Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

pionaj

New member
Włącz powierzchnie ekranu w ustawieniach tv.

niestety ale ta opcja dostępna jest przy innych ustawieniach
instr.

Je
żeli na krawędzi ekranu pojawiają się zakłócenia, ustaw na „Włączony”.
Ta funkcja jest dost

ępna, gdy proporcje obrazu ustawiono na Auto (tylko sygnał
16:9) lub 16:9.

 
Ostatnia edycja:

Michalx19

New member
Mam dokladnie ten sam telewizor i ten sam problem.
Po przelaczeniu na niemcy znalazlem wszystkie kanaly DVB-C, ktore sa nadawane w mojej kablowce. Natomiast na analogu nie umiem wyszukac wszystkich kanalow. Znalazlem 53 z 61, ktore sa nadawane w mojej kablowce.
Napisales, ze u Ciebie juz to dziala. Jak sobie z tym poradziles aby miec DVB-C oraz wszystkie analogowe?


Musisz te pozostałe kanały ręcznie wyszukać na pewno je znajdziesz.
 

Hoaxx

New member
Kable pc -> tv

Proszę o radę:
Może mi ktoś doradzić, czy takie okablowanie pomiędzy PC a tym TV jest rozsądnym wyborem?

Video (PC/DVI -> TV/HDMI):
Markowy Kabel HDMI-DVI PROLINK GOLD 15m (884566149) - Aukcje internetowe Allegro

Audio (PC/zewn. Creative SB/3,5mm Jack -> Wieża Hi-Fi/2x Cinch):
Markowy kabel 2RCA-3.5mm (JACK) PROLINK 10m (887391662) - Aukcje internetowe Allegro


Na temat TV powiem tyle:
Posiadam 50X10E dobry rok i jestem b. zadowolony!
Jedyne co mi przeszkadza, to może, że na AV/Sat mam problemy ustawić Aspect Ratio, żeby było w odpowiednich proporcjach bez Zoom (16:9, 14:9 i Just deformują mi trochę obraz).
O "powiduszki" czy "wypalenia" przestałem się już dawno martwić, oglądam praktycznie wyłącznie Divxy z PC, zawsze z czarnymi pasami -- brak jakiegokolwiek problemu.
"Oszczędzałem" (Zoom do usunięcia pasów/loga) do przebiegu około 100h, potem pełne katowanie - teraz na liczniku mam "Time 718:45 On/Off 693", obraz czyściutki.
 

phoba

New member
Włącz powierzchnie ekranu w ustawieniach tv.

Może głupio się zapytam, ale gdzie ta opcja jest dostępna? Wczoraj 3 razy szukałem po całym menu, pozycja po pozycji i nie znalazłem.

Mój problem to zbyt duże powiększenie na Zoom1. Tzn jeżeli leci np jakiś serial w 16:9 z czarnymi pasami na dole i u góry, a ja ustawię na Zoom1 to obraz na Zoom'ie jest nieco obcięty o dołu i góry (można to zauważyć np. po pozycji logo przed i po Zoomie). Trochę to denerwuje bo jednak ucieka trochę obrazu. Też tak macie, czy to u mnie jest coś nie tak.

A tak z zupełnie innej beczki - jak wam się podoba nowy layout tego forum? Mnie nie odpowiada, bo wydaje się uboższy, np. nie widzę funkcji przeszukiwania danego wątku, ani bardzo wygodnego linka "Skocz do pierwszego nieprzeczytanego postu". Chyba, że niedowidzę ;)
 

symt

New member
witam
posiadam od niedawna model txp37x10y. Obraz oczywiście bajka, lecz zauważyłem problem z dźwiękiem. Podczas basowych tonów, niskiego głosu spikera itp. pojawia się buczenie głośników. Zmniejszenie niskich tonów i głośności częściowo tylko załatwia sprawę. Czy to normalne w tych modelach, czy do serwisu?
 

robik130

New member
witam
posiadam od niedawna model txp37x10y. Obraz oczywiście bajka, lecz zauważyłem problem z dźwiękiem. Podczas basowych tonów, niskiego głosu spikera itp. pojawia się buczenie głośników. Zmniejszenie niskich tonów i głośności częściowo tylko załatwia sprawę. Czy to normalne w tych modelach, czy do serwisu?

Głośniki w tego typu telewizorach (z racji miejsca) nie są specjalnej klasy (wiem coś o tym, bo jestem audiofilem). Być może są wadliwe, ale spróbuj na razie zmniejszyć poziom bazu w ustawieniach dźwięku (nie wiem jakie masz nastawy).
 

Hoaxx

New member
U mnie obudowa też czasami buczy, gdy dżwięk jest basowy, myślę, że to normalny objaw takiej konstrukcji.
Jeżeli jest to TV do salonu, to raczej wypada dostawić jakiś sprzęcik audio - jeżeli do sypialni, to już inna sprawa, ale raczej trzeba się pogodzić, że dżwięk z TV to raczej tylko kompromis.

Opcja jest dostępna...itd
Również nie udało mi się odnaleźć tej opcji... w jakim sub menu ona jest?

/bump: kabelki (kilka postów wyżej) bedą ok? Czy za długie na dobry przekaz?
 

amlas

New member
Może głupio się zapytam, ale gdzie ta opcja jest dostępna? Wczoraj 3 razy szukałem po całym menu, pozycja po pozycji i nie znalazłem.

Mój problem to zbyt duże powiększenie na Zoom1. Tzn jeżeli leci np jakiś serial w 16:9 z czarnymi pasami na dole i u góry, a ja ustawię na Zoom1 to obraz na Zoom'ie jest nieco obcięty o dołu i góry (można to zauważyć np. po pozycji logo przed i po Zoomie). Trochę to denerwuje bo jednak ucieka trochę obrazu. Też tak macie, czy to u mnie jest coś nie tak.

A tak z zupełnie innej beczki - jak wam się podoba nowy layout tego forum? Mnie nie odpowiada, bo wydaje się uboższy, np. nie widzę funkcji przeszukiwania danego wątku, ani bardzo wygodnego linka "Skocz do pierwszego nieprzeczytanego postu". Chyba, że niedowidzę ;)


menu -> ustawianie -> inne ustawienia -> powierzchnia obrazu -> włączony
 

Sansei6

Member
Bez reklam
witam
posiadam od niedawna model txp37x10y. Obraz oczywiście bajka, lecz zauważyłem problem z dźwiękiem. Podczas basowych tonów, niskiego głosu spikera itp. pojawia się buczenie głośników. Zmniejszenie niskich tonów i głośności częściowo tylko załatwia sprawę. Czy to normalne w tych modelach, czy do serwisu?

A jak masz w ustawieniach dźwięku głośniki do 30 cm od ściany czy ponad? Muzyka, czy głos?
 

zeglarz

New member
Takie mam pytanie, czy można dodatkowo podłaczyć głośniki i jakie do TX-P42X-10E żeby można było uzyskać lepszy dzwięk.
Pozdrawiam wszystkich.
 

symt

New member
A jak masz w ustawieniach dźwięku głośniki do 30 cm od ściany czy ponad? Muzyka, czy głos?
ponad 30, muzyka, tony niskie +9, wysokie +6

I jeszcze jedna sprawa - w instrukcji jest opcja pobierania aktualizacji oprogramowania przez tv (menu-ustawianie-system menu-aktualizacja systemu), tylko u mnie tej ostatniej zakładki nie ma. Czy coś u mnie nie tak?
 

athlon5

New member
już mnie krew zalewa...ZIELONA

Niedawno kupiłem Tx P42 X10y i wszystko byłoby ok gdyby nie zielony obraz z DVD
Na starym telewizorze jest ok.Kable Euro 3 sztuki sprawne.Dvd podpiete go Av1 czy Av2 zawsze to samo-zieloniutki obraz.
Pomaga tylko wysunięcie wtyczki na tyle ,ze gdzieś traci styk ale najmniejszy ruch kablem i na ekranie pojawia się RGB i zieleń.
Magnetowid i na Av1 i Av2 -ok
:(
 

athlon5

New member
Nie nie podpinałem -nie mam { masz na myśli jakiś tyner?}
W konfiguracji Dvd jest tylko wyjście RGB i coś jeszcze { nie pamietam} ale zmiana tego kompletnie nic nie wnosi.
DVD podpinane do innego telewizora{ CRT} tym samym kablem itd-jest ok/
 
Do góry