Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

pabloo1033

New member
jakosc obrazu2

Witam.Ogladajac filmy divx na 37x10y wszystko ok, ale obraz
na 720/1080p wyrazny jednak wystepuje takie ziarno najbardziej widoczne np na czarnym,niebieskim tle.Da sie to jakos skorygowac ustawieniami?
 

Ramak3

New member
Jestem w posiadaniu takowych, tylko nie z wyższej półki cenowej lub chociażby starego watomierza z ustrojem elektromagnetycznym.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
.

Ok w takim razie zakładam ,że nikt { prawie nikt} z użytkowników tak naprawdę nie wie i nie sprawdzi ile energii zużywa jego TV żyjąc w świadomości { a raczej w nieświadomości} że wartość podana przez producenta jest prawdziwa.Szkoda.bo inne urządzenia pokazują +/- wartości zgodne z deklarowanymi.
Jeszcze jedno zdanie w tej sprawie z Panasonica:

"Witam,
uprzejmie informujemy, że pobór mocy podczas gdy odbiornik znajduje się w
stanie czuwania (\"stand by\") jest stały - niezależny od różnych
funkcji które mogą być aktywne lub nie w odbiorniku tv.

Pozdrawiam,
Dominik Gajdecki
Info / Panasonic Polska"

Wypadałoby zapytać czy ktoś wie ile zużywa jego Tv i skąd { poza instrukcją} to wie.





Dla tych co zastanawiają się ile pobiera prądu ich plazma...
42x10y -pobór tryb eco w dzień średnio 200W pokój o średnim nasłonecznieniu , wieczór przy lampce nocnej - średnio 100W, na czuwaniu miernik nie wskazuje nic gdyż zakres pomiaru ma od 3W.
Pomiary wykonywałem watomierzem EMOS.
 

lewy11

New member
Witam.
POsiadam takowy TV PANASONIC TX-P42X10, i do tego Nbox recorder.
I teraz jestli nboxa mam podpietego po SCART i i wejsde w viera link to elekancko sobie ustawiam, że jeśli wykryje sygnal po SCART to mi z analoga przełącza, a jestli przejde w Nboxie i w TV na HDMI to niestety juz czegoś takiego brak. w TV w menu brak opcji pokazania co i jak a wogole jesli jest analog to po włączeniu dekodera TV pozostaje na analogu.
Gdzie może leżec problem, w kablu HDMI czy poprostu Nbox iTV nie wspłółgraja ze soba??

Pozdr
JL
 

batik87

New member
Spokojnie da radę ale ja bym radził kupić Ci nie do 42 cali tylko taki np od 37 do 60 cali, by w przyszłości jak się zdecydujesz na większy TV nie zmieniać nie potrzebnie uchwytu...Ale to już Twój wybór. Pozdrawiam !
 

nkuba

New member
Witam,
zastanawiam się nad zakupem Panasonica TX-P37X10Y, czy polecilibyście jego do PS3 i do filmów Blu Ray, do ogladania DivX z komputera? Jak z powidokami?
 

Krisu.

New member
Witam,
zastanawiam się nad zakupem Panasonica TX-P37X10Y, czy polecilibyście jego do PS3 i do filmów Blu Ray, do ogladania DivX z komputera? Jak z powidokami?

Nie 37" a 42" ja kupiłem 42" :hmm:a teraz bym kupił 46" albo 50" a minęły 2 miesiące.
Oglądam z 2 - 2.5 m. kablowe SD i jest OK
 

gothblack

New member
50X10Y czy może tańszy 50C10Y

O X po przeczytaniu całego wątku wiem prawie szystko,ale mam mozliwość kupić 50C i to kilka stówek jest tańszy...wiem wiem,że rózni sie tym ,że C ma tylko 2 HDMI,ale to mi powinno wystarczyć i,że brakuje w nim filtru odblaskowego,ale ja akurat mam zaciemniony pokój i słońca w nim jak na lekarstwo....chodzi mi czy nie ma w nim jakiś bardziej ważnych róznic...niestety na forum o C prawie nic nie ma.....jeśli coś wiecie na ten temat to proszę o jakies info...no i też proszę o radę czy lepiej dołozyc te 400....aaa i zaciekawiło mnie to,że sprzedawca w saturnie o moje pytanie o 50X...zaraz mi polecił model C,że tylko rózni sie tym hdmi...no sam nie wiem....czekam na wasze opinie i z góry dziękuję!!
 

kowal801

New member
Bez reklam
Serii c nie kupuj,troszkę rożni się elektronika na korzyść X10 np.
*Tryb przestrzennego dźwięku, oraz czujnik dostosowania pomiaru kontrastu ,krótko pisząc służy to w warunkach domowych tzn., czujnik wykrywa oświetlenie pomieszczenia, co pozwala na automatyczne dostosowanie jasności obrazu telewizyjnego.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Serii c nie kupuj,troszkę rożni się elektronika na korzyść X10 np.
*Tryb przestrzennego dźwięku, oraz czujnik dostosowania pomiaru kontrastu ,krótko pisząc służy to w warunkach domowych tzn., czujnik wykrywa oświetlenie pomieszczenia, co pozwala na automatyczne dostosowanie jasności obrazu telewizyjnego.

Seria C akurat elektronikę ma taką samą jak w seria X.
Faktycznie brakuje filtra,dżwieku przestrzennego,czujnika oświetlenia/w PV80 wcale go nie używałem,nie spełnił moich oczekiwań dlatego wybrałem serię C/,jedno hdmi mniej i tyle.
Według mnie obraz w niczym nie ustępuje serii X.Polecam.
 

gothblack

New member
no to jestem dalej w kropce......sprzedawca w sklepie internetowym też mnie przekonywał do klasy c,ale oni nie sa dla mnie wiarygodni...po prostu ten model posiadają...,ale ciekawe bo wspomniał,że X juz nie będa zamawiac bo wychodzi nowy model...ech/
 

symt

New member
witam
czy ktoś z was korzysta z gniazda CI w tym telewizorze? Do czego to może służyć?
I jeszcze dwie sprawy:
1. mam sprzęt audio w odległości ok 1,5 m od plazmy i podczas słuchania muzyki (tV włączony) słychać zakłócenia - coś w rodzaju skwierczenia). Gdy od strony TV przyłożę rękę do wzmacniacza wszystko znika. To znaczy ,że plazma emituje jakieś zakłócenia? Przy tv CRT problemu nie było.
2. Czy nasze plazmy powinny mieć podłączone w gniazdku zasilającym zerowanie/uziemianie, czy nie ma to większego znaczenia?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Gniazdo CI służy oglądaniu kodowanych kanałów DVB-T. Na obecną chwilę służy więc niczemu.
ad.1 Plazma z istoty wymaga do pracy wysokich napięć. Transformator może więc zakłócać pracę stojących blisko urządzeń.
ad. 2. Tak - patrz choćby pkt. 1
 

bogaty

New member
Bez reklam
Co to jest anti-image retention? Jest to w Game Mode z tego co wyczytałem na stronie Panasonica.Drugie pytanie czy wybór trybu wyświetlania w czasie grania na X360 ma wpływ na powidoki?.Aktualnie gram na trybie kinowym ale chyba zmienię na Gra, bo mniejszy input lag.
 
Ostatnia edycja:
Do góry