Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

radosuaf

New member
Bez reklam
4. Na DVD ustawiłem mu skalowanie na 720p, bo miał 1080p -wydaje mi się, że tak jest lepiej. Czy w TV też gdzieś ustawia się skalowanie, bo nie zauważylem w ustawieniach TV.


Lepiej powinno być na 1080p - te telewizory mają wewnętrzny skaler 1080p. Spróbuj też 576p - może być lepsze, jeśli masz słaby skaler w DVD. Trybu "i" raczej nie polecam.
 

Murza68

New member
Karta SD

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłacało się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę komentarz.
 

Cook

New member
Murza68 napisał:
Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłacało się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę komentarz.
Jest osobny wątek. A tak poza tym to samo pytanie w kilku innych wątkach, taki troche spam chyba :D:spam:
 

jaksel

New member
Adax01 napisał:
Witam! Po długich analizach i czekaniu na lepszą cenę :) zakupuję właśnie TX-P50X10Y. Jakieś doświadczenie już jest, bo sąsiad zakupił właśnie ten TV, tylko, że w salonie.
Rzeczywiście jest spory :), w każdym razie wygląda większy niż w salonach. Jednak biorę go bo przesiadka z panasa CRT 29" powinna być konkretna. fak, faktem, że widzę, że ten TV zdominuje bardzo mój pokój, który nie jest duży (ok. 4.5x4=18m2). Z wizji lokalnej mam kilka pytań do Was:

1. Jak oceniacie hurtownię Giżycko -mieliście am jakieś problemy?
2. Obaj zauważyliśmy, że srebrna rama byłaby lepsza dla naszych pokoi -czy w Polsce są dostępne srebrne 50X? Czarna rama wielkiego TV trochę "przygnębia" :) tym bardziej, że sam mam srebrn. CRT 29"
3. Podłączył to tak: Analog TV > Nagr. DVD Panas DMR-EH68 > kabel HDMI > Denon AVR-1610 > kabel HDMI > TV. Czyli TV zawsze przez DVD i AV1=HDMI. Ale jak nie włączy DVD to nie ma głosu, więc czy powinien przeciągnąć antenę z DVD do TV również? Bo już się zastanawiam jak ja to zepnę :) a mam podobnie.
4. Na DVD ustawiłem mu skalowanie na 720p, bo miał 1080p -wydaje mi się, że tak jest lepiej. Czy w TV też gdzieś ustawia się skalowanie, bo nie zauważylem w ustawieniach TV.
5. Service mówi, że ma 9 h i 5 załączeń -to chyba OK

Generalnie analog TV z UPC z >. 2.5-3m jest nawet do przyjęcia, ale oczywiście nie jest takie ostre i jakby zamglone, ale o 2 nieba lepsze niż w salonach!
Jakie są Wasze ostatnie odczucia co do TX-50X10Y? Pojawiły się jakieś nowe spostrzeżenia, o których jeszcze nie pisaliście? Pozdr

Witam,

Mam chyba takie same spotrzeżenia , także przesiadłem sie z Panasona CRT 29" na plazmę 50 " także wolałbym go w srebrenej obudowie bo lepiej pasuje do szklanego stolika ale z serii Viera chyba takich nie produkowali
w instrukcji nie ma wyboru skalowania z wyjątkiem wyboru proporcji obrazu ,nie znam hurtowni w Giżycku , ja kupiłem w promocji w Saturnie .Telewizor jest ok ale sprawdza się w naprawdę w dużych pomieszczeniach . Chciałbym natomiast zapytać forumowiczów o możliowść podłączenia do TX-P50 laptopa ( brak gniazda RS i USB ). Z tyłu telewizora jest zaślepione gniazdo z tajemniczymi pinami ?
 

zeglarz

New member
Witam. Mam tx p42 x10-e i wyczytałem, że można kupic NEOTION NP 4 który wkłada się do CI, i wtedy mozna oglądać DVB-T czy twn telewizor posiada to CI.Jestem bardzo zielony a na dodatek w podeszłym wieku i nie za bardzo kapuję te wszystkie wynalazki. Proszę o pomc.:(
 

yacek _b

New member
zeglarz napisał:
Witam. Mam tx p42 x10-e i wyczytałem, że można kupic NEOTION NP 4 który wkłada się do CI, i wtedy mozna oglądać DVB-T czy twn telewizor posiada to CI.Jestem bardzo zielony a na dodatek w podeszłym wieku i nie za bardzo kapuję te wszystkie wynalazki. Proszę o pomc.:(

spokojnie , ja na razie bym sie wstrzymał dopóki ta cała cyfrowa telewizja naziemna nie ruszy , na pewno będzie o tym głośno bo jest masa ludzi co maja tv kupione rok czy dwa lata temu i nie mają dekoderów MPEG 4 u siebie , bedzie na pewno szeroka sprzedaż i duży wybór , pytanko , teraz jak oglądasz tv , masz jakąś osiedlówkę czy z anteny " dachowej " ?
 

fhroma

New member
Hurtownia w Giżycku OK!!!!!!!! Brałem u nich swoiego Tx-50X10Y i wszystko w najlepszym porzadeczku.Telewizorek fabrycznie zapakowany, przyjechał prawidłowo w pozycji pionowej, nówka 0 godz 7 min 1 załaczenie.Czas realizacji mógłby być krótszy u mnie trwało to tydzień nie mogłem się już doczekać.Cały czas macie info z firmy kurierskiej co się dzieje z przesyłka. Wygladało to tak że zaraz po zakupie jest info że taka przesyłka będzie miała miejsce, póżniej 5 dni bez zmian/widocznie hurtownia załatwia TV/a póżniej błyskawiczna dostawa.
PS. Tx-50x10y SUPER SPRAWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Przesiadka z 40 LCD Samsunga. Pozdrawiam
 

phoba

New member
A Ty fhroma jakie masz wymiary pomieszczenia z TV i z jakiej odległości oglądasz? Trochę podłamały mnie opinie o tym, że 50ka przytłacza pokój. Być może będę musiał się zwrócić w stronę 46S, chociaż 50X to mój lider :)
 

phoba

New member
jaksel napisał:
także przesiadłem sie z Panasona CRT 29" na plazmę 50 ". Telewizor jest ok ale sprawdza się w naprawdę w dużych pomieszczeniach .

Tzn jak dużych? Możesz powiedzieć jakie są wymiary Twojego pomieszczenia i odległość z jakiej oglądasz?
 

Adax01

Member
phoba napisał:
A Ty fhroma jakie masz wymiary pomieszczenia z TV i z jakiej odległości oglądasz? Trochę podłamały mnie opinie o tym, że 50ka przytłacza pokój. Być może będę musiał się zwrócić w stronę 46S, chociaż 50X to mój lider :)
Widzę phoba, że ciągle rozważasz 46-50 ze względu na wielkość pokoju. Dam ci przewrotną radę, że jeśli myślisz o 46... to bierz 50 X10 :).
Jeśli jednak ciągle się wahasz to proponuję Ci srebrnego 42S10 z Giżycka. Uwierz mi, widzę u sąsiada, że do tych wielkich TV, z czarną błyszczącą ramą trzeba się przyzwyczajać. Kolor srebrny byłby łagodniejszy -to takie moje subiektywne odczucie. Ja będę niebawem zmieniał mieszkanie, więc interesuje mnie 46-50" i szkoda, że na ten czas nie widzę rozwiązań w srebrze, chociaż w salonach coraz częściej można srebro się pojawia. Sąsiad ogląda na 50" sygnał analogowy z UPC i wierz mi, że jest całkiem dobrze, ale to HD-Ready :) Tym samym potwierdzam, że 50X10 całkiem nieźle sobie radzi (awaryjnie) z analogiem. Pozdr!
 

Rivam

New member
fhroma napisał:
Hurtownia w Giżycku OK!!!!!!!!

A jak tam wygląda sprawa z gwarancją? Karta podbita, faktura, dowód zakupu? Nie ma problemów typu, że towar nie na polski rynek, że nie honorują jej w naszym Kraju itp?

Faktycznie komentarze z Allegro mają b. dobre, a ceny atrakcyjne. Tylko ktoś tu pisał, że za takimi okazjami mogą stać późniejsze problemy z gwarancją.
 

zeglarz

New member
yacek _b napisał:
spokojnie , ja na razie bym sie wstrzymał dopóki ta cała cyfrowa telewizja naziemna nie ruszy , na pewno będzie o tym głośno bo jest masa ludzi co maja tv kupione rok czy dwa lata temu i nie mają dekoderów MPEG 4 u siebie , bedzie na pewno szeroka sprzedaż i duży wybór , pytanko , teraz jak oglądasz tv , masz jakąś osiedlówkę czy z manteny " dachowej " ?
Teraz mam dekoder tvn-n na karte obraz jest bardzo ładny. Dzięki za odpowiedz.
 

yacek _b

New member
zeglarz napisał:
Teraz mam dekoder tvn-n na karte obraz jest bardzo ładny. Dzięki za odpowiedz.

Bardzo proszę :) , Jeżeli masz już dekoder ( jeszcze N-ki ) , to zupełnie sobie głowy nie zawracaj problemem że twój TV nie ma MPEG 4 .
 

jaksel

New member
phoba napisał:
Tzn jak dużych? Możesz powiedzieć jakie są wymiary Twojego pomieszczenia i odległość z jakiej oglądasz?

Pomieszczenie ma 7 m na 4 m oglądam z odleglości ok 3,5 - 4m , stał trochę bliżej ale go przesunąłem i jest lepiej
, osoby które pierwszy raz oglądają u mnie ten telewizor także twierdzą że odległość jest ok .Moim zdaniem potwierzda się że plazmy potrzebują trochę większej odległości , LCD można by było oglądąć bliżej .
 

jaksel

New member
zeglarz napisał:
Witam. Mam tx p42 x10-e i wyczytałem, że można kupic który wkłada się do CI, i wtedy mozna oglądać DVB-T czy twn telewizor posiada to CI.Jestem bardzo zielony a na dodatek w podeszłym wieku i nie za bardzo kapuję te wszystkie wynalazki. Proszę o pomc.:(

Nie bardzo rozumiem po zo miałby być ten moduł w telewizorze , też jestem jeszcze na etapie poznawanie TX-P50 i nie jestem najmłodszy ale zauważyłem że ten telewizor chyba ma wbudowane już wejscie Common Intrface ,NEOTION NP 4 to jest typowy moduł CI do dekoderów satelitarnych i to tylko z kodowaniem Conax a nie np Secam , spoko, ten telewizor ma wbudowany tuner DVB-T a więc nie będzie problemu z chwilą przejścia stacji wyłacznie na sygnał cyfrowy i kodowany MPEG-4 .
 

phoba

New member
Adax01 napisał:
Widzę phoba, że ciągle rozważasz 46-50 ze względu na wielkość pokoju. Dam ci przewrotną radę, że jeśli myślisz o 46... to bierz 50 X10 :).
Jeśli jednak ciągle się wahasz to proponuję Ci srebrnego 42S10. Kolor srebrny byłby łagodniejszy -to takie moje subiektywne odczucie. Sąsiad ogląda na 50" sygnał analogowy z UPC i wierz mi, że jest całkiem dobrze, ale to HD-Ready :) Tym samym potwierdzam, że 50X10 całkiem nieźle sobie radzi (awaryjnie) z analogiem. Pozdr!
No tak...czynię postępy z WAFem ;) 50ka ciągle jeszcze jest wg niej za duża, ale na 46kę już się godzi :) A 50ka wg mnie bylaby idealna, nie tylko ze względu na wielkość, ale i potrzeby. Nie chcę przepłacać za 46S, który wg mnie my zbyt wysoką cenę do możliwości, o G nie wspominając, bo full HD z mojej odległości na 46" i tak nie zobaczę.

Tylko, że jeżeli u Twojego kolegi w pokoju 4,5x4m 50ka przytłacza to co ja mam powiedzieć? Mój pokój ma 4,3x3,7m (16m2) i dlatego sie zastanawiam czy przypadkiem jednak nie pójść w stronę 46".

Srerbne są niestety tylko 37ki i 42ki. Też bym wolał srebrny ale jak nie ma to biorę czarny, bo wielkość ma dla mnie większe znaczenie. Widzialem u kolegi 42kę, z podobnej odleglości jak u mnie i jest zwyczajnie mały :)

A Twój sąsiad z jakiej odelgłości ogląda 50kę? Bo z tego co tu się czyta to UPC ma słaby sygnał, więc jeżeli u niego UPC na 50ce wygląda OK z odległości X to będzie dla mnie kolejny argument :) Nie bardzo tylko rozumiem co masz na myśli pisząc, że 50X dobrze sobie radzi z analogiem "awaryjnie"?
 

senor13

New member
Na Twoim miejscu Phoba, bez wahania bralbym 50cali. Sam mam pokoj 2,9m x 3,5m (10m2), ogladam 42 cale z odleglosci 2,7m i z checia zmienilbym na 46cali :), wiec jezeli masz watpliwosci co do 46, a 50 cali bierz wiekszy, a nie pozalujesz.
 

mtbiker

New member
yacek _b napisał:
Miłego użytkowania i napisz jak pierwsze wrażenia ;)
No, przyznam, że jestem pod wrażeniem! Nie mam jeszcze żadnego źródła telewizyjnego i na razie testowałem mojego 37X10Y tylko poprzez DVD, ale już widzę potencjał tego telewizorka. Kurczę, nic mi w nim nie przeszkadza, a niektóre rzeczy wręcz zaskoczyły, np. kąty boczne. A nadmienię, że wcześniej mnóstwo oglądałem na plaźmie Pioneer... :)
Przyszło zamieszkać na swoim, a tym samym trzeba było zainwestować we własny ekran. A że Pionki jednak trochę drogawe to decyzja zapadła i stanął w domu Panas. Z odległości 2,10-2,50m, wielkość idealna, momentami mam wrażenie że wręcz za duży. Wiem, że będzie się kurczył w oczach z czasem, ale nie martwię się wcale, że będę żałował. Nie mam wymagań, że jak patrzę na jedną stronę ekranu to muszę nie widzieć drugiej. Dla mnie jest super!
I przy okazji pozwolę sobie zapytać o ustawienia. Czy na początku optymalne i "zdrowe" dla telewizora będą następujące?

Tryb: Kinowy
Kontrast: 30
Jaskrawość: -1
Kolor: 22
Ostrość: 5
Balans bieli: ciepły
Reszta wył.
 
Do góry