Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

bogaty

New member
Bez reklam
Było z milion razy na forum:

Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednocześnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy
 

tomek333

New member
Było z milion razy na forum:

Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednocześnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy

Ja też dzięki bo nie wiedziałem i już u siebie ustawiłem....
 

sidd

New member
Szanowni,

proszę doświadczonych w temacie o informację jak P37X10 współpracuje z PC, zmieniam swojego 42PV8 w którym nigdy nie udało mi się na dobrej jakości kablu dvi-hdmi dopasować obrazu tak żeby telewizor wyświetlał 100% powierzchni obrazu z komputera. Proszę o rzetelne informację jak w P37X10 to wygląda po D-Sub i HDMI.

Pozdrawiam,
sidd
 

bogaty

New member
Bez reklam
Sprawdziłem ustawienia jakie tamta stronka zaleca do gier
Mode: Cinema
Contrast: 56
Brightness: -3
Color: 26
Sharpness: 5 za SD, odnosno 7 za HD sadrž
aj
Color Temperature: Warm
Color Management: off
xvColour: off
Eco mod: off
Picture Noise: off
3D Comb filter: off

Z tym że dałem kolor 30 i ostrość 3 jak dla mnie obraz na X360 bomba.Ogólnie X10 dostało bardzo dobrą, prawie maksymalna ocenę.
 

qbus_b

New member
Od początku roku korzystam z 42x10y. Jak dla mnie genialny wybór dzięki temu forum. Szwagier ma porównywalny LG LCD 42 cale i już pierwszego dnia był bliski załamania i chciał go zwrócić (ale się nie dało w sklepie) a po włączeniu mojego można się było rozpłynąć (jeśli chodzi o porównanie w tej klasie cenowej). Co do powidoków wypalonych znaczków to jest to totalna bzzzzdura. Jeśli chodzi o bzyczenie (mieszkam na wsi i jest tu bardzo cicho) nic poza choler... bzyczącymi świetlówkami (osram :) nie słychać, nawet przykładając ucho przy ściszonym telewizorze. Chyba trafił mi się dobry egzemplarz. Polecam wszystkim zastanawiającym się na plazmą.
 

BARTEK W.

New member
...Jeśli chodzi o bzyczenie (mieszkam na wsi i jest tu bardzo cicho) nic poza choler... bzyczącymi świetlówkami (osram :) nie słychać, nawet przykładając ucho przy ściszonym telewizorze. Chyba trafił mi się dobry egzemplarz. Polecam wszystkim zastanawiającym się na plazmą.

Widać jednym bzyczy drugim nie, mój egzemplarz też dobry ale bzyczenie wystepuje;) może to i sprawa softu (sprawdź jaki masz)
 

phoba

New member
Coraz więcej opinii na temat powidoków i bezyczenia świadczy wg mnie o jednym - wszystko zależy od egzemplarza. I nie wydaje mi się, żeby wersja oprogramowania miała tu jakieś znaczenie. U mnie np. powidoków żadnych nie ma, w tym logo TVP i TVP2 czy Eurosportu - ogladam normalnie, unikając skrajności typu 5 godzin na 1 kanale czy np. czarne pasy. Natomiast mój P42X10Y bzyczy aż "miło". Przy głośności 7 lub mniej wyraźnie to słychać. Aby bzyczenia nie było słychać muszę ustawiać głośność na 10+. Ale wtedy sam dźwięk jest dla mnie za głośny. Faktem jest, że jak wciągnę się w oglądany materiał to przestaję słyszeć to bzyczenie........do czasu :(
 

asddsa29

New member
Wymiana pilota

Koledzy, ja z innej beczki, nie bylo o tym mowy.
Jestem szczesliwym posiadaczem TX- P50X10B (wersja angielska, mieszkam w UK)
Wszystko jest ok poza.... tym cholernym pilotem. Jak dla mnie jest niewygodny, zbyt latwo zamiast np. menu mozna wcisnac ten przeklety przycisk N ktory resetuje nam wszystkie nasze ustawienia obrazu. Nie podoba mi sie tez ze ciszej glosniej jest tylko na dole, i ze strzalki w prawo lewo wokol przycisku OK nie maja tej funkcji. Dookola, nad przyciskiem ok i strzalkami poumieszczali jakies chole..ne Viera Linki i Viera Tools z ktorych nikt normalny nie korzysta, zamiast tam wlasnie dac podstawowe czesto uzywane przyciski, a zwlaszcza menu!

Moje pytanie jest takie- czy jest jakas szansa zeby wymienic tego pilota, np. na pilot uniwersalny lub moze starszy pilot Panasonica, bo ten pilot mnie wku....a.

Dodam ze w drugim pokoju mam samsunga 42 caLE.... w mojej opinii samsungi maja najbardziej ergonomiczne piloty, dotyczy to takze pilota do mojego dekodera SD Polsaty Samsung 305.

Pomozcie, dzieki!
 

wampir1979

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ???????????
 

asddsa29

New member
wlasnie odkrylem, ze niektore przyciski z mojego starego pilota do Panasonica CRT dzialaja- dziala glosniej ciszej, numery kanalow przy analog/dvb oraz mute. niestety, przycisk F nie wlacza funkcji menu czego nie moge odzalowac. jak jak nienawidze tego nowego pilota, kto wymyslil taki jego ksztalt na dole, co za niewygoda.
 

pionaj

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ???????????

popatrz na temat a potem na to co napisałeś :fool:
ja rozumiem że niektórzy mogą spadać z choinki ale Ty zapewne z jaja się urwałeś bo widać wnet Wielkanoc :D
 

phoba

New member
Pilot uniwersalny

wlasnie odkrylem, ze niektore przyciski z mojego starego pilota do Panasonica CRT dzialaja- dziala glosniej ciszej, numery kanalow przy analog/dvb oraz mute. niestety, przycisk F nie wlacza funkcji menu czego nie moge odzalowac. jak jak nienawidze tego nowego pilota, kto wymyslil taki jego ksztalt na dole, co za niewygoda.
Ja wiem czy niewygodny?? Mnie pasuje, może poza przyciskiem Menu i N, które faktycznie są niebezpiecznie blisko. Ale sterowanie kanałami i głośnościa jest wg mnie bardzo wygodne. Być może kwestia przyzwyczajenia.

Pilot uniwersalny nie kosztuje dużo - wydatek rzędu 30-40 zł. Nie wiem jak w UK. Na Twoim miejscu po prostu kupiłbym jakiś pilot uniwersalny i spróbował. Kiedyś kupiłem uniwersalnego do starego CRT Funai i używałem go przez bodaj 3 lata. Potem oddałem znajomym razem z TV. Pilot działał OK, co więcej pozwalał sterować pewnymi funkcjami, do których nie było dostępu z pilota firmowego! Sparowanie pilota z TV było banalne - książeczka z kodami w podziale na producentów. Wpisujesz na pilocie kod i sprawdzasz czy bangla. Jak nie, to kolejny kod. Czasami działają 2 albo 3 kody, ale wtedy pod róznymi klawiszami są inne funkcje. Trzeba po prostu sprawdzić jaka konfiguracja pilota bardziej nam odpowiada.
 

asddsa29

New member
Panas

Możesz zakupić pilot Logitech Harmony 555 koszt około 250 zł

niestety to dla mnie za drogo, skoro za telewizor dalem 689 funtow a wiec okolo 3031 po obecnym kursie, to trudno za pilota dac prawie 1/10 ceny plazmy 50 cali
chyba wiec z bolem pozostane przy obecnym, zeby jeszcze nie ten cholerny N :)
a swoja droga powiem Wam ciekawostke- przycisk N oznaczajacy dokladnie to samo jest tez na pilocie do telewizora MADE IN JAPAN, Panasonica ktorego kupilismy jeszcze z Tata w Pewex-ie w 1989 roku. Ludzie, on do tej pory chodzi i obraz ma wrecz wzorcowy, lepszy od CRT kupowanych 15 lat pozniej.
Pozdrawiam!
 

gebus

New member
witka wszystkim.
od dwoch dni posiadam wyzej wymieniony model i zastanawiam sie jak mozna sprawdzic ile godzin juz ma wyjechane?? chce sprawdzic sklep czy mnie w bambuko nie zrobil bo cos duzo z ceny zjechali. bardzo prosze o konkretna odpowiedz
 
Do góry