Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

pionaj

New member
Witam
Jedno pytanko czy model TX-P42X10Y też bzyczy, bo chciałem kupić TX-42S10E, ale dziś przypadkiem wszedłem na to forum i już go na pewno nie kupie. Pewno się powtarzam i temat był już wałkowany,ale przeczytałem kilkanaście stron i nic nie pisze o bzyczeniu, a w wątku S10 co chwile się to powtarza. Dodam jeszcze, że melomanem nie jestem, ale głośność działania jest istotniejsza niż full hd, no i nie chcę za dużo kasy wydać. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

mój nie bzyczy:)
 

BARTEK W.

New member
X10Y też bzyczy, ale słychać to tylko w nocy, do tego jak sie wsłuchasz, a poziom głośności na
5-6, ale naprawdę delikatnie, oglądam z około 3 m.
Jak przystawić ucho do tylniej obudowy gdzie są otwory wentylacyjne to i w dzień też usłyszysz bzyczenie, ale bez tragedii, tv jest naprawdę godny polecenia.Jak bym o tym bzyczeniu nie wyczytał, to i moze bym na nie nigdy nie zwrócił uwagi.
Miałem (i mam dalej) tv lg 29' slim ten dopiero bzyczy
 

uzielone

New member
Mój 37X10Y nie generuje żadnych nieprzyjemnych dźwięków, nawet w nocy nie słyszę bzyczenia, jedyne co u mnie hałasuje to dekoder, choć nowy /Philips/ jakby mniej, ale stary /Thomson/ chłodził się non stop i grał mi na nerwach.
 

bogaty

New member
Bez reklam
No to pech, a miałem kupować serie PV80, zawsze kurcze pod wiatr. Co prawda ja nadal mam nadzieje że problem tylko dotyczy paneli NeoPDP.

U kumpla co ma PV8 (4865h przebiegu) obraz jest żyleta (TNK) a czarny jest asfaltowy a co najśmieszniejsze to brak jest żadnych powidoków czy wypaleń a oglądają całymi dniami 4FanTV i Vive a na dodatek na trybie auto czyli ze znaczkami. Czyli mam nadal cichą nadzieje.

PS.Kowal a tobie zbladł już czarny ?
Ktoś inny w temacie o docieraniu wkleił fotki z PV80 że podobno czerń się pogorszyła, choć tego nigdy nikt nie potwierdził.Ja z obserwacji codziennych wyniosłem taki wniosek, że PDP ten problem nie dotyczy.Upewnię się jeszcze gdy przekroczę barierę 1000h.
 

kowal801

New member
Bez reklam
No widzisz, mi już stuknęło prawe 2tys godz, wiec mam już jakieś porównanie.Najgorzej to widać jeśli zapodam w cyfrówce brak sygnalu, wtedy obraz nie jest w ogóle czarny tylko szary.Na szczęście przy normalnym oglądaniu, aż takiej różnicy nie widać,ale zawsze jakiś nie smak pozostaje.Czekam na testy kikiego,które potwierdzą, ewentualnie zdementują informacje o tej usterce .
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Przeczytałem kilka ostatnich stron tego działu ( dawno tu nie zaglądałem ) , i tak oto mit super obrazu plazm legł w gruzach wg. niektórych userów ( i nawet Kikiego , który teraz lansuje lcd-ki ) . Trwoga , zamartwianie się , koledzy powariowaliście ? Czy przy normalnym urzytkowaniu/oglądaniu analizujesz cały czas jakość czerni czy skupiasz się na pokazywanym materiale ? K***a mać no nie dajcie się zwariować . Kilku świrów co siedzą parę centymetrów od ekranu i ciągle analizują jakość czerni i czy są już powidoki sieje ciągły zamęt , a ludzie zaczynają panikować .
Przecież za 5 lat i tak wymienicie na nowy tv , to co wy się martwicie . Trochę koledzy dystansu.
Ja ciągle jestem zadowolony ze swojego zakupu i nikt mnie na razie nie przekona ( przestraszy ) , do normalnej tv i tych nędznych paru kanałów " pseudo " HD jakie mam w swojej kablówce to jest najlepszy wybór .
 

bogaty

New member
Bez reklam
Popieram w 100%.Dla mnie jakość plazmy do niedościgniony wzór dla LCD/LED, następny zakup też będzie to plazma.Jakość obrazu miażdży, gdy wczoraj oglądałem mecz na Sharpie D77E, jakość obrazu na nim wydawała mi się skopana na maxa.Plazma all the way!.
 

Dig Dug

New member
Zgadzam się z yacek_b i bogaty. Ja jeszcze nie mam plazmy, ale mimo tych opisów i straszaków zamierzam kupić X10 jak zdąrze lub X20.

Nic nie pobije plazmy pod katem jakości obrazu.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
yacek _b ma racje. na razie do tv tylko plazma, różnica w kolorach jest zbyt dramatyczna na jej korzyć w stosunku nawet do najdroższych LCD, cena zachęcająca a wady do przebolenia. LCD tylko do gier, komputera, tu się nadaje znakomicie ze względu na dużą jasność panelu i tym samym czytelnosć
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja też szczerze mam to gdzieś z tą utratą czerni może jest może nie w każdym bądź razie ja tego nie zauważam a nawet jeśli by to było to wydaje mi się że przy normalnym oglądaniu "nie 3 cm przed ekranem, i wpatrywaniu się w czerń" tego nie zauważy się. Dlatego ta informacja po 2 dniach odkąd przeczytałem ją, spłynęła po mnie.

A co do tych rzekomo testów Pana Kikiego w tej sprawie to nie wezmę je za w 100% rzetelne, ponieważ Pan Kiki wiele razy wypowiadał się bardzo pochlebnie o PDP a teraz stał się fanem LCD. Ja mu już nie ufam.
 

pasterz81

New member
Mnie również wydaje się, że z ta czernią to tylko sianie fermentu lub "breaking foam in a spoon of water", zrozumiałym chyba jest, że telewizor, tak jak wszystko inne z upływem czasu się zużywa więc i parametry obrazu będą się zmieniały, a to, że inżynierowie z Panasonica przewidzieli i zaprojektowali TV w ten sposób, że skokowo ponoc podnoszą napięcie w komórkach, to tylko dla naszego dobra, by zniwelowac w pewien sposób proces zużywania luminoforu i utrzymac parametru obrazu na zbliżonym poziomie jak najdłużej, to jedna kwestia, druga to taka, że niema ideałów, oko ludzkie przyzwyczaja się do obrazu (w PDP oczywiście genialnego z uwagi na np naturalne kolory itp). A tak pozatym, kupiłem rodzince 3 lata temu Panasonica PV70 czy jakoś tak, gra całymi dnia, obraz ciągle genialny,czarny jest oczywiscie nadal, nie zrobił sie biały, bez powidoków i innych bzdur wyssanych z palca i nikt mi nie wmówi, że na LCD obraz jest ladniejszy, bo nie jest, za to obraz na LCD z czasem to dopiero traci na "jakości" (bo o jakości obrazu na LCD bym wolal nie mówic, bo też mam Bravie), jak lampa podświetlajaca matryce przygasa.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja tylko dodam, ze mam 4680h wykręconych i oglądam normalnie (może trochę dużo ;) ) i to różności także różnych kanałów z wypalaczami i ogólnie sienie przejmuję, ale po lekturze tego wątku się poprzyglądałem i nie widzę ani wypleń ani powidoków ani ubytków czerni ;) Spijcie spokojnie. cieszcie sie swoimi tv i nie szukajcie pierdół :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szukam plazm do testów :
42 X10 lub 50
42 s10 lub 50
42 g10 lub 50
które mają przekroczone 1500 godzin pracy.
Potrzebujemy do testów porównania czasu pracy wa wpływu na jakość końcową.
Chętni którzy na jeden dzień dostarczą sprzęt dostaną zwrot kosztów podróży i transportu , wyżywienie oraz za fatygę odtwarzacz blu raya - gratis.
Dodatkowo uczestniczyć będą w testach porównawczych plazm Panasonica .
Porównania z LCD Sony , Toshiba, Sharp itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dzięki za info - ktoś poprawiał ceny i się pomylił
Ale jak ktoś chce kupić to pyta . Ostatnio na wyprzedaży kosztowała plazma po 1800 zł - więc nie tak źle.
Czekamy już na nowe modele
 

zeglarz

New member
Brawo,brawo,brawo yacek_b ja już też mam dosyć czytania tego bzyczenia i caly czas nasłuchiwania czy coś się juz wypaliło na ekranie czy jeszcze nie.Telewizor mam już sześć miesięcy i nic ani nie słyszę ani nie widzę,nie docierałem go wcale mam już 670 godzin nabitych i wszystko jest ok.Oglądam i cieszę się,że mam tak ładny obraz. Pozdrawiam wszystich.
PS.Piszę na czerwono może ten temat zniknie.
 
Do góry