Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

robiw

New member
slimak napisał:
Od co najmniej czterech lat użytkownicy wchodzą w menu serwisowe Panasoniców i nie słyszałem nigdy o odmowie naprawy z tego powodu. Natomiast jak ktoś wpisze/zrobi coś dziwnego i zablokuje tv, a serwis podczas naprawy to zauważy, to o naprawie gwarancyjnej raczej na pewno możemy zapomnieć.

...A tak na marginesie to gdzie w warunkach gwarancji jest napisane, że wejście do menu serwisowego jest równoznaczne z utrata gwarancji?

...A tak na marginesie to jak Ci udowodnią, że wszedłeś do tego menu? A może w sklepie, a może w fabryce ..a może... Jakie to ma znaczenie. NIE udowodnią!

...A niby czemu mają odmówić gwarancji? Prawo w tej kwestii od dawna mamy europejskie. Jak odmówią... jedna wizywa w lokalnym UOKiK... i przyjdą z przeprosinami...Panowie, korzystajcie z prawa Konsumenta!... robiw
 

slimak

New member
Bez reklam
robiw napisał:
...A tak na marginesie to gdzie w warunkach gwarancji jest napisane, że wejście do menu serwisowego jest równoznaczne z utrata gwarancji?

42s10e
http://www.panasonic.com.pl/e-gwarancja/e-Gwarancja_Panasonic_011008.pdf

„uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub nadużywaniem Produktu,
niedbałością Kupującego lub użytkowaniem Produktu niezgodnie z instrukcją obsługi albo
przepisami bezpieczeństwa”


...A tak na marginesie to jak Ci udowodnią, że wszedłeś do tego menu? A może w sklepie, a może w fabryce ..a może... Jakie to ma znaczenie. NIE udowodnią!


W menu jest wprowadzony parametr blokujący TV, A Ty dopiero po pięciu miesiącach zauważyłeś, że TV się nie włącza???


...A niby czemu mają odmówić gwarancji? Prawo w tej kwestii od dawna mamy europejskie. Jak odmówią... jedna wizywa w lokalnym UOKiK... i przyjdą z przeprosinami...Panowie, korzystajcie z prawa Konsumenta!... robiw


„uszkodzenia spowodowane niewłaściwym użytkowaniem lub nadużywaniem Produktu,
niedbałością Kupującego lub użytkowaniem Produktu niezgodnie z instrukcją obsługi albo
przepisami bezpieczeństwa”



A tak na marginesie przecież napisałem, że dotychczas nie było z tym problemów (dopóki nie popsujesz TV na amen).

A tak na marginesie. Dwa lata temu reklamowałem złą naprawę gwarancyjną TV powołując się na dane z menu serwisowego. :p
 
Ostatnia edycja:

Ojciec Fernando

New member
Mam takie techniczne pytanie, gdyż nie wypatrzyłem na forum tematu X10y dotyczącego problemu z Picture Overscan. Na zagranicznych forach temat poruszany, a tu jakoś nie. Po prostu drażni mnie, że przy wyłączonym picture overscan (powierzchnia ekranu) na kanale zaprogramowanym dla dekodera N, na samej górze ekranu (krawędzi) pojawiają się statyczne kropki/kreski - przy DVD podłączonym przez euro to samo. Na innych kanałach łapanych ze zwykłej anteny nie ma z tym problemu. Osobiście nie podoba mi się picture overscan i wolę oglądać obraz bez tego powiększenia, jednak jeszcze bardziej rozstrajają mnie te krawędzie. TV mam od niedawna i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał z tym problem?
 

mtbiker

New member
Panowie, krótkie i szybkie pytanie. Jutro odbieram mojego X10 i pierwsze co chcę zrobić to oczywiście sprawdzić jego "życiorys". Znalazłem gdzieś na forum poniższą instrukcję i chciałbym się upewnić, czy to rzeczywiście działa i czy nie ma prostszego sposobu? Bardzo proszę o odpowiedź.

"1. On the TV itself, hold down the “Vol -” button (on the right hand side of TV)
2. While holding the volume button down, press “0” on the TV remote three times. Wait. The service menu will load.
3. Now press the “2” button on the remote. This will pull up a window with the word “SRV-TOOL”.
4. Press the “OK” button on the remote. A light blue grid will appear.
5. On the Grid, move the cursor down (using the remote down arrows) to the row labeled “PTCT”
6. Move cursor to the right. It should be an empty box on the grid.
7. Hold MUTE for 3 seconds. The amount of time the display has been on will be next to the word “TIME” this is in hours and minutes.

To get out of the service menu, either hold Exit on the remote for 3 seconds or switch off the TV using the on/off on the TV itself."
 

cukiernik

New member
mtbiker napisał:
Panowie, krótkie i szybkie pytanie. Jutro odbieram mojego X10 i pierwsze co chcę zrobić to oczywiście sprawdzić jego "życiorys". Znalazłem gdzieś na forum poniższą instrukcję i chciałbym się upewnić, czy to rzeczywiście działa i czy nie ma prostszego sposobu? Bardzo proszę o odpowiedź.

"1. On the TV itself, hold down the “Vol -” button (on the right hand side of TV)
2. While holding the volume button down, press “0” on the TV remote three times. Wait. The service menu will load.
3. Now press the “2” button on the remote. This will pull up a window with the word “SRV-TOOL”.
4. Press the “OK” button on the remote. A light blue grid will appear.
5. On the Grid, move the cursor down (using the remote down arrows) to the row labeled “PTCT”
6. Move cursor to the right. It should be an empty box on the grid.
7. Hold MUTE for 3 seconds. The amount of time the display has been on will be next to the word “TIME” this is in hours and minutes.

To get out of the service menu, either hold Exit on the remote for 3 seconds or switch off the TV using the on/off on the TV itself."

Skocz do wątku nr #650 w tym poście.
 

mtbiker

New member
cukiernik napisał:
Skocz do wątku nr #650 w tym poście.

Dzięki bardzo.
Jeszcze tylko 2 kwestie, również bardzo pilne:

1. Jak powinien wyglądać TV po wyjęciu z pudełka? Folia na ekranie? Naklejki na froncie?
2. Czegoś wybitnie unikać przy pierwszych włączeniach? Docierać nie mam zamiaru, ale może jest coś, czego w żadnym razie nie należy robić? Pewnie przed podłączeniem od razu jakiegoś PS3 się nie powstrzymam, no i nie wiem, czy to w żaden sposób nie zaszkodzi TV-kowi?

PROSZĘ, odpowiedzcie dziś. Dzięki.
 

yacek _b

New member
mtbiker napisał:
Dzięki bardzo.
Jeszcze tylko 2 kwestie, również bardzo pilne:

1. Jak powinien wyglądać TV po wyjęciu z pudełka? Folia na ekranie? Naklejki na froncie?
2. Czegoś wybitnie unikać przy pierwszych włączeniach? Docierać nie mam zamiaru, ale może jest coś, czego w żadnym razie nie należy robić? Pewnie przed podłączeniem od razu jakiegoś PS3 się nie powstrzymam, no i nie wiem, czy to w żaden sposób nie zaszkodzi TV-kowi?

PROSZĘ, odpowiedzcie dziś. Dzięki.

Jeżeli uspokoi to twoje i tak już zszarpane nerwy z wiązane z kupnem nowej fajnej zabawki ;) , to folia na ekranie , naklejki na ramce obudowy . ;)
Miłego użytkowania i napisz jak pierwsze wrażenia ;)
 

Ojciec Fernando

New member
No to nie jest zoom. Normalnie bym obraz podniosl w calosci do gory, ale potem zostaje mi zielony pasek na dole ktorego nie moge usunac. Tak wiec obraz nieznacznie wydluzylem - to naprawde mala korekta w porownaniu ze zoomem czy picture overscan. Osobiscie zaluje,ze nie mozna dac wiekszej wartosci niz 25. Widzialem ze inne modele Panasonica maja nawet mozliwosc wprowadzenia wartosci 37. Prawde mowiac ta opcja powinna byc standardowo w menu, niz pozostawiac uzytkownika skazanego na durny overscan.
 

pionaj

New member
yacek _b napisał:
Jeżeli uspokoi to twoje i tak już zszarpane nerwy z wiązane z kupnem nowej fajnej zabawki ;) , to folia na ekranie , naklejki na ramce obudowy . ;)
Miłego użytkowania i napisz jak pierwsze wrażenia ;)

dziwne bo wyczytałem z opisów (jak i w moim przypadku) na ekranie nie było folii tylka na ramce ;-)
 

Nexsusone

New member
baner Viera

Z HDCP dałem sobie radę - wymiana kalbla z no name na markowy, następnie na pilocie TV naciskam AV i wybór gniazda HDMI 1 do ktrego podłączony jest dekoder Vevtry. Do gniazda HDMI 2 podłączony jest odtwarzacz DVD Denon 1740. Problem w tym, że jak chce oglądać TV czy film z DVD to telewizor nie wykrywa automatycznie sygnału tylko musze ręcznie za każdym razem wciskać na pilocie AV, następnie wybór źródła (HDMI 1 lub HDMI 2) i ostattecznie jeszcze trzeba zatwierdzić. Cyz można to zmienić aby TV automatycznie wykrywał i przełączał sie na dekoder lub DVD? Druga sprawa co pewien czas (kilka minut) włącza sie baner-reglama Viera, wyłącam to przyciskiem "i" na pilocie ale po kilku minutach "wyskakuje" spowrotem, co z tym "fantem" zrobić?
 

sinatra

New member
witam
mam pytanie wydaje sie dosyć śmieszne i proste ale jak na razie nie umiem sobie z tym poradzić. mianowicie co jakiś czas po prawej stronie ekranu pojawia sie informacja o cudownych możliwościach tego telewizora. siedziałem i kombinowałem ale nie potrafię tego wyłączyć. jesli możecie pomoc to z góry bardzo dziękuje
 

slimak

New member
Bez reklam
Nexsusone napisał:
film z DVD to telewizor nie wykrywa automatycznie sygnału tylko musze ręcznie za każdym razem wciskać na pilocie AV,

Kupić DVD z HDMI CEC, a jeszcze lepiej nowe DVD Panasonic z HDMI CEC.


włącza sie baner-reglama Viera, wyłącam to przyciskiem "i" na pilocie ale po kilku minutach "wyskakuje" spowrotem, co z tym "fantem" zrobić?

Macie włączony tryb demo/sklep. Trzeba zresetować ustawienia i wybrać opcję dom.
 

pionaj

New member
Nexsusone napisał:
Z HDCP dałem sobie radę - wymiana kalbla z no name na markowy, następnie na pilocie TV naciskam AV i wybór gniazda HDMI 1 do ktrego podłączony jest dekoder Vevtry. Do gniazda HDMI 2 podłączony jest odtwarzacz DVD Denon 1740. Problem w tym, że jak chce oglądać TV czy film z DVD to telewizor nie wykrywa automatycznie sygnału tylko musze ręcznie za każdym razem wciskać na pilocie AV, następnie wybór źródła (HDMI 1 lub HDMI 2) i ostattecznie jeszcze trzeba zatwierdzić. Cyz można to zmienić aby TV automatycznie wykrywał i przełączał sie na dekoder lub DVD? Druga sprawa co pewien czas (kilka minut) włącza sie baner-reglama Viera, wyłącam to przyciskiem "i" na pilocie ale po kilku minutach "wyskakuje" spowrotem, co z tym "fantem" zrobić?

no to cytuję z forum

Cyt:
Wchodzimy do trybu "Hotel Mode" a robimy to bardzo podobnie jak w przypadku plazmy czyli przy włączonym telewizorze wciskamy na jego obudowie jednoczesnie "F" i "-/V" a następnie trzymając te dwa przyciski czekamy aż wskaźnik siły głosu zejdzie do zera po czym cały czas trzymając "F" i "-/V" wciskamy trzy razy na pilocie przycisk AV.
Spowoduje to wyświetlenie się menu trybu "Hotel Mode", w którym ustawiamy:

Hotel mode - On
Initial INPUT - wybrane wejście (u siebie wybrałem HDMI1)

Wychodzimy z tego trybu tak jak pokazuje legenda na dole ekranu czyli wciskając EXIT.

W tym momencie po włączeniu telewizora sygnał będzie domyślnie podawany z wejścia jakie wybraliśmy
 

Adax01

Member
Tx-p50x10y

Witam! Po długich analizach i czekaniu na lepszą cenę :) zakupuję właśnie TX-P50X10Y. Jakieś doświadczenie już jest, bo sąsiad zakupił właśnie ten TV, tylko, że w salonie.
Rzeczywiście jest spory :), w każdym razie wygląda większy niż w salonach. Jednak biorę go bo przesiadka z panasa CRT 29" powinna być konkretna. fak, faktem, że widzę, że ten TV zdominuje bardzo mój pokój, który nie jest duży (ok. 4.5x4=18m2). Z wizji lokalnej mam kilka pytań do Was:

1. Jak oceniacie hurtownię Giżycko -mieliście am jakieś problemy?
2. Obaj zauważyliśmy, że srebrna rama byłaby lepsza dla naszych pokoi -czy w Polsce są dostępne srebrne 50X? Czarna rama wielkiego TV trochę "przygnębia" :) tym bardziej, że sam mam srebrn. CRT 29"
3. Podłączył to tak: Analog TV > Nagr. DVD Panas DMR-EH68 > kabel HDMI > Denon AVR-1610 > kabel HDMI > TV. Czyli TV zawsze przez DVD i AV1=HDMI. Ale jak nie włączy DVD to nie ma głosu, więc czy powinien przeciągnąć antenę z DVD do TV również? Bo już się zastanawiam jak ja to zepnę :) a mam podobnie.
4. Na DVD ustawiłem mu skalowanie na 720p, bo miał 1080p -wydaje mi się, że tak jest lepiej. Czy w TV też gdzieś ustawia się skalowanie, bo nie zauważylem w ustawieniach TV.
5. Service mówi, że ma 9 h i 5 załączeń -to chyba OK

Generalnie analog TV z UPC z >. 2.5-3m jest nawet do przyjęcia, ale oczywiście nie jest takie ostre i jakby zamglone, ale o 2 nieba lepsze niż w salonach!
Jakie są Wasze ostatnie odczucia co do TX-50X10Y? Pojawiły się jakieś nowe spostrzeżenia, o których jeszcze nie pisaliście? Pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry