Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

phoba

New member
Dzięki za odpowiedź pasterz81 :) TV mam od listopada i tylko dlatego napisałem o tych mankamentach dopiero teraz, bo też podejrzewałem, że są one skutkiem kiepskiego sygnały z kablówki. Być może w niektórych przypadkach ma to znaczenie (np. wczoraj widziałem reklamę AVIVY, któa nie miała mankamentu przejść tonalnych), ale wydawało mi się, że sygnał podany z PC, przez gniazdo pc, film w HD będą już bardzo zbliżone do tego co ten TV jest w stanie pokazać. O ile jednak części z tych mankamentów faktycznie nie było widać, o tyle np.świecące krawędzie matrycy przy zupełnie czarnym tle nadal były widoczne :( Co do poziomu jasności to chyba jednak wolę kinowy i jasność +3. Jak jest Normlany i jasności -2 to np. czarna marynkarka jest czarną plamą i nie widać np kieszonki, klap.
 

gothblack

New member
Tak, dokładnie z tego źródła? Czy coś nie tak z tymi plazmami od nich?:neutral:

Nie nie....po prostu też chciałem od nich kupic,ale ostatecznie trafiłem na obniżkę w electro.pl i u nich zamówiłem P50X10Y.....po dwóch tygodniach czytania forum i kilku zmianach wyboru wróciłem do początku...mam nadzieję,że będę zadowolony......teraz czekam na przesyłke...
Dodam jeszcze,że kierowałem się głównie uwagami na temat jakości programów SD....myslałem o FullHD...nęciło mnie to...,ale w UPC jest tylko 10 programów w HD,a i tak wiadomo,że daleko im do pełnej jakości.....,a znając swoje lenistwo to do wypożyczalni po filmy Blu-ray rzadko bedzie mi się chciało smigać...poczekam ze 2-3 lata na nową technologie...może cos fajnego wymyslą i wymienie sprzęt....
 
Ostatnia edycja:

zbiq1

New member
X10 - X20 - różnice

Witam,
Proszę o podanie różnic między modelem TX-P42X10 a X20. Jestem w zasadzie zdecydowany na model X10 ale pokazały się modele na 2010 rok X20. Ceny podobne, a różnic na pierwszy rzut oka nie widać, ale jakieś chyba są ? ( nowszy model, powinien być lepszy-ale różnie z tym bywa ). Co wybrać - doradźcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównaliśmy pod względem czerni , wyposażenia , obsługi .
Pod każdym względem wygrywa model X 10.
 

kowal801

New member
Bez reklam
porównaliśmy pod względem czerni , wyposażenia , obsługi .
Pod każdym względem wygrywa model X 10.
A jednak gorsze jakościowo są te plazmy,wiec już mnie nic nie zdziwi.
Nie nie....po prostu też chciałem od nich kupic,ale ostatecznie trafiłem na obniżkę w electro.pl i u nich zamówiłem P50X10Y.....po dwóch tygodniach czytania forum i kilku zmianach wyboru wróciłem do początku...mam nadzieję,że będę zadowolony......teraz czekam na przesyłke...
Moi m zdaniem głupio zrobiłeś kupując 50" HD Ready,kiedyś kanały HD były jak na receptę, teraz co chwile jakiś nowy kanał w HD, w dodatku zawsze możesz podłączyć jakiegoś Playa HD, przy tym rozmiarze różnice widać gołym okiem.Dziwią mnie ludzie , którzy za ponad 3 kafle pakują się jeszcze w HD Ready:sad:, no chyba że chcą przy szpanować znajomym.:D
 
Ostatnia edycja:

marcel_76

New member
Moi m zdaniem głupio zrobiłeś kupując 50" HD Ready,kiedyś kanały HD były jak na receptę, teraz co chwile jakiś nowy kanał w HD, w dodatku zawsze możesz podłączyć jakiegoś Playa HD, przy tym rozmiarze różnice widać gołym okiem.Dziwią mnie ludzie , którzy za ponad 3 kafle pakują się jeszcze w HD Ready:sad:, no chyba że chcą przy szpanować znajomym.:D
Jak dojdzie do tego iż kanały HD będą odpowiedniej jakości i będzie ich odpowiednio dużo to będziemy już no i tak zmieniać nasze sprzety bo nic co teraz się kupuje nie jest na wieki jak jakiś czas temu. Moim zdaniem dobrze zrobił , bo po co ładować jeszcze tysiaka więcej za coś co nie odbiega kosmicznie od Hd Ready w naszych realiach nadawanego sygnału.
 

yacek _b

New member
Dziwią mnie ludzie , którzy za ponad 3 kafle pakują się jeszcze w HD Ready:sad:, no chyba że chcą przy szpanować znajomym.:D

Szpanują znajomym Ci co kupują duże ekrany do maleńkich mieszkań/pokoi , a potem jęczą na forum że cosik z obrazem nie tak .
Co do jakości i ilości programów HD , kanałów tych o bardzo dobrej jakości jest parę a niestety w naszym kraju platformy/kablówki idą na ilość nie jakość , więc spokojnie Kowal , za 5-6 lat o ile sytuacja się zmieni będziemy zmieniać sprzęt na razie " królują " u nas kanały SD .
 

kowal801

New member
Bez reklam
Dla mnie jakość obrazu jest najważniejszym priorytetem, reszta to zabiegi czysto kosmetyczne,w których na co dzień się nie używa, taka jest prawda.
Ślimak chyba nie wierzysz tym marketingowym reklamom , papier wszystko przyjmie ;)
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Dla mnie jakość obrazu jest najważniejszym priorytetem, reszta to zabiegi czysto kosmetyczne,w których na co dzień się nie używa, taka jest prawda.

Dla mnie też, ale jeżeli ktoś się myli przy ocenie funkcjonalności to może mylić się i w innych ocenach.


Ślimak chyba nie wierzysz tym marketingowym reklamom , papier wszystko przyjmie ;)

Przecież ja piszę o instrukcji obsługi, a nie o jakimś folderze reklamowym. A tam można zobaczyć że:

W pilocie jest w końcu guzik powrotu do poprzednio oglądanego kanału.

Można wyłączyć całkowicie ekran przy słuchaniu radia.

Można przy wyborze kraju wybrać odpowiednie tunery, bez potrzeby resetowania pięć razy TV.

Można regulować opóźnienie na SPDIF.

Można ustawić przypomnienie lub nagrywanie na zewnętrzne urządzenie niewspółpracujące z Panasoniciem przez Q-link lub CEC.

Można oglądać filmy nagrane kamerami i aparatami fotograficznymi Panasonica (SD mpg2) i (HD AVCHD).
 
Ostatnia edycja:

tomek333

New member
porównaliśmy pod względem czerni , wyposażenia , obsługi .
Pod każdym względem wygrywa model X 10.
Miałem wczoraj zamawiać 42X10 ale pomyślałem, że poczekam na jakieś opinie o X20 nawet że jest droższy w mojej miejscowości o ok 250 zl ale widzę że chyba nie mam się co wahać...
lepsze TV za mniejsze pieniądze.
ale może więcej szczegółów odnośnie nowego modelu?
 

bogaty

New member
Bez reklam
W manualu pisze only S10,U10,G10!. Musi być pewnie inny firmware tylko pod X10.Skoro nie ma go na stronie panasonica, to nie wiem skąd go pobrać.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Gdzieś czytałem na avs forum że firmware 1.213 zmieniał coś w współpracy z Xboxem 360.Mam ściągnięty ten firmware i myślę czy wgrać go do X10.
 
Do góry