Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

gorylla

New member
Bez reklam
Zgadza się- ale ustawianie kolorów we własnym zakresie na tzw. "oko" bez żadnego wzornika nie jest dobrym pomysłem, no chyba że interwencja polegałaby na zmianie poszczególnej, uporczywej dominanty.
 

damiantomek2

New member
coro77 napisał:
damiantomek2 nie no przesadziłeś... nigdzie nie napisałem że mam obraz "kaszana", obraz sd jest naprawdę dobry, szczegółowy, ostry i z dużym zakresem tonalnym w kolorach - mi się podoba to co robi p42x10y z sygnałem sd (w odróżnieniu od wielu lcd które widziałem u znajomych). A problem z którym się zwróciłem na forum dotyczy dominaty koloru pomarańczowego co jest spowodowane prawdopodobnie słabym skalibrowaniem mojego egzemplarza.
np. moja żona nic takiego nie zauważa i twierdzi że wszystko jest ok i że przesadzam.
Witaj
Dla mnie dominacja jednego koloru w tv to niestety delikatnie mówiąc
przegięcie i dla tego te moje stwierdzenie. Może zbyt dosadnie to okresliłe
-przepraszam.

Pozdrawiam
 

camp21

New member
To mój pierwszy post na tym forum.
Witam Wszystkich.

Od rana czytam informacje na temat tej serii TV, jestem zdecydowany na kupno TXP-50X10Y, będzie oglądany z około 3-4metrów.
Sygnał na teraz z Multimedia z ich Digital Receiver MMP-5800C ,HBO HD, C+HD itd, oraz sygnał analogowy pozostałych kanałów
Po przeczytaniu wszystkich postów myślę ze to dobry wybór.
Wcześniej byłem zdecydowany na Samsunga PS50B850, obraz na moje oko taki sam, ale Samsung tylko około 3cm głębokości.
Cena też gra rolę, prawie 2tyś z hakiem różnicy.
Może Wy macie jakieś swoje zdanie na temat porównania tych TV.
:)
 

camp21

New member
Kurcze nie wiedziałem ze jest ich aż tyle :confused:


TX-P50V10E
TX-P50G10E
TX-P50S10E
TX-P50X10Y
TX-P50C10Y

U mnie w MM są tylko 2 rodzaje, V10E i X10Y.

Który z nich ma najwięcej funkcji, patrząc na cenę wnioskuję że P50V10E, ale może coś podpowiecie.

Jasne ze chcę mieć fullHD i inne "bajerki"

Już chyba miesiąc szukam odpowiedniej plazmy i nie mogę się zdecydować. Dochodzi jeszcze presja otoczenia które posiada LCD-ki i oczywiście wszystkie plusy to LCD, a plazmy to prądożerne zło całego świata zamknięte w błyszczącej obudowie.
Poradźcie coś, możne jakiś konkretny model.
Wtedy na niego zwrócę swoją uwagę i zacznę drążyć temat.
Tak realnie dzisiaj patrząc na ceny myślę że cena tak do 5tyś
:)
 

robert514

New member
camp21 napisał:
Już chyba miesiąc szukam odpowiedniej plazmy i nie mogę się zdecydować. Dochodzi jeszcze presja otoczenia które posiada LCD-ki i oczywiście wszystkie plusy to LCD, a plazmy to prądożerne zło całego świata zamknięte w błyszczącej obudowie.
Tego kolego to nie słuchaj i kupuj plazmę, i zaproś tych co mają LCD i odbierają sygnał SD, niech zobaczą różnicę.
 

xin9985

New member
Anglik ... Panasonic Vierra TX-P42x10B

Witam :)
Kupiłem telewizor z serii Panasonic TX-P42x10B w Anglii. Cała instrukcja obsługi jest w języku angielskim.... mam problem z ustawieniem telewizora( obrazu, głosu). Mógł by mi ktoś pomóc rozwiazać ten problem ???
P.S Skoro ten Tv jest kupiony w Anglii to czy nie wymaga on przestrojenia ???
Z góry dziękuje za pomoc :)
 

yacek _b

New member
xin9985 napisał:
Witam :)
Kupiłem telewizor z serii Panasonic TX-P42x10B w Anglii. Cała instrukcja obsługi jest w języku angielskim.... mam problem z ustawieniem telewizora( obrazu, głosu). Mógł by mi ktoś pomóc rozwiazać ten problem ???
P.S Skoro ten Tv jest kupiony w Anglii to czy nie wymaga on przestrojenia ???
Z góry dziękuje za pomoc :)


w czym masz problem ?
Zerknij czy jak wchodzisz do menu - setup , czy masz OSD LANGUAGE jeżeli tak to wejdź i zobacz czy jest polski ( poland ) .
 

jaksel

New member
Witam,

Od kilku dni posiadam Panasonica TXP50C10Y i wydaje mi sie że to dobry wybór , wybrałem pomiędzy Samsungiem serii 4 .Obraz super z odległości ok 4 m i moim zdaniem nie ma sensu inwestować w Full HD jeśli ogląda się w większości telewizję na platformach cyfrowych ,


Witam Wszystkich.

Od rana czytam informacje na temat tej serii TV, jestem zdecydowany na kupno TXP-50X10Y, będzie oglądany z około 3-4metrów.
Sygnał na teraz z Multimedia z ich Digital Receiver MMP-5800C ,HBO HD, C+HD itd, oraz sygnał analogowy pozostałych kanałów
Po przeczytaniu wszystkich postów myślę ze to dobry wybór.
Wcześniej byłem zdecydowany na Samsunga PS50B850, obraz na moje oko taki sam, ale Samsung tylko około 3cm głębokości.
Cena też gra rolę, prawie 2tyś z hakiem różnicy.
Może Wy macie jakieś swoje zdanie na temat porównania tych TV.
:)[/quote]
 

mtbiker

New member
Pytanie

Panowie, krótka piłka...

Mam zarezerwowany w pewnym sklepie TX-P37X10Y. Odległość oglądania 2-2,5 metra. Sygnał - UPC cyfrowe, dvd, sporadycznie BD. Pokój bardzo ciemny. Cena gra dużą rolę, najchętniej do 2500pln. Brać czy nie?

PS. Dlaczego ten TV znika ze sklepów internetowych? Koniec produkcji?
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
mtbiker spokojnie się ten model ( i nie tylko ) sprawdzi do ogladania UPC . Co do odległości i proponowanej przez kolegów 42 " to najwyżej na paru syfiastych kanałach ( o kijowym sygnale ) będziesz miał troche większy syf na obrazie ( bardziej widoczny )
 
Ostatnia edycja:

xin9985

New member
yacek _b napisał:
w czym masz problem ?
Zerknij czy jak wchodzisz do menu - setup , czy masz OSD LANGUAGE jeżeli tak to wejdź i zobacz czy jest polski ( poland ) .

Patrzyłem ale nie ma tam zmiany języka ..... może jakaś inna rada ??
 

cukiernik

New member
mtbiker napisał:
Panowie, krótka piłka...

Mam zarezerwowany w pewnym sklepie TX-P37X10Y. Odległość oglądania 2-2,5 metra. Sygnał - UPC cyfrowe, dvd, sporadycznie BD. Pokój bardzo ciemny. Cena gra dużą rolę, najchętniej do 2500pln. Brać czy nie?

PS. Dlaczego ten TV znika ze sklepów internetowych? Koniec produkcji?

Bierz 42 i nawet się nie zastanawiaj. Ja już od dawna myślę o 50, co 42 wydaje się za mały a co dopiero 37. Odległość mam taka jak Ty.
 

mtbiker

New member
achim69 napisał:
pionaj napisał:
yacek _b napisał:
proponowanej przez kolegów 42"
cukiernik napisał:
Panowie, Panowie, Panowie... pewnie, że wziąłbym 42" i wtedy to S10 a nie X10, ale zrozumcie - Siła Wyższa. Została Ona kilkakrotnie zabrana do różnych sklepów dla idiotów itp i niestety za każdym razem 42" to było zbyt wiele... nawet o 37" musiałem walczyć.
Nie będę żałował, że mam HD Ready? Mam w planach za jakieś 3 lata zmienić TV na coś solidniejszego. Ten można nazwać 'przejściowym'.
Ech... Czy np. Toshiba 37RV685 nie byłaby mądrzejszym wyborem...?
 
Ostatnia edycja:

mtbiker

New member
Dajcie spokój... Ja to się ratuję tylko myślą, że kupując przez net, będziemy obydwoje mieli te ustawowe 10 dni na stwierdzenie, czy wielkość jest ok czy nie. Wtedy w razie czego się odda i weźmie 42" :)
Pytanie o Toshibę z mojego poprzedniego posta aktualne.
I przy okazji - wszyscy na początku docieraliście swoje X10?
 

xin9985

New member
Zależy mi an szybkiej pomocy z Tym TV .... bo nie wiem czy sam muszę coś w nim zrobić czy po prostu trzeba go przestroić;/
Jak pisałem w innym poście Telewizor kupiłem w Anglii
Panasonic Viera TX-P42X10B ... Odbiera mi on kanały zagraniczne np. niemiecki i jest na nich głos ....
Udało mi sie znaleść polskie stacje ...polsat tvp 1i2 ale nie mam żadnych dźwięków tylko harczenie...... i cała obsługa jest po ANG i nie ma możliwości zmiany jezyka.... Wie ktoś moze jak sobie z tym poradzic ???
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Jak pisałem w innym poście Telewizor kupiłem w Anglii
Panasonic Viera TX-P42X10B ... Odbiera mi on kanały zagraniczne np. niemiecki i jest na nich głos ....
Udało mi sie znaleść polskie stacje ...polsat tvp 1i2 ale nie mam żadnych dźwięków tylko harczenie...... i cała obsługa jest po ANG i nie ma możliwości zmiany jezyka.... Wie ktoś moze jak sobie z tym poradzic ???


X10B = DVB-T mpeg2 oraz Pal I
X10E = DVB-T mpeg2/4 oraz Pal BG/DK.
Masz problem :-( Dźwięk BG/DK może serwis jakoś przerobi? O DVB-T mpeg4 raczej zapomnij.
 
Ostatnia edycja:
Do góry