Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

bogaty

New member
Bez reklam
Dlaczego w grach na X360 płynność jest skopana, a gdy podepnę TV do PC to wszystko jest tak jak ma być super płynne?.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Odpowiem na swój post, problem szerzej opisany tutaj: g10 judder/flicker - AVForums.com
Widzę że Judder występuje w większości modeli z 2009 X,S,G.Problem tkwi w odświeżaniu ekranu, na PC tego nie widzę, tylko na konsoli i to nie we wszystkich grach.Ale skoro na PC odświeżanie mam na 75Hz i jest ok, to w konsoli też powinno być, skoro Tv ma 100Hz.Chyba że się mylę i 100Hz nie działa na złączach HDMI,Component itd.
 

pepe88

New member
Brak płynności w grach na xboxie 360 jest spowodowane przez brak synchronizacji pionowej ( Vsync )w grach.

Gry na kompie chodzą idealnie płynnie ponieważ gry maja synchronizację pionową a jeśli jej nie maja to jest wymuszona sprzętowo przez kartę graficzną w opcjach sterownika.
 

pionaj

New member
Zobacz na regulator kontrastu u mnie po wgraniu softu regulator ustawił sie na wszystkich trybach w pozycji "46".

nie :)
niestety ale u mnie mimo wgrania nowego softu wszystkie,wcześniejsze ustawienia,pozostały niezmienione :)
po tych paru dniach albo ja przestałem zwracać uwagę na jakieś różnice albo wszystko jakoś się ,dotarło, :)
 

bogaty

New member
Bez reklam
W moim przypadku rozjaśnił nieco tryb Normal, teraz grając na xboxie po HDMI obraz jest perfekcyjny.Widać każdy szczegół, kolorki są troszkę jaśniejsze.Odbiegając nieco od tematu, mój tv jakby zrobił się bardziej podatny na powidoki pograłem dziś w jedną gierkę z 2h, gra ma półprzezroczysty HUD i tak mam piękny powidok, w postaci czarnej ramki z tego Hud'a.Druga rzecz, mam powidok od tygodnia z innej gry, powidok wypalił się w menu gry w którym przebywałem kilka minut.Ciekawe czy to zniknie wszystko jeśli w ogóle zniknie.
 

kowal801

New member
Bez reklam
@Kermit oczywiście może być to wina karty.
Ja obecnie używam trybu Normalnego i uważam ,ze obraz jest za ciemny ,wiec może sobie go wgram ,jeśli to miało by poprawić jakość obrazu.A jeszcze jedno ,jak wygląda płynność przy tym sofcie,niestety w tej wersji softu 1206 przy szybkich ujęciach kamery, obraz się rozjeżdża,nie za ciekawie to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Zależy od jakości kanału, przykładowo oglądałem chwilę na TVP1 dom latających sztyletów i była masakra, sceny w lesie to jakaś porażka zero płynności, po przełączeniu na polsat Top trendy płynność idealna.To samo w grach na X360 są takie że się rozjeżdżają przy szybkim ruchu kamery, a inna z kolei ma idealną płynność i zero niepożądanych efektów.Zapuściłem program Pioneera żeby zlikwidować tamte powidoki, ciekawi mnie to czy poskutkuje.
 

bogaty

New member
Bez reklam
To co polecasz na powidoki? Wiem że jest coś w menu serwisowym na powidoki, ale nie pamiętam jak to tam znaleźć.Kiedyś tego używałem.Denerwuje mnie to że Panasonic olewa ten problem, LG czy samsung montuje, różne orbitery anti bur image retention itp a Panas nic.Jakość obrazu może i jest najważniejsza, ale takie rzeczy powinny być już standardem.
 
Do góry