD analogowym, a SD cyfrowym. Czy ktoś kto wcześniej miał analog, teraz ma sygnał cyfrowy może powiedzieć, na ile istotna jest różnica w obrazie?
 

yorkhey

New member
Zmieniałem sygnał na cyfrowy, ale to było jakiś czas temu, jeszcze na starym telewizorze CRT i wydawało mi się, że jest sporo lepiej. Jest to być może tylko subiektywne odczucie - w końcu wydałem pieniądze na cyfrowy dekoder, więc obraz "ma być" lepszy.:smile:
 

kork666i

New member
35zl za 4 kanaly HD toz to jakas paranoja :fool:
W Irlandii UPC NTL oferuje 8 kanalow HD za 5e miesiecznie przy czym pierwsze pol roku za free.
BBC HD , National geo , National geo wild , History , Crime investigation channel , Eurosport , ESPN oraz Bio . Same naprawde ciekawe fajne kanaly prawie dwa razy taniej niz w Polsce .
 
Do góry